l
Bahçe Havuz
Sepet 🛒 ₺0Giriş
☎ 0 (850) 255 09 53

Türkiye’deki At Çiftlikleri ve Binicilik Sporu

Türkiye’deki at çiftlikleri birçok insanın ilgisini çekiyor. Binicilik sporu ile ilgilenmek isteyenler, at çiftlikleri ve binicilik kulüplerin tercih ediyor. Her yaştan insana hitap eden binicilik sporu, harika zamanlar geçirmenize olanak tanıyor.

Binicilik Sporu

Türkiye'deki at çiftlikleri

At binmek, yalnızca at üzerinde koşturmaktan ibaret olmamaktadır. Öte yandan bir terapi ve keşif sporu olarak da öne çıkmaktadır. Diğer spor branşları ile karşılaştırıldığında binicilik sporu, aynı dili konuşmadığımız canlı ile beraber yapıldığı için farklılık arz ediyor.

Hem profesyoneller hem de amatör biniciler için uygun olan çok çeşitli çiftlikler var. Bu çiftlikler sayesinde ata binmek ve binicilik sporu ile ilgilenmek mümkün. Türkiye’deki at çiftlikleri ile bu sporu siz de deneyebilirsiniz.

Türkiye’deki At Çiftlikleri

Türkiye'deki at çiftlikleri

Ülkemizde öne çıkan at çiftlikleri:

S Uluslararası Binicilik Merkezi

2005 senesinde Sevil Sabancı tarafından kurulan çiftlik, İstinye’ye yer alıyor. Global ve ulusal yarışmalara ev sahipliği yapan merkez, ülkemizi binicilik alanında dünyanın odak noktası yapmayı hedefliyor.

30 bin metrekarelik alana kurulan binicilik merkezinde kapalı ve açık alanlar var. Yakın zamanda Pony Club’ı da hayata geçiren S Binicilik Merkezi, bedensel ve zihinsel engelli çocukların eğitimine katkıda bulunuyor.

Kemer Country Binicilik Kulübü

Türkiye’deki at çiftlikleri arasında en bilinenlerden biridir. On beş sene evvel Kemerburgaz’da kurulan binicilik kulübü, birçok yarışmaya ev sahipliği yapıyor. Binicilik eğitimi almak isteyenlerin de favori adresi olan Kemer Country Binicilik Kulübü, beklentileri fazlasıyla karşılayan bir deneyim vadediyor.

Kulüpte her sene kış ligleri düzenleniyor. Diğer yandan deneyimli binicilere bir saatlik orman turları düzenleniyor. Kulüp, pazartesi hariç tüm günlerde açıktır. Binicilik ücretleri ise oldukça ekonomiktir.

İstanbul Atlı Spor Kulübü

1956 senesinde Maslak’ta kurulmuştur. 300’den fazla üyesi ve 200’den fazla atı bulunur. Pazartesi günleri dışında her gün açıktır. Açık ve kapalı alanları bulunan kulüp, sıfırdan başlayan kişilere de eğitimler sunmaktadır. Ayrıca kulüpte sanat galerisi ve restoran da bulunuyor.

Türkiye'deki at çiftlikleri

Başkent Binicilik Kulübü

Türkiye’deki at çiftlikleri söz konusu olduğunda bir adım öne çıkar. Kulüp Capital Country Club bünyesindedir. Ankara Gölbaşı Ballıkpınar Köyü sınırları içinde yer alır.

246 dönümlük arazi üzerine kurulu olan kulüp, fitness merkezi, oyun merkezi, bilardo masa tenisi, yürüyüş parkuru, yüzme havuzu gibi olanaklar da sunar. Bir senelik bireysel üyelik bin dolardır. Ayrıca bu kulüpte binicilik dersleri de verilir.

Bursa Atlı Spor Kulübü

Türkiye’deki at çiftlikleri listesindedir. Bursa kentimizin favori binicilik merkezlerinden biridir. Bu alanda eğitim sunan kulüp, yüzlerce kişinin ilk tercihi olur. Büyük bir alana yayılan Bursa Atlı Spor Kulübü, hiç binicilik bilgisi bulunmayan kişilere de binicilik eğitimi veren bir yer.

Profesyonel ve amatör biniciler için çok çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapar. Kulüpte açık, çadır ve kapalı olmak üzere üç tane manej vardır.

Sipahi Ocağı Binicilik Kulübü

Ülkemizin ilk sivil binicilik kulübü olan Sipahi Ocağı, 1913 senesinde Enver Paşa önderliğinde kurulmuştur. Kulübün binicilik tarihi ve kültüründeki yeri yadsınamaz derecede fazladır. Günümüzde yeni ve büyük kulüplerin gölgesinde kalmış olsa da hala ülkemizde önemli yer tutmaktadır.

Kulüpte açık ve kapalı manej, kafe ve restoran bulunuyor. Günlük giriş ve üyelik sistemi ile kulübün olanaklarından yararlanmak mümkün. Ayrıca düzenli biniciler için de pek çok farklı paketler sunuluyor.

Konvoy Country Club

Türkiye’deki at çiftlikleri arasında konumlanan Konvoy Country Club, Emirsoy Holding bünyesinde yer alır. Toplamda 265 dönümlük araziye yayılmış durumdadır. Seferihisar Bademler Köyü’nde bulunan kulüp, İzmir merkeze kırk kilometre mesafededir.

Burada çok çeşitli aktiviteleri deneyimlemek mümkündür. Uluslararası çok sayıda yarışmaya ev sahipliği yapar. Restoran ve bar gibi olanakları da vardır. Atçılık sporu ile ilgilenen kişilerin İzmir kentimizdeki uğrak adreslerinden biri olarak dikkat çeker.

Ballıca Atlıspor Kulübü

Pendik ilçesinde 2002 senesinde kurulmuş olan kulüp, binicilik sporu ile ilgilenenler için eşsiz bir deneyim sağlar. Spor severlerin ilgi odağı olur. Orman kenarında on yedi dönüm arazide yer alır. Kulüpte on bir tanesi pony olmak üzer toplamda 22 tane at vardır.

Kapalı ve açık olmak üzere 2 tane maneji bulunur. Hem yetişkinler hem de çocuklar için en iyi seçeneklerden biridir. Başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar birçok ders olanağı vadeder. Pazartesi dışında her gün açıktır. Ziyaretçilerine harika bir hizmet sunar.

Whatsapp
ETBİS