l
Bahçe Havuz
SEPET 🛒 0₺GİRİŞ YAP / ÜYE OL
☎ 0 (850) 255 09 53

Sauna Sobası

28 sonuçtan 1-16 arası gösteriliyor

Sauna Sobası Fiyatları

Sauna sobası fiyatları ve yerli-ithal üretim elektrikli sauna sobası modelleriyle aksesuarlarını sitemizden inceleyip sipariş verebilirsiniz. Ev tipi sauna sobası fiyatları ve profesyonel kullanım amaçlı sauna ısıtıcı ekipmanları kredi kartına peşin fiyatına 3 taksit ile.

Finnmax sauna sobası, Fintech sauna ısıtıcı, Tylö sauna sobası, Harvia sauna sobası ve Helo sauna ısıtıcıları çeşitli fiyat alternatifleriyle.

Tylo Sauna Sobası

Tylo sauna sobası ve ısıtıcı ekipmanları, ev tipi elektrikli sauna sobası ve profesyonel kullanıma (sauna-spa merkezleri, otel, toplu konut saunaları ve sağlık merkezleri gibi) uygun Finlandiya’dan ithal Tylö sauna sobaları.

Tylö geleneksel sauna sobası çeşitleri, Tylö Sense Sport, Tylö Sense Pure ve Tylö Sense Elite modellerinden oluşmaktadır. Bu modeller sauna sobası elektrik tüketimi oranına göre 1-18 m3 hacimli saunalarda kullanılabilir.

Tylo Tylarium Soft sauna sobası modelleri Tylo Sense Sport Combi ve Tlo Sense Combi Elite olarak iki ayrı modelde 4,5 kw ile 10,5 kw arasında elektrik tüketimine bağlı 1-18 m3 hacimli saunalar için uygundur.

Tylo Sense Commercial model sauna sobası ticari veya umumi kullanıma uygundur.

Tylarium Profesyonel kullanımlı Sense Commercial sauna sobası, taşı, Steam Commmercial buhar jeneratörü, buhar distribütörü, Elite kontrol paneli ve Elite kit dahil olarak satılır.

Tylö Aksesuarları, buhar dağıtıcı distribütör, sauna soba taşı ve Sense model sauna soba ayağı akaesuar olarak satılmaktadır.

Tylö Sauna Sobası Kontrol Paneli, Pure kontrol paneli, Elite kontrol paneli, Elite Tylarium kit ankastre montajı için, Commercial Lite röle paneli, Commercial röle paneli gibi ürünleri içerir.

En İyi Sauna Sobası Hangisidir?

En iyi sauna sobası markaları Harvia, Tylö-Helo, Finnmax ve Fintech gibi markalardır. Sizin için en iyi sauna sobası, sauna hacmine ve kullanım tipine uygun seçilen sauna sobasıdır. Sauna hacmine uygun kW gücüne göre sauna sobası seçmeniz gerekmektedir. Ev tipi saunalar genellikle 2-18 m3 hacme sahip saunalarıdır. Buna göre genellikle tercih edilen saunalar 3.6-10.5 kW güç tüketimi yapan sauna sobaları olacaktır. Umumi saunalar için daha profesyonel saunalar da mevcuttur. Sauna hacmine göre 33 kW ya kadar çıkabilen sauna sobaları kullanılabilir.

Sauna Sobası Nasıl Seçilir?

Sauna sobası seçiminde saunanın nerede kullanıldığı ve kullanım amacı oldukça önemlidir. Ev tipi saunalarda kullanılan sobalar sauna kullanımında devreye girecektir ancak umumi saunalarda ise soba sürekli çalışacağından bu durum sauna sobası seçimini etkileyecektir. Dikkat edilmesi gereken saunanın büyüklüğüdür. Sauna hacmine göre sobanın seçilmesi gerekmektedir. Ekstra masraflar çıkmaması adına sauna hacmine göre yeterli güçte olan sauna sobaları tercih edilmelidir. Küçük sauna sobaları hacmi 5 m3 ‘e kadar olan mekânlarda tercih edilmektedir. Evlerde ya da küçük butik sauna tiplerinde kullanılabilir. Güç düzeyleri ise 3, 4.5, 6, 8 ve de 9 KW/sa olarak geçmektedir. Orta Boy sauna sobaları, hacim olarak 13-24 m3 civarında olan saunalar için tercih edilmektedir. Güçler ise 12, 15 ve 18 KW/sa’dir. Büyük boy sauna sobaları Kişi sayısının 15’ten fazla olduğu saunalarda tercih edilmektedir. Hacim olarak 24 cm3 üzerinde olan saunalar için uygundur. Büyük boy saunalarda hacme göre 21, 26, 30 ve 33 kW/sa gücünde sobalar tercih edilmektedir.

Sauna sobası elektrik tüketimi ne kadardır?

Sauna sobasının elektrik tüketimi değişkendir. Küçük hacimli saunalarda seçilecek soba ile büyük hacimli saunalarda seçilecek soba farklı olacağından elektrik tüketimi de farklı olacaktır. 5 m3 ‘e kadar hacimli saunalarda genelde 3-3.5 kw/sa elektrik tüketimi yapılan sauna sobaları kullanılmaktadır. 18-20 m3 hacimli saunalarda kullanılan sauna sobalarında güç tüketimi 10.5 kw/sa ‘e kadar çıkmaktadır. Daha büyük hacimli umumi saunalarda ise güç tüketimi 33 kw/sa ‘e kadar çıkmaktadır. Dolayısıyla seçilen sauna sobasına göre elektrik tüketimleri de farklı olacaktır.

Ev Tipi Sauna Sobası Nedir?

Küçük ve orta boy sauna sobalarının kullanıldığı saunalar ev tipi sauna olarak geçmektedir. Küçük sauna sobaları hacmi 5 m3 ‘e kadar olan mekânlarda tercih edilmektedir. Güç düzeyleri ise 3, 4.5, 6, 8 ve de 9 KW/sa olarak geçmektedir. Orta Boy sauna sobaları, hacim olarak 13-24 m3 civarında olan saunalar için tercih edilmektedir. Güçler ise 12, 15 ve 18 KW/sa’dir. 3-18 kw aralığındaki sauna sobaları ev tipi sauna sobası olarak nitelendirilir. 24 m3 ‘e kadar hacimli saunalar da ev tipi sauna olarak nitelendirilebilir.

Whatsapp