l
Bahçe Havuz
Sepet 🛒 ₺0Giriş
☎ 0 (850) 255 09 53

Yalova Termal Otel – Kaplıcalar

Yalova Termal Otel – Kaplıcalar nerededir ve nasıl gidilir sorusu termal tatil severler tarafından merak edilmektedir. Yalova, İstanbul’un bir ilçesi iken 1995 yılında İstanbul’dan ayrılarak yeni bir il olarak kabul edilmiştir. Kaydedilen son verilere göre yaklaşık olarak 121.479 kişilik nüfusa sahip olan ilde merkez ilçe dahil olmak üzere Merkez, Çınarcık, Çiftlikköy, Armutlu, Altınova ve Termal adlı 6 ilçesi vardır. Hem tarihi hem de doğal güzellikleri ile birçok kişinin ziyaret ettiği illerimizden birisidir.

Özellikle İstanbul’a yakın olmasından dolayı, kalabalık şehrin gürültüsünden sıkılan birçok kişi hem yaz aylarında denizin keyfini çıkarmak için hem de kış aylarında termal otellerin ve doğal güzelliklerin tadını çıkarmak için Yalova’yı tercih ederler. Özellikle kış aylarında ziyaretçilerin vazgeçilmezi termal otellerdir. Peki, en çok ziyaret edilen Yalova termal otel-kaplıcalar hangileridir?

Yalova Termal Otel - Kaplıcalar

Yalova Termal Otel – Kaplıcalar

Yalova Termal Oteller

Yalova diğer illere göre küçük bir il olarak değerlendirilebilir. Ancak turistik bakımdan oldukça gelişmiştir. Özellikle termal otellerin fazlalığı ve sunduğu konforlar ile oldukça ön plana çıkmaktadır. Yalova termal otel tercihlerinizi yaparken;

Bu işletmeler hem yaz hem de kış aylarında aktif olarak hizmet vermekte bununla birlikte termal kısım haricinde normal havuzları ile de oldukça beğenilmektedir. Her mevsim en sık tercih edilen işletmeler arasında yer aldığından dolayı rezervasyon tarihlerinizi çok önceden belirleyerek erken rezervasyon avantajlarından da yararlanabilirsiniz.

Yalova Termal Otel - Kaplıcalar

Yalova Termal Otel – Kaplıcalar

Yalova Termal Otellerin Faydaları

Termal otellerin vücudu için faydaları oldukça fazladır. Özellikle astım, bronşit, nefes darlığı, solunum yolu enfeksiyonları ve solunum yolu hastalıkları başta olmak üzere eklem ağrıları gibi sorunlara da oldukça iyi gelmektedir. Tüm bunlarla birlikte akne, sedef, egzama gibi cilt hastalıkları için de termal su tavsiye edilir.

Termal Otelde Neler Olur?

Termal oteller sadece termal kaplıca suyu hizmeti vermezler. Aynı zamanda tatiliniz için başka alanlarda da vakit geçirebilirsiniz. Otel işletmelerinde termal havuzların yanı sıra açık ve kapalı havuzlar, çocuk havuzları, spa hizmeti veren bölümler, spor yapabileceğiniz spor salonları, alışveriş yapabileceğiniz kısımlar, kafe ve lokanta işletmeleri de bulunur.

Whatsapp
ETBİS