l
Bahçe Havuz
Sepet 🛒 ₺0Giriş
☎ 0 (850) 255 09 53

San Atça Aquapark Yüzme Havuzu

San Atça Aquapark Yüzme Havuzu, yaz aylarının popüler tesislerinden biridir. Her yaştan insana harika bir deneyim yaşayan yüzme havuzu, serin ve eğlenceli günler geçirmenize olanak tanır. Peki, bu yüzme tesisi nerede?

San Atça Aquapark Yüzme Havuzu Nerede?

San Atça Aquapark Yüzme Havuzu

San Atça Aquapark Yüzme Havuzu, Aydın kentinin Sultanhisar ilçesinde konumlanır. Ücretli bir aquapark olarak hizmet verir. İlçe merkezine araç ile ortalama olarak 1.2 km uzaklıkta yer alır. San Atça Aquapark Yüzme Havuzu, hafta içinde kadın ve erkek ziyaretçileri karma şekilde kabul eder. Bununla beraber tesis, hafta sonları yalnızca ailelerin ziyaretine açıktır. Bu aquaparkta yüzme bilmeyen kişiler için yüzme kursları da verilir. Aquaparka dışarıdan içecek ve yiyecek girişi yasaktır.

San Atça Aquapark Yüzme Havuzu Özellikleri Nelerdir?

San Atça Aquapark Yüzme Havuzu su zemini seramik kaplamadır. Buna ek olarak dış zemin de seramik kaplamalar ile inşa edilmiştir. Dolayısıyla sağlıklı ve hijyenik bir havuz keyfi sunar. Havuzun derinliği yüzme bilmeyenler ve çocuklar için de uygundur. Havuza kendi araçlarınızla ulaşabileceğiniz gibi toplu taşıma araçları ile de ulaşabilirsiniz.

San Atça Aquapark Yüzme Havuzu Olanakları Nelerdir?

San Atça Aquapark Yüzme Havuzu

San Atça Aquapark Yüzme Havuzu birçok farklı imkânı aynı anda sunar. Tesisin sağladığı olanaklar şu şekilde sıralanabilir:

San Atça Aquapark Yüzme Havuzu Ücretleri ve Giriş Çıkış Saatleri

San Atça Aquapark Yüzme Havuzu, on üç yaş üstü herkes için 190 TL talep eder. 6-13 yaş arası giriş ücreti ise 130 liradır. 0-6 yaş çocuklar için tesis ücretsizdir. Aquapark, sabah 10.30 itibarıyla açılır. Kapanış ise akşam 18.00 şeklindedir. Hafta içi beş gün karma olacak şekilde hizmet sunar. Hafta sonlarında da yalnızca ailelere hitap eden bir aquaparktır.

Yüzmenin Yararları Nelerdir?

San Atça Aquapark Yüzme Havuzu ile eşsiz bir eğlence deneyimi sizi bekler. Peki, yüzme havuzunun ve yüzmenin avantajları neler? İşte detaylar:

Ruh Halinizi İyileştirir

Yüzme, dış dünyayı dışarıda bırakmanızı gerektirecek en popüler sporlardan biridir. Havuzda sosyal medyaya fiziksel olarak bakamazsınız. Bu nedenle zihni sürekli dijital uyarımdan kurtarır. Zihne zaman tanır ve ruh halini bir üst noktaya ulaştırır. Birçok insan, yalnızca suda kalarak kendilerini daha rahat ve daha az hissederler. Düzenli şekilde yüzmek, iyi hissetme hormonlarının serbest bırakılmasını sağlar. Bu durum beyin sağlığı, kaygı ve depresyonun azaltılması konusunda da ek yarar sağlar.

Zindeliği ve Kas Kütlesini Artırır

Sağlıklı kalmak adına 19-64 yaş aralığındaki herkesin haftada en az yüz elli dakika orta seviyede aktivite yapması gerekir. Bu, koşu, yürüme, dans gibi aktiviteler olabileceği gibi yüzme de olabilir. Yüzme, sağlıklı ve zinde kalmanıza yardımcı olurken diğer taraftan kas inşa etmenize de olanak tanır. Kas kütlenizi artırmak istiyorsanız, yüzme en doğru spor çeşitlerinden biridir. Havuzdaki hareketler sayesinde kollar, vücudun üst kısımları ve kalçalar güçlenir ve bu bölümlerdeki kas tonusu fazlalaşır. Tutarlı bir direnç modeli sağlayan yüzme, kasların sert bir şekilde inşa edilmesine destek olur.

Vücudu Yormaz

Dizleriniz ağrıyorsa ve ayak bileklerinizde problemler yaşıyorsanız, yüzme harika bir spor aktivitesi olarak dikkat çeker. Yoğun kardiyo egzersizi yapmak yerine yüzerek, vücudunuzun sağlıklı kalmasını sağlayabilirsiniz. Ek olarak vücudunuz yüzme ile yorulmaz ve eklem ağrıları hissetmezsiniz. Çünkü yüzme etkinliği sırasında eklemlere ve kemiklere güç binmez. Bu da aktivite sırasında konforlu olmanıza yardımcıdır.

Uyku Kalitesi Artar

Yüzme sayesinde daha iyi uyku deneyimi elde etmeniz söz konusu olabilecektir. Daha iyi ve kaliteli uyku ise genel vücut sağlığınızı desteklenmesine imkân tanır. Uyku kalitesinin artırılması, yaşam kalitenizin ve ruh halinizin iyileşmesi anlamına da gelmektedir.

Hamileler İçin Güvenli

Bütün hamilelikler farklıdır. Hamile bireyler herhangi bir egzersiz rutinine başlamadan evvel mutlaka doktora danışmalılar. Bununla birlikte, genel olarak bahsedecek olursak, yüzme sporu hamileler için güvenli kabul edilir. Su, karnı ve bütün vücudunuzu destekler. Ayak bilekleri ve ayaklardaki şişliği azaltmaya yardımcı olur. Hamileliğin erken ve orta dönemlerde yüzen kişilerin erken doğum ve doğum kusuru riskinin minimize edildiği bilinmektedir.

Whatsapp
ETBİS