l
Bahçe Havuz
Sepet 🛒 ₺0Giriş
☎ 0 (850) 255 09 53

Palamar Koyu Detaylı Gezi Rehberi

Palamar Koyu : Türkiye’nin eşsiz güzellikteki mekanlarından birisi olan palamar koyu Kocaeli ilinin Kandıra ilçesinde yer almaktadır. Doğal güzelliğinin yanı sıra mavi ve yeşilin eşsiz uyumu ile de karşımıza çıkan Palamar Koyu her yıl yerli ve yabancı turistlerin uğradığı mekanlardan birisi haline gelmiştir. Özellikle sosyal medya platformlarının gelişmesi ile birlikte bu eşsiz güzelliğe sahip ancak az bilinen mekanlar paylaşılmaya başlanmış ve doğal güzelliği karşısında büyülenen kişiler sık sık bu mekanları ziyaret etmeye başlamışlardır.

Ayrıca Okuyabilirsiniz: Tuz Gölü Nerede ? Detaylı Rehber 

Kocaeli’nin Kandıra ilçesinde yer alan palamar koyu eşsiz güzelliğe sahiptir.  Palamar koyu özellikle suyun altının görünmesi ve tam yanında büyük bir yeşilliğe sahip olması ile birlikte en çok tercih edilen mekanlardan birisi olmuştur. Kandıra ilçesine bağlı Seyrek Köyü yakınında bulunan palamar koyu seyrek sahilinden yürüyerek dahi ulaşılabilmektedir.

El değmemiş bir güzelliğe sahip olan palamar koyu doğa ile iç içe bir tatil geçirmek isteyenler için ideal bir ortamdır. Koy kenarında piknik yapılabildiği gibi kampta yapılabilmektedir. Kocaeli özellikle İstanbul’a yakın olması sebebiyle günübirlik geziler için de sıklıkla tercih edilen mekanlardan birisidir. Ege ve Akdeniz sahillerine ve koylarını aratmayacak güzelliklere sahip olan Kocaeli en iyi plajları ve koyları ile tercih edilen mekanlardan birisi olmuştur.

Palamar Koyu

Günün stres ve sıkıntısından bunalan ancak uzun süreli bir tatile vakit ayıramayan İstanbullular Kocaeli’ndeki eşsiz güzelliğe sahip plaj ve koylar ile Akdeniz’i aratmayacak tatillere fırsat bulmuşlardır. Kocaeli’nde el değmemiş mekanlardan ve güzelliklerden biri olan Palamar Koyu nadir bir özelliğe sahiptir. Palamar koyu kalabalık olmaması ve çevresine tesis bulunmaması ile kamp için ideal bir ortam olmuştur. Gözlerden uzak bir tatil geçirmek ve kamp yapmak isteyenler için eşsiz bir deniz havası ve manzara sunmaktadır.

Palamar Koyu Nerede?

Palamar koyu Kocaeli’nin Kandıra ilçesinde yer almaktadır. Kandıra ilçesine bağlı Seyrek Köyü yakınında bulunan palamar koyu seyrek sahilinden yürüyerek dahi ulaşılabilmektedir.

Palamar Koyu Google Haritalar

Palamar Koyuna Giriş Ücretli Mi?

İstanbul’a yakın olması sebebiyle İstanbullular tarafından en çok tercih edilen günübirlik tatil mekanlarından birisi olan Kocaeli Palamar Koyuna giriş ücretsizdir.

Palamar Koyu

Palamar Koyunda Tesis Var Mı?

Günübirlik geziler ve hafta sonu değerlendirmeleri için ideal bir ortam olan Kocaeli’de eşsiz güzelliğe sahip plaj ve koylar bulunmaktadır. Ancak tesis her bölgede bulunmamaktadır. Palamar Koyunda tesis yoktur.

Kocaeli’nde Yer Alan Başka Koylar Var Mı?

Palamar koyu; Kocaeli’nin Kandıra ilçesine bağlı seyrek köyü yakınlarında bulunmaktadır. Palamar koyu mavi ve yeşilin en güzel tonlarını taşıyan eşsiz ve nadir mekanlardan birisidir. Kayalık olan bu mekanda kamp yapabilir ve hafta sonu tatilinizi çok güzel bir şekilde değerlendirebilirsiniz. Çevresinde tesis bulunmayan bu koyun kalabalık olmaması sebebiyle de en çok tercih edilen mekanlardan birisi haline gelmiştir. Palamar koyu Kandıra ilçesine 12 kilometre şehir merkezinde ise 55 kilometre uzaklıkta yer almaktadır.

Cebeci plajı; Cebeci plajı ince kumlarla kaplı ılık ve temiz bir plaj olmaktadır. Kandıra’da yer alan Cebeci plajı aynı zamanda deniz tabanı da ince kumlarla kaplıdır. Derin olmaması itibari ile çocuklu aileler tarafından en çok tercih edilen plajlardan birisi haline gelmiştir. Cebeci plajı belediye tarafından işletildiği için ücretsiz olmaktadır. Cebeci plajında aynı zamanda kamp yapabilecek alanlar bulunmaktadır. Ancak şezlong şemsiye ve kamp alanı için ayriyeten bir ücret ödemeniz gerekmektedir. Cebeci plajı Kandıra ilçe merkezine 20 kilometre uzaklıkta yer almaktadır.

Palamar Koyu

Kefken plajı; Kocaeli’nin en çok tercih edilen plajlarından birisi olan Kefken plajı turistik noktalarının olması ile de en çok tercih edilen plajlardan birisi haline gelmiştir. Özellikle Kartal kayalıkları ile doğal oluşumu eşsiz bir şekilde gözler önüne sunmaktadır. Büyük plaj ve küçük plaj şeklinde ikiye ayrılmış olan Kefken plajı kayalıklara yakın bir yerde yer almaktadır. İnce kumlarla kaplı olan Kefken plajı aynı zamanda denizin suyu olması ile de acemi ve çocuklar için eşsiz bir yer halini almıştır.

Kumcağız plajı; Kandıra ilçesinde yer alan Kumcağız plajı Kefkene oldukça yakın bir noktada yer almaktadır. Dalganın az olması ve rüzgarın olmaması ile en çok tercih edilen mekanlardan birisidir. Deniz bazı noktalarda derinleşmiş olsa da genel olarak diğer plajlar gibi sığ bir yapıya sahip olan Kumcağız plajı özellikle Deniz suyunun temiz olması ile de tercih edilmiştir. Hafta sonları Kumcağız plajı’nda büyük bir yoğunluk yaşanmaktadır.

Kerpe halk plajı; Kocaeli’nin en iyi plajlarından birisi olan Kerpe Kandıra’da yer almaktadır. Kumsalı tamamen ince kumlar ile kaplı olan Kerpe plajı konaklama imkanı ve dingin rüzgarsız havası ile tercih edilmiştir.

Sardala koyu; İstanbul’a yakınlığı ile en çok tercih edilen mekanları arasında yer alan Sardala Koyu Ağva’dan yaklaşık 10 km İstanbul’dan ise 100 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Adaları mağaraları ve kanyonları ile hayran kalınan bir doğaya sahip olan Sardala Koyu el değmemiş mekanlardan birisidir.

 

Whatsapp
ETBİS