l
Bahçe Havuz
Sepet 🛒 ₺0Giriş
☎ 0 (850) 255 09 53

Uçarsu Şelalesi Nerede?

Uçarsu Şelalesi, Karadeniz’i keşfetmek isteyenlerin ilgisini çeken doğal bir güzelliktir. Peki, bu şelale tam olarak nerede? Uçarsu Şelalesiyle ilgili bilinmesi gerekenleri ele aldık.

Uçarsu Şelalesi Nerededir?

Uçarsu Şelalesi

Doğanın benzersiz hediyelerinden biri olan Karadeniz, eşsiz güzellikteki yerleriyle bir adım öne çıkar. Karadeniz’de gezilmesi ve görülmesi gereken pek çok yer vardır. Bu yerler arasında Uçarsu Şelalesi de bulunur. Şelale, Trabzon kentimizin Akçaabat ilçesinde konumlanır. Trabzon gezilecek yerler söz konusu olduğunda en popüler destinasyonlardan biridir.

Akçaabat sınırları içinde yer alan şelale, her sene milyonlarca turistin uğrak adreslerinden biri olur. Güzelliği ve manzarası ile görenleri derinden etkileyen şelale, Karadeniz’in popüler noktalarından biridir. Bölgede yer alan virajlı yollar, dağla denizin birleştiği noktalar da görülmeye değer.

Uçarsu Şelalesi Özellikleri Nelerdir?

Uçarsu Şelalesi

Bu büyüleyici güzellikteki şelale, Akçaabat Akpınar Mahallesinde yer alır. Simba Yaylasından akmaktadır ve ortalama olarak 100 metrelik yükseklikten seyrine adeta doyum olmaz. 1 kilometrelik mesafe boyunca minik şelaleler oluşturan Uçarsu, göz alıcı fotoğraf kareleri elde etmenize de izin verir.

Tertemiz akan suyu ve yemyeşil doğası ile Sera Deresine akar. Oradan da Sera Gölüne bağlanmaktadır. Trabzon’a beş kilometre mesafede olan Yıldız Mahallesinden güney bölüme ayrılarak, Sera deresi üzerinden 27 kilometrelik bir orman yolculuğuyla şelaleye erişim sağlanır. Özellikle de trekking ve doğa sporlarından hoşlananlar için bu şelalenin bulunduğu alan harika bir seçimdir. Çevresindeki manzara, bitki ve çiçek zenginliği de ziyaretçilerin ilgisini çeker.

Uçarsu Şelalesi Yakınında Gezilecek Yerler Nereler?

Uçarsu Şelalesi

Uçarsu Şelalesi kendine has doğası ve özellikleri ile gezi severlerin favorisi konumundadır. Bu şelalenin yakınında gezip görmeniz gereken birçok yer var. Bunlar:

Trabzon Kalesi

Kentin en meşhur sembollerinden biridir. Günümüze kadar varlığını sürdürmüştür. Şehrin en yüksek noktalarından birinde yer almaktadır. Deniz kıyısından başlar ve tepelere kadar uzanır. Hem yabancıların hem de yerli turistlerin en çok ziyaret ettiği yapılardan biridir.

Boztepe

Uçarsu Şelalesi gezinizde Boztepe’ye da uğramanızı öneririz. Şehrin Ortahisar ilçesinde bulunan Boztepe, merkeze yakındır. Son derece kolay bir ulaşım olanağı sağlar. Burada harika bir Trabzon manzarası bulabilirsiniz. Kenti kuşbakışı izlemek için en ideal noktalardan biridir. Çay bahçeleri, havası, doğası ve manzarası ile turistlerin dikkatini çekmeyi başarır.

Sümela Manastırı

Şehrin Maçka ilçesinde konumlanır. Denizden bin beş yüz ve vadiden ise üç yüz metre yüksekliktedir. Dağa yapışmış gibi bir görüntüsü vardır. Eski dönemlerden bu yana varlığını sürdüren manastır, dünyaca ünlüdür ve turistlerin uğrak adreslerinden biridir.

Trabzon Müzesi

Müze tutkunlarının sık olarak ziyaret ettiği bir yerdir. Kendine has mimarisi ve içerisinde yer alan tarihi eserlerinin zenginliği ile ziyaretçilerinin beğenisini kazanır.

Yalıncak Aile Plajı

Yolunuz Uçarsu Şelalesi yakınına düştüyse, Yalıncak Aile Plajı da görülmeyi hak eder. Yaz mevsiminde Karadeniz’de plaj keyfi yaşamak istediğinizde Yalıncak doğru bir tercihtir. Tertemiz suları ve yumuşacık kumsalı ile görenleri memnun eder.

Albatros Plajı

Uçarsu Şelalesi yakınında konumlanan plaj, Akçaabat ilçesine bağlı olan Akçakale beldesindedir. Genel olarak gençlerin tercih ettiği bir yerdir. Kumsalının biraz kum ve taşlardan oluştuğunu söyleyebiliriz. Masmavi sularında yüzmek ise muazzam bir deneyimdir.

Yoroz Plajı

Trabzon’un en popüler plajlarından biridir. Plaj hizmetleri, temiz denizi, birçok imkanı ile ziyaretçilerine unutulmaz zamanlar yaşatır. Burada ailenizle ya da arkadaşlarınızla harika zamanlar geçirmeniz söz konusu olabilecektir. Kumsalı tam anlamıyla kumla kaplıdır. Aileler için de ideal bir yerdir.

Nayino Dağ Evi

Düzköy’de yer alır. Muhteşem bir atmosferi vardır. Kentin merkezinde konaklamayı tercih etmeyenler için doğayla iç içe zamanlar vadeder. Burası kentteki en popüler dağ evlerinin bulunduğu bir yerdir. Dokuz odası bulunur. Ayrıca sekiz yaş üstü misafirleri kabul eder. Yöresel yayla evi konseptindedir. Açık alanda birçok imkân ve sizi şaşırtacak bir manzara sunar.

Orta Mahalle

Akçaabat ilçesindedir. Osmanlı zamanına ait evlerin de yer aldığı mahalle, çeşmeleri, tarihi evleri ve Arnavut kaldırımlı sokaklarıyla dikkat çeker. Turistlerin en beğendiği lokasyonlardan biridir. Hatta Karadeniz’in Safranbolu’su olarak da lanse edildiğini bilmelisiniz. 1988 senesinde kentsel sit alanı kabul edilmiştir. Orta Mahalle, geçmişten günümüze varlığını sürdüren, görenlerin ilgiyle karşıladığı bir mimariye sahip olan bir mahalledir.

Whatsapp
ETBİS