l
Bahçe Havuz
Sepet 🛒 ₺0Giriş
☎ 0 (850) 255 09 53

Kerpe Doğal Havuz Nerede? Kerpe Doğal Havuza Nasıl Gidilir?

Kerpe doğal havuz ile tatilin keyfini çıkartabilirsiniz. Deniz sezonunun açılması ile birlikte yerli ve yabancı turistlerin akınına uğrayan Kerpe Doğal Havuz yazının en güzel zamanlarında eşsiz bir tatil mekanı haline gelmiştir. Kerpe Sarısu arasında yer alan bu eşsiz Kaya Havuzu kimsenin bilmediği doğal havuzlardan birisi olmaktaydı. Ancak gelişen teknoloji ve gezginlerin sürekli olarak yeni yer arayışları içerisinde olması ile birlikte sosyal medyada da eşsiz koylar ve gizli güzellikler paylaşılarak insanların da bu yerlerden haberdar olunması sağlandı.

Ayrıca Okuyabilirsiniz: Balçova Termal Havuz Detayları 2022 

Zamanında birkaç kişinin bildiği doğal havuz şimdi ise yerli ve yabancı turistlerin akınını vuruyor. Kerpe için tatile gidenler özellikle yürüme mesafesinde yer almış olan Kaya havuzu olarak da bilinen Kerpe doğal havuzda zaman geçiriyorlar.  Denize rahatça girilebilecek en güzel mekanlardan birisi olan Kerpe doğal havuz kayalıkların arasında kalan eşsiz bir cennet halini almıştır. Kayalık bölgelerde, derin sularda yüzmeyi seven kişilerin de sıkı tercih etmiş olduğu bu yer özellikle gün batımında tercih edilmektedir.

Kerpe Doğal Havuz

Kerpe Doğal Havuz

Gün batımındaki eşsiz manzarası ile hafta içi ve hafta sonu genellikle kalabalık olan Kerpe doğal havuza giderken mutlaka yanınıza ihtiyaçlarınızı almanız gerekmektedir. Kerpe doğal havuz içerisinde ne yazık ki diğer tatil koylarında olduğu gibi herhangi bir alışveriş yapabileceğiniz bir market bulunmamaktadır. Kayalıklar ile dolu olduğu için keşfedilmemiş mekanlardan birisi halini alan Kerpe doğal havuz aynı zamanda toplu taşımanın olmaması ile de fark edilmemiştir.

Kerpe Doğal Havuz Google Yol Tarifi

Kerpe doğal havuza giderken yol kenarlarında Ihlamur, kestane ve  meyve ağaçlarına rastlamak da mümkündür. Kerpe doğal havuz içerisindeki su oldukça temiz ve sakindir. Ancak kayalıklar çok fazla olduğu için dikkat edilerek ulaşımı sağlanmalıdır. Kerpe doğal havuz Kocaeli’nin Kandıra ilçesinde yer almaktadır. Doğa koruma alanı olarak da hizmet vermekte olan Kerpe doğal havuza ulaşım ne yazık ki hala zordur.

Kocaeli’nin Kandıra ilçesinin Kıncıllı Köyü’nün yakınlarında yer almış olan Kerpe doğal havuz şehir merkezine neredeyse 50 kilometre uzaklıktadır. Son dönemlerde sosyal medya aracılığı ile popüler ötesi artmış olan bu tatil alanı sessiz ve huzurlu bir yer arayışı içerisinde olan kişilerin en çok tercih ettiği mekanlardan birisi halini almıştır. Oyulmuş kayaların arasında biriken su ile görsel bir şölen yaşanan bu havuza halk Kaya havuzu demektedir.

Kerpe Doğal Havuz

Kerpe Doğal Havuz Nerede?

Halk arasında Kaya havuzu olarak da bilinen Kerpe doğal havuz oyulmuş kayaların arasında biriken suyun doğal bir havuz halini alması ile meydana gelmiştir. Günümüzde böylesine güzel ve eşsiz mekanlar nadir bulunmaktadır. Özellikle sürekli kalabalık alanlarda tatile gitmek istemeyenlerin sakin ve huzurlu bir tatil geçirmek isteyenlerin sıklıkla tercih etmiş olduğu Kerpe doğal havuz yılın her mevsiminde kullanılması ile de cazip hale gelmiştir.

Kerpe doğal havuz, Kocaeli’nin Kandıra ilçesindeki Kıncıllı köyünün yakınlarında bulunmaktadır. Kerpe doğal havuza gidebilmek için ne yazık ki şahsi araba gerekmektedir. Toplu taşıma araçları henüz doğal havuzun olduğu bölgeye ulaşım sağlayamamaktadır. Kocaeli şehir merkezine yaklaşık olarak 50 kilometre uzaklıkta yer alan Kerpe doğal havuza giderken mutlaka bütün ihtiyaçlarınızı yanınıza almanız gerekmektedir. Kerpe doğal havuza en yakın ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz market vb yerler 2 km uzaklıkta yer almaktadır.

Kerpe Doğal Havuz

Kerpe Doğal Havuza Nasıl Gidilir?

Kerpe doğal havuza ulaşmak daha önceden de belirttiğimiz gibi bir hayli zordur. Halk arasında Kaya havuzu olarak da bilinen bu havuza henüz toplu taşıma araçları ulaşamamaktadır. Kocaeli’nin Kandıra ilçesinin Kıncıllı köyü yakınlarında yer alan Kerpe doğal havuzuna gidebilmek için Kerpe şehir merkezinden geçmek gerekmektedir.

Kerpe şehir merkezinden Sarısu yoluna döndükten sonra 2 kilometre yol almanız gerekmektedir. Bu yoldan sonra aracı Park ederek yaya bir şekilde yürümeniz gerekiyor. Kerpe doğal havuza ulaşabilmek için dik bir yoldan aşağıya doğru inmelisiniz. Tamamen kayalıktan oluşan bu havuza ulaşırken mutlaka dikkatli olunmalıdır.

Kerpe Doğal Havuz Ücretli Mi?

Kerpe doğal havuz tamamen doğanın eşsiz güzellikleri ile ortaya çıkmıştır. Doğa koruma alnı içerisinde yer alan bu havuz yerli ve yabancı turistler tarafından kullanılmaktadır. Kerpe doğal havuz ücretli değildir. Ancak Kerpe doğal havuza ulaşım bir hayli zor olmaktadır.

Whatsapp
ETBİS