l
Bahçe Havuz
SEPET 🛒 0₺GİRİŞ YAP / ÜYE OL
☎ 0 (850) 255 09 53

Zodiac Tuz Jeneratörü

Gösterilen sonuç sayısı: 10

Zodiac tuz klor jeneratörü, ph kontrollü dezenfeksiyon sistemleri.

Zodiac Ei2, Zodiac Expert, Zodiac Exo iq, PH Link, Dual Link ve diğer Zodiac dezenfeksiyon sistemleri.

Tuz Klor Jeneratörü Nedir?

Havuz tuz klor jeneratörü ve havuz tuz cihazları, sudaki tuzun elektroliz işlemi ile klor üretimini sağlamak ve havuzun klor ihtiyacını karşılamanın ekolojik yoludur. Klor üretimi, havuzda her 1 m3 su için 3-4 kg oranında atılacak tuz sayesinde havuz suyunda çözünmüş sodyum kloridi (NaCl) (sofra tuzu) klor gazına dönüştüren bir titanyum elektrolit hücreden geçirerek sağlanır. Ayrıştırılan NaCl iyon halinde bulunduğu için su içerisindeki tuz kaybolmaz ve sürekli döngüde serbest klor üretimi devam eder. Havuz kimyasalları kullanımı ve işletme giderlerinde % 90 gibi bir ekonomi sağlar. Sağlık bakanlığı kriterlerini tam olarak karşıladığı için büyük işletmelerde denetim, bakım ve malzeme maliyetlerini düşürür. Montaj süresi 1-2 saat gibi kısa bir zamanda tamamlanır ve tuzdan klor üretimi tamamlanır.

Tuz Klor Jeneratörü Nasıl Çalışır?

Hücrenin içerisinde bulunan titanyum plakalara belirli amperlerde elektrik akımı gönderilerek hücre içerisinden geçen tuzlu su elektroliz edilir ve klor gazı açığa çıkartılır. Klor gazı su ile birleştiğinde hipoklorikasit (HOCl) oluşur. Bakterileri öldüren kimyasal oluşum bu hipoklorikasit (HOCl) sayesinde olur. Sistem bu şekilde suyun dezenfeksiyonunu sağlar. Ekolojik bir çözümdür. İşletme maliyetlerini oldukça düşürür.

Zodiac Tuz Klor Jeneratörü Özellikleri Nelerdir?

Zodiac Tuz Klor Jeneratörleri havuzunuzda tuzdan klor üretmek için tasarlanmıştır. Tuz elektrolizinin prensibi basittir. Sistemin hücresindeki bir elektroliz reaksiyonu ile, suda çözünmüş tuzdan klorür iyonları, anında suda çözünen güçlü bir dezenfektan olan klor gazına dönüştürülür. Sonuç olarak elde edilen aktif klor (HOCl), hücre içindeki tüm mikroorganizmaları yok eder ve havuzda yeterli düzeyde serbest klor sağlar. Güneş, UV ışınları ve havuzdaki organik maddelerin yok ettiği bu aktif klor, kullanıcı tarafından herhangi bir işlem yapılmasını gerektirmeden hücre tarafından sürekli olarak yenilenir. Klor üretim miktarına ve teknolojisine göre farklı modeller mevcuttur.

Whatsapp