l
Bahçe Havuz
Sepet 🛒 ₺0Giriş
☎ 0 (850) 255 09 53

Sefaköy yüzme havuzu – Tüm Detayları

Sefaköy yüzme havuzu İstanbul Büyükşehir Belediyesi spor İstanbul’a bağlı olan bir havuzdur. Spor amaçlı kullanılan havuzlar aynı zamanda sağlık ve eğlence amacıyla da kullanılmaktadır. Yaz aylarının özellikle vazgeçilmez aktivitelerinden birisi olan yüzmenin tadını çıkarmak isteyen kişiler açık ya da kapalı yüzme havuzlarını tercih etmektedirler.

Yaşam standartların gelişmesi ile birlikte insanlar tatillere gidemedikleri zamanlarda aileleriyle ya da eşleri ile birlikte daha kaliteli zaman geçirebilmek adına yüzme havuzlarını kullanmaktadırlar. Açık yüzme havuzları genellikle spor ve eğlence amacıyla kullanılırken kapalı yüzme havuzları ise bahar ve kış aylarında kullanılmaktadır.

Havuzların derinlikleri değiştiği için yaş kategorileri vardır. Genellikle havuzlar sistemler ile aynı ısıda tutulmaktadır. Havuzların içerisinde derinlik ısıdan ziyade pH değeri ve klor miktarı da büyük önem taşımaktadır. Yaşamımızda gündelik koşuşturmalar dan bunaldığımızda vücudumuz büyük bir stres toplamaktadır. Bu stresten kurtulma bilmenin en iyi yolu ise yüzmektedir.

Yılın dört mevsiminde de kullanılabilen açık ve kapalı olmak üzere tasarlanmış olan yüzme havuzları sayesinde  stres atabilirsiniz. Sefaköy yüzme havuzu 2009 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından hizmete açılmıştır.

Tavsiye Yazı: Sonsuzluk havuzu nedir? Detaylı Rehber 

Sefaköy yüzme havuzunun içerisinde bay bayan ve çocuklara hizmet veren tesisler bulunmasının yanı sıra kütüphane, olimpik havuz, çocuk havuzu, salonu, çok amaçlı spor salonu, Uzakdoğu sporları salonu, sauna, hamam, masa tenisi salonu ve kafeterya bulunmaktadır. Sefaköy yüzme havuzunun boyu 25 metre eni ise 12,5 metredir. 6 kulvardan oluşan bu yarı olimpik yüzme havuzunun derinliği 2,40 metredir.

Sefaköy yüzme havuzu

Sefaköy yüzme havuzu nerede?

İstanbul’un en gözde yüzme merkezlerinden birisi olan ve içerisinde sunmuş olduğu eşsiz imkanlar sayesinde her yaştan kişiye hitap eden Sefaköy yüzme havuzu, aynı zamanda uzman eğitmenler ile çalışmaktadır.

Uzakdoğu sporları ile de dikkat çeken Sefaköy yüzme havuzu sunmuş olduğu beş çeşit Uzakdoğu sporu ile en çok tercih edilen merkezlerden birisi haline gelmiştir. İstanbul Büyükşehir Belediyesi kapsamında 2009 yılında açılmış olan Sefaköy yüzme havuzu Gültepe Mahallesi’nde Bağlar caddesi no:61 Küçükçekmece İstanbul’da yer almaktadır.

Sefaköy yüzme havuzu bayan erkek karışık mı?

İstanbul’un gözde yüzme tesislerinden birisi olan Sefaköy yüzme havuzu, 08:00 ile 22:00 arasında açıktır. Haftanın her günü açık olan Sefaköy yüzme havuzu yalnızca bakım ve temizlik yapıldığı için pazartesi günleri faaliyetlere kapalıdır. 6 kulvarlı yarı olimpik bir havuz olan Sefaköy yüzme havuzu sporla sağlıklı nesillere doğru projesi kapsamında gündüz saatlerinde ücretsiz hizmet vermektedir.

Sefaköy yüzme havuzundan yararlanabilmek için en az 1 aylık kayıt yaptırmanız gerekiyor. Günübirlik kayıt yaptırmak da mümkündür. Sefaköy yüzme havuzunda bayan erkek ayrı olduğu günler bulunmaktadır. Çoğu zaman saatleri değiştirmektedirler. Gündüz ve akşam saatleri şeklinde düzenlenen bu vardiyalarda genellikle gündüz vakitlerini bayanlara akşam vakitlerini ise  erkeklere ayırmışlardır.

Sefaköy yüzme havuzu

Sefaköy yüzme havuzu hangi günler açık?

Sefaköy yüzme havuzu haftanın her günü faaliyet vermektedir. Sabah 08:00 ile akşam 22:00 saatlerinde açık olan Sefaköy yüzme havuzu bakım ve temizlik dolayısı ile pazartesi günleri kapalıdır. 6 kulvarlı yarı olimpik bir havuz olan Sefaköy yüzme havuzu sağlıklı nesillere doğru projesi kapsamında gündüz saatlerinde ücretsiz seanslar vermektedir.

Sefaköy yüzme havuzu fiyatları nasıl?

Sefaköy yüzme havuzu fiyatlarını merak edenler için aylık üyelik fiyatlarını araştırdık. 4-6 yaş ve 7-12 yaş grubu çocuklar için açılan yüzme kursları gündüz yapıldığı zaman proje kapsamında ücretsiz olarak verilmektedir. Bayanlar için de sağlıklı nesillere proje kapsamında gündüz yapıldığı zaman ücretsiz olan yüzme havuzu seansları akşam yapılması istendiğinde haftada iki gün aylık fiyatı 90 TL olarak belirtilmiştir. Erkek yüzme kursları akşam tarifesinde haftada 2 gün ayda 8 gün olmak üzere aylık fiyatı 90 TL’dir.

 

Whatsapp
ETBİS