l
Bahçe Havuz
Sepet 🛒 ₺0Giriş
☎ 0 (850) 255 09 53

Havuz Jimnastiği ve Egzersizleri

Havuz jimnastiği, su jimnastiği olarak da bilinir. Sağlıklı olmanıza, zihninizi serbest bırakmanıza ve vücudunuzu şekillendirmenize olanak tanır. Kolay ve pratik bir spor çeşididir.

Havuz jimnastiği ve egzersizleri yalnızca yaşlılar ve hamileler için değildir. Bu spor türü her yaştan insan için uygundur ve benzersiz faydaları beraberinde getirir.

Havuz Jimnastiği Nedir?

Havuz Jimnastiği

En popüler ve eğlenceli aktivite çeşitlerinden biri de şüphesiz ki havuz jimnastiği. Klasik egzersizlerden sıkıldıysanız, havuz jimnastiğini deneyebilirsiniz. Mevsim her ne olursa olsun bu aktiviteyi uygulayabilirsiniz.

Yaz mevsiminde suda egzersiz yapmak, kış aylarında ise ısıtmalı havuzlarda spor yapmak mümkündür. Bu spor, bütün vücudunuzun çalışmasını ve kaslarınızın güçlenmesini sağlar. Normal jimnastik hareketlerinin havuzda uygulanan halidir.

Bilindiği gibi su, havadan daha ağır bir direnç sağlamaktadır. Bundan dolayı su içinde yapılan egzersizler biraz daha zorlayıcı olabilir. Aynı zamanda havuz jimnastiği ve egzersizleri, gücü, esenliği, dayanıklılığı teşvik eder. Daha çok kasın çalışmasını mümkün hale getirir.

Suyun kaldırma kuvveti diğer taraftan eklemler ve kaslar için de ek bir destek sunmaktadır. Bu, daha yoğun bir şekilde egzersiz yapabilmenizi teşvik eder. Fakat, vücut üzerinde normalde olduğundan daha az etki yaratmaktadır. Eklem hastalığın muzdarip olan kişiler için de uygun bir egzersiz çeşidi olarak lanse edilir.

Bunlara ek olarak havuz jimnastiği, hamileler ve yaşlı kişilere de hitap eder. Denge sorunları ve eklem yaralanmaları olan insanlar da havuzda jimnastik yapabilirler.

Havuz Jimnastiği Yaparken Bunları Unutmayın

Havuz Jimnastiği

Havuz jimnastiği sırasında dikkat etmeniz gereken hususlar:

Havuz Jimnastiği ve Egzersizleri Hangi Faydaları Sunar?

Havuz sporu, her yaştan insan için çeşitli yararlar sunan etkili bir aktivite biçimidir. Bu egzersiz türünün sağladığı faydalar hakkında şunları söyleyebiliriz:

Whatsapp
ETBİS