l
Bahçe Havuz
SEPET 🛒 0₺GİRİŞ YAP / ÜYE OL
☎ 0 (850) 255 09 53

Havuz Pompası

81 sonuçtan 1-16 arası gösteriliyor

Havuz Pompası

Havuz pompası, süs havuzu motorları, yerli ve ithal seçenekli monofaze-trifaze devir daim motorları en uygun fiyatlar ile sitemizde.

Gemaş Streamer havuz pompası , Espa havuz pompası, Astralpool havuz pompası, Kripsol havuz pompası, Hayward, Atlaspool, Waterfun ve Nozbart marka havuz pompaları monofaze ve trifaze güç seçenekleriyle.

 

Yüzme havuzu sirkülasyon pompası seçimi için ürün açıklamalarından debi miktarına göre en uygun havuz pompasını seçebilirsiniz.

Astralpool Havuz Pompası

Astralpool havuz pompası çeşitlerinden Astral Sena havuz pompası, Astral Victoria Plus Silent havuz pompası, Astral Glass Plus havuz pompası, Astral Niagara havuz pompası, Astral Colorado havuz pompası ve Astral Maxim havuz sirkülasyon pompası gibi monofaze ve trifaze elektrik bağlantılı modeller uygun fiyat, kredi kartına taksit imkanı ve hızlı gönderi ile sitemizde.

Espa Havuz Pompası

Espa havuz pompası modellerinden Espa Silen havuz pompası, Espa Silen 1 havuz pompası, Espa Silen 2 havuz pompası, Espa Silen S havuz pompası, Espa Irıs havuz pompası, Espa Nadorself ve Espa Wiper havuz sirkülasyon pompası monofaze ve trifaze olarak satıştadır.

 

Havuz Pompası Ne İşe Yarar?

Havuz pompası suyu emerek filtreye gönderir ve filtre içerisinde böcek, sinek, yaprak vb. havuz içerisinde olması istenmeyen maddelerden arındırılır. Daha sonra temiz suyu alarak tekrar havuza basar. Böylelikle su sürekli sirkülasyon içinde olur ve suyun temizlenmesi sağlanır. Aynı zamanda havuzun dezenfeksiyonu için gerekli klor, ph gibi kimyasal temizleyicilerin de suyun içerisinde eşit bir şekilde dağılmasını sağlar. Kısaca bir havuz pompası, havuzun kalbi görevindedir.

Havuz Sirkülasyon Pompası Nedir?

Havuz içerisindeki suyun devirdaim ile temizlenmesini sağlayan makineye havuz pompası denir. Havuz sirkülasyon pompası içerisindeki pervaneler dönerek pompa içerisine suyun alınmasını ve filtreye gönderilmesini sağlar. Böylece kirli su temizlenmek üzere filtreye geçer. Filtrede temizlenen su yine pompa vasıtası ile havuza geri gönderilir. Yani sirkülasyon pompası havuz içerisinde mutlaka bulunması gereken bir makinedir.

Havuz Pompası Nasıl Seçilir?

Öncelikle havuz tipine göre bir tercih yapılmalıdır. Havuzun skimmerli ya da taşmalı olması seçimi etkileyecektir. Havuzun büyüklüğü ve dolayısıyla hacmi pompanın gücünü etkileyecektir. Aynı zamanda havuz pompasının filtre ile uyumu da oldukça önemlidir. Havuz pompasının filtreye göre çok güçlü olması filtre üzerinde basınç yaratabilir ve bu durum filtrasyon kalitesini etkiler. Pompa seçimi bu parametreler göz önüne alındığı takdirde yapıldığında filtrasyon o denli iyi olacak ve dezenfeksiyon sağlanacaktır.

Havuz Motoru Kaç Saat Çalışmalıdır?

Havuzun kullanım yoğunluğu ve kirlilik durumu bu süreyi etkileyecektir. Aynı zamanda pompanın debisi de bu süreyi belirler. Yaz aylarında ortalama 10-12 saat çalıştırılması uygun olacaktır. Kullanım yoğunluğu fazla olan ortak havuzlar gece yavaş sirkülasyon olması koşuluyla tüm gün çalıştırılmalıdır. Bahar aylarında 3-6 saat çalıştırılabilir. Kışın suyun kirli görünmemesi adına 1 saat çalıştırılmaıs yeterli olacaktır.

Asit Pompası Nerelerde Kullanılır?

Asit pompası endüstriyel ürün imalatlarında 30'dan fazla asit türünde devirdaim pompası olarak kullanılır.

Whatsapp