l
Bahçe Havuz
SEPET 🛒 0₺GİRİŞ YAP / ÜYE OL
☎ 0 (850) 255 09 53

Havuz Pompası

81 sonuçtan 1-16 arası gösteriliyor

Havuz sirkülasyon pompası, süs havuzu motorları, yerli ve ithal seçenekli monofaze-trifaze devir daim motorları en uygun fiyatlar ile sitemizde.

Gemaş Streamer, Espa Silen, Astralpool, Kripsol, Hayward, Atlaspool, Waterfun ve Nozbart marka havuz pompaları monofaze ve trifaze güç seçenekleriyle.

Yüzme havuzu sirkülasyon pompası seçimi için ürün açıklamalarından debi miktarına göre en uygun havuz motorunu seçebilirsiniz.

Havuz Pompası Ne İşe Yarar?

Havuz pompası suyu emerek filtreye gönderir ve filtre içerisinde böcek, sinek, yaprak vb. havuz içerisinde olması istenmeyen maddelerden arındırılır. Daha sonra temiz suyu alarak tekrar havuza basar. Böylelikle su sürekli sirkülasyon içinde olur ve suyun temizlenmesi sağlanır. Aynı zamanda havuzun dezenfeksiyonu için gerekli klor, ph gibi kimyasal temizleyicilerin de suyun içerisinde eşit bir şekilde dağılmasını sağlar. Kısaca bir havuz pompası, havuzun kalbi görevindedir.

Havuz Sirkülasyon Pompası Nedir?

Havuz içerisindeki suyun devirdaim ile temizlenmesini sağlayan makineye havuz pompası denir. Havuz sirkülasyon pompası içerisindeki pervaneler dönerek pompa içerisine suyun alınmasını ve filtreye gönderilmesini sağlar. Böylece kirli su temizlenmek üzere filtreye geçer. Filtrede temizlenen su yine pompa vasıtası ile havuza geri gönderilir. Yani sirkülasyon pompası havuz içerisinde mutlaka bulunması gereken bir makinedir.

Havuz Pompası Nasıl Seçilir?

Öncelikle havuz tipine göre bir tercih yapılmalıdır. Havuzun skimmerli ya da taşmalı olması seçimi etkileyecektir. Havuzun büyüklüğü ve dolayısıyla hacmi pompanın gücünü etkileyecektir. Aynı zamanda havuz pompasının filtre ile uyumu da oldukça önemlidir. Havuz pompasının filtreye göre çok güçlü olması filtre üzerinde basınç yaratabilir ve bu durum filtrasyon kalitesini etkiler. Pompa seçimi bu parametreler göz önüne alındığı takdirde yapıldığında filtrasyon o denli iyi olacak ve dezenfeksiyon sağlanacaktır.

Havuz Motoru Kaç Saat Çalışmalıdır?

Havuzun kullanım yoğunluğu ve kirlilik durumu bu süreyi etkileyecektir. Aynı zamanda pompanın debisi de bu süreyi belirler. Yaz aylarında ortalama 10-12 saat çalıştırılması uygun olacaktır. Kullanım yoğunluğu fazla olan ortak havuzlar gece yavaş sirkülasyon olması koşuluyla tüm gün çalıştırılmalıdır. Bahar aylarında 3-6 saat çalıştırılabilir. Kışın suyun kirli görünmemesi adına 1 saat çalıştırılmaıs yeterli olacaktır.

Whatsapp