Bahçe Havuz
SEPET 🛒 0₺GİRİŞ YAP / ÜYE OL
☎ 0 (850) 255 09 53

Gemaş Puritron Tuz Jeneratörü

Gösterilen sonuç sayısı: 8

Gemaş Puritron tuz klor jeneratörü ve ph kontrollü dezenfeksiyon sistemeleri, Gemaş marka dozaj pompaları. Uzun hücre ömrü, kolay montaj ve yedek parça güvencesi ile.

Tuz Klor Jeneratörü Nedir?

Havuz tuz klor jeneratörü ve havuz tuz cihazları, sudaki tuzun elektroliz işlemi ile klor üretimini sağlamak ve havuzun klor ihtiyacını karşılamanın ekolojik yoludur. Klor üretimi, havuzda her 1 m3 su için 3-4 kg oranında atılacak tuz sayesinde havuz suyunda çözünmüş sodyum kloridi (NaCl) (sofra tuzu) klor gazına dönüştüren bir titanyum elektrolit hücreden geçirerek sağlanır. Ayrıştırılan NaCl iyon halinde bulunduğu için su içerisindeki tuz kaybolmaz ve sürekli döngüde serbest klor üretimi devam eder. Havuz kimyasalları kullanımı ve işletme giderlerinde % 90 gibi bir ekonomi sağlar. Sağlık bakanlığı kriterlerini tam olarak karşıladığı için büyük işletmelerde denetim, bakım ve malzeme maliyetlerini düşürür. Montaj süresi 1-2 saat gibi kısa bir zamanda tamamlanır ve tuzdan klor üretimi tamamlanır.

Tuz Klor Jeneratörü Nasıl Çalışır?

Hücrenin içerisinde bulunan titanyum plakalara belirli amperlerde elektrik akımı gönderilerek hücre içerisinden geçen tuzlu su elektroliz edilir ve klor gazı açığa çıkartılır. Klor gazı su ile birleştiğinde hipoklorikasit (HOCl) oluşur. Bakterileri öldüren kimyasal oluşum bu hipoklorikasit (HOCl) sayesinde olur. Sistem bu şekilde suyun dezenfeksiyonunu sağlar. Ekolojik bir çözümdür. İşletme maliyetlerini oldukça düşürür.

Gemaş Tuz Klor Jeneratörü Özellikleri Nelerdir?

Havuz suyunda, gözyaşındaki tuzluluk ile aynı oranda tuz konsantrasyonu sağlayarak, tuzdan elektroliz yoluyla klor üreten cihazlardır. Cihaz kireçlenmeye karşı elektrodunu belirli aralıklarla temizleme özelliğine sahiptir. Sayısal ekran; çalışma yüzdesi ve akım değerini gösterir. Tuz jeneratörünün temizlik amaçlı kutup değişimi, suyun sertlik derecesine göre 1-8 saat aralığında ayarlanabilir. Fabrika ayarı 6 saatte birdir. Cihaz, toplam çalışma saatini hafızasında kaydeder. Elektrodlar titanyumdan mamuldur ve ortalama 14.000 saat ömürlüdür. Bipolar Elektrod teknolojisi sayesinde düşük akım - uzun elektrod ömrü. Mevcut her havuza kolaylıkla tesis edilebilir. Tüm modeller deniz suyunda da kullanılabilir.

Whatsapp