l
Bahçe Havuz
Sepet 🛒 ₺0Giriş
☎ 0 (850) 255 09 53

ODTÜ Yüzme Havuzu Detaylı Rehber

ODTÜ yüzme havuzu içerisinde olimpik kapalı yüzme havuzu ve açık yüzme havuzu bulunmaktadır. Orta Doğu Teknik Üniversitesi yaz aylarında yüzme sporu ile ilgilenen ve günün stres sıkıntısını atmak isteyenlerin için açık ve kapalı olmak üzere iki havuz da kullanıma sunmaktadır. Denizde yüzmek her zaman daha sağlıklı olmuş olsa da günlük yüzme sporu ile ilgilenen ya da sürekli olarak tatile gidemeyen insanlar için tasarlanmış olan yüzme havuzları daha çok tercih edilmektedir.

Ayrıca Okuyabilirsiniz: Kerpe Doğal Havuz Nerede? Kerpe Doğal Havuza Nasıl Gidilir?

Bilindiği üzere yüzme kasları geliştirdiği gibi kilo vermede de en çok tercih edilen yöntemlerden birisi olmaktadır. Yüzme sporu ile ilgilenen bireylerin vücutları yüzerken kardiyo egzersizlerine benzer hareketler sergilediği için kilo vermeyi kolay hale getirmiştir. ODTÜ yüzme havuzları içerisinde hem açık hem de kapalı havuz olacak şekilde tasarlanmıştır. Yaz aylarında açık yüzme havuzu faaliyet gösterirken kapalı yüzme havuzu faaliyete kapatılmaktadır.

ODTÜ Yüzme Havuzu

Eylül ayından itibaren açık yüzme havuzu faaliyete kapatılarak kapalı yüzme havuzunun kullanımına geçilmektedir. ODTÜ havuzdan yararlanabilmek için üyelik yaptırmak gerekmektedir. ODTÜ havuz dışarıdan üyelik ile misafir de kabul etmektedir. ODTÜ personeli hariç diğer üyeler yanlarında misafir getiremezler. Misafir üyeler ve mezun üyeler 7 yaştan küçük çocukları seans ücreti ödendiği takdirde getirebilirler. ODTÜ havuza personel üyeler ise yalnızca 3 misafir getirme hakları vardır.

ODTÜ Havuz Kapasitesi

ODTÜ’de öğrenci olan kişiler herhangi bir üyelik yaptırmadan yalnızca seans ücretlerini ödeyerek ODTÜ havuzlardan yararlanabilmektedirler. Kapalı bir açık havuzda kullanım şartları bulunmaktadır. Kapalı havuz Sabah 9 akşam 9 saatlerinde açıktır ve bir buçuk saat kullanım hakkı bulunmaktadır. Kapalı havuzlarda bone kullanımı zorunlu hale getirilmiştir. ODTÜ kapalı havuz uluslararası yüzme federasyonu kurallarına uygun olacak bir şekilde 500 seyirci kapasiteli 8 kulvarlı ve kalite yönetim sistemi standardına uygun olarak tasarlanmıştır. ODTÜ kapalı yüzme havuzu 21 metre eninde 50 metre boyunda 2.2.20 derinliğindedir.

ODTÜ Yüzme Havuzu

ODTÜ Yüzme Havuzu Nerede, Nasıl Gidilir?

ODTÜ ya da bilinen diğer adıyla Ortadoğu Teknik Üniversitesi 15 Kasım 1956 tarihinde o zamanın başbakanı olan Adnan Menderes Karayolları Devlet Genel Müdürü Vecdi Diker ve bir grup akademisyen eşliğinde kurulmuş bir devlet üniversitesidir. Ülkemizde bütün şehir ve ilçelerde hem kullanımı yaygınlaştırmak hem de yüzünü sporunu aşılamak için yüzme havuzları yapılmaktadır. Sağlıklı nesiller yetiştirmek için şart olan spor yüzme ile yapıldığında da aynı etkiyi göstermektedir.

ODTÜ Yüzme Havuzu Google Harita

Belediyeler ve özel yerler yüzme havuzları kurduğu gibi üniversitelerde hem kendi öğrencileri yararlansın hem de dışarıdan insanlar da gelip kullanabilsin diye açıkla kapalı olmak üzere yüzme havuzları yapmışlardır. ODTÜ açık ve kapalı yüzme havuzları üniversitelerin olduğu bölgede Çankaya Ankara’da yer almaktadır.

ODTÜ Havuzu Kimler Kullanabilmektedir?

ODTÜ havuz kalite yönetim sistemi standart şartlarına uygun olacak bir şekilde tasarlanmıştır. Kapalı ve açık yüzme havuzu olan bu üniversitenin kapalı yüzme havuzu aynı zamanda uluslararası yüzme federasyonu standartlarına uygun olacak şekilde olimpik tasarlanmıştır. Kapalı yüzme havuzu pazartesi günleri hariç her gün saat 9.00 ile akşam 20.45 aralığında hizmet vermektedir. Kapalı ve açık yüzme havuzundan yararlanmak isteyen bireyler öncelikle üyelik yaptırmak zorundadırlar.

ODTÜ havuzdan öğrenci personel ya da mezun durumunda olmayan misafirler de yararlanabilmektedir. Eğer ODTÜ’nün havuzlarından yararlanmak istiyorsanız ve misafirseniz üniversitenin formunu doldurduktan sonra o yıl belirlenen ücreti yatırıp dekont ile birlikte 2 adet vesikalık fotoğrafla danışmaya başvurmanız gerekmektedir. ODTÜ havuzlardan mezunlarda yararlanabilmektedir. Yıllık başvuru formu ücreti 2 adet vesikalık ile havuz imkanından yararlanabilirler. ODTÜ’nün personeli kimlik kartları ile yalnızca ücret ödeyerek havuzdan yararlanabildikleri gibi havuzda 3 adet misafir götürme hakları da bulunmaktadır.

ODTÜ Yüzme Havuzu

ODTÜ Havuz Ücretleri

Ankara ODTÜ yüzme havuzu fiyatları seneden seneye değişiklik gösterebildiği gibi bu seneki ücretleri öğrenebilmek adına mutlaka danışmayı arayarak bilgi almalısınız. 2020 yılında Ankara ODTÜ yüzme havuzu fiyatları misafir üyeler için seans başına 29 TL 1 yıllık ise 403 TL olarak belirtilmiştir.

ODTÜ Üniversitesi mezun üyeleri için seans başına 21 TL 1 yıllık 310 TL ücret vermiştir. Personel ve öğrenciler ise od yüzme havuzundan yararlanabilmek için yalnızca seans ücreti ödemektedirler. Öğrenciler 1,75 TL seans ücreti öderken personel ise 3,5 TL seans ücreti ödemektedir.

 

Whatsapp
ETBİS