l
Bahçe Havuz
Sepet 🛒 ₺0Giriş
☎ 0 (850) 255 09 53

Mustafa Keser Havuza Düştü (Video)

Mustafa Keser Havuza Düştü (Video)

6 Şubat 2023 gecesinde yaşanan büyük deprem sonrasında 11 ilde kayıplar yaşayan vatandaşlar için tüm sanatçı, bilim insanları ve ünlüler yardımlaşma seferberliğine başladı.

Büyük depremi yaşayan vatandaşların yaralarını sarmak ve daha iyi koşullarda olmasını sağlamak amacıyla ünlüler bir araya gelmektedir. Depremi yaşayan vatandaşlara moral vermek için organizasyonlar düzenliyor. Bu isimlerden biri de Mustafa Keser olarak bilinmektedir.

Geçtiğimiz günlerde Türkiye’ de Kahramanmaraş merkezinde büyük bir deprem yaşanmasının ardından depremden etkilenen vatandaşları Aydın iline bağlı olan Kuşadası’na getirildi. Kuşadası Kadınlar Denizi otelinde depremden etkilenen vatandaşlara moral gecesi düzenlendi. Genç Esnaf ve İş İnsanları Derneği tarafından düzenlenen bu geceye Mustafa Keser’de katıldı.

Havuza Düşme Anı Kameralara Yansıdı

Deprem bölgesinden Aydın Kuşadası’na gelen vatandaşlara moral vermek ve destek olmayan isteyen Keser bir kaza atlattı. Deprem bölgesinden gelen çocuklarla ilgilendikten sonra sahneye doğru yürürken ayağı takıldı. Ardından takla atarak havuza düştü. Sırt üstü havuza düşen Keser’in takla attığı video an ve an kameralara yansıdı.

Yüzme bilmeyen Keser’in yardımına genç bir vatandaş yetişiyor. Havuzdan çıktıktan sonra üzerini değiştirip sahneye gelen Keser moral gecesine kaldığı yerden devam etti.

https://youtu.be/3GhDiIDnqIA

Mustafa Keser Nasıl Havuza Düştü?

Mustafa Keser ses sanatçıları ve bestecileri arasında saygın bir yere sahiptir. Depremzedelere moral vermek, bir an bile olsa destek olmak, dertlerini unutturmak için Mustafa Keser Kuşadası’ nda sahne aldı. Ancak masaları dolaşırken talihsiz bir olay yaşandı.

Deprem bölgesinden gelen vatandaşlarla ilgilenmek için havuz kenarından dolaşırken ayağı takıldı ve sırt üstü havuza düştü. Yüzme bilmediği için Keser düştükten sonra kurtarmak için bir genç de Keser’in peşinden havuza atlayıp kurtardı.

Olayın ardından Keser takım elbisesini değiştirerek moral gecesine kaldığı yerden devam etti. Sahneye ilk çıktığında düşen Keser tekrar üzerini değiştirdikten sonra açıklama yaparak depremzedelere moral verecek açıklamalarda bulundu.

Bu açıklamaların ardından sahnede yer alarak vatandaşların sorunlarını bir an olsun unutmasına, keyiflenmesine yardımcı olmaya çalıştı. Elazığlı olan Mustafa Keser daha önce depremi yaşamış biri olarak vatandaşların acılarını duyumsadığını ve çok iyi anladığını vurguladı.

Mustafa Keser Kimdir? Nerelidir?

Türk ses sanatçıları arasında mendilli fenomen olarak bilinen Mustafa Keser 1945 yılında doğmuştur. Mustafa Keser Elazığ’da doğmuştur ve aslen Elazığlıdır. Lise eğitimine Diyarbakır’da başladı ve Sivas’tan mezun oldu. Keser’in babası müzisyendir ve sanata yatkınlığı genetik olduğunu söylemek mümkündür.

Ortaokul yıllarından bu yana farklı enstrümanlar çalar ve besteler yapmaktadır. Keser’in çaldığı enstrümanlar ud, keman, bağlama olarak bilinir. Eğitimine devam edemediği için Keser 1965 yılında İstanbul’a gitti.

Acemi birliği askerliğini Manisa’da usta birliğini ise İzmir’de yaptı. TRT İzmir Radyosu’nda ses sanatçısı olarak faaliyetlerine devam etti. Ancak maddi nedenlerden ötürü taksicilik, minibüsçülük, memurluk, market işletmeciliği gibi meslekler yapmıştır. Belli bir süre Konya’da yaşadı ve sonra İstanbul’a döndü.

Radyolarda özellikle TRT radyoda yer alarak şarkılarını, yeteneklerini göstermeye devam etmiştir. Toplamda 7 albümü bulunuyor. Bunun yanı sıra farklı dizi ve filmlerde oyunculuk yapmıştır. Mustafa Keser kiminle evli soruları da oldukça merak ediliyor.  Keser 1978 yılında Nilüfer Keser ile evlendi. Bu birliktelikten üç çocuğu vardır.

Mustafa Keser’i Havuza Düştükten Sonra Kim Çıkardı?

Kuşadası’na gelen deprem felaketini yaşayan vatandaşlara destek olmak için sahneye çıktı. Moral gecesi havuzlu bir mekânda gerçekleşti ve oldukça kalabalık olan yerde Keser’in ağayı takılarak sırt üstü havuza düştü. Yüzme bilmediği için imdadına bir genç yetişti.

Hızlı ve güvenli şekilde havuzdan çıkarıldıktan sonra takım elbisesini değiştirip tekrar sahneye gelen Keser açıklamalarda bulundu. Bu açıklamada Elazığ depremini yaşadığını ve vatandaşları iyi şekilde anladığını belirtti. Bu depremlerin yaşandığını bilinmesi ve gerekli tedbirlerin alınmanın önemli olduğunu vurguladı.

Mustafa Keser havuza düştüğünde vatandaşlar endişelendi ve hemen hızlı şekilde kurtarılarak havuzdan çıkarıldı. Genç bir vatandaş Keser’i çıkardı ve yardımcı oldu.

Havuz kenarında bulunan ve dikey şekilde yer alan korumalıklara takılıp düşen Keser, bu çıkıntıları fark etmediğini ve farklı yöne baktığını açıkladı. Mustafa Keser düştükten sonra herhangi bir sağlık problemi meydana gelmedi. Olay olduktan sonra tekrar sahne alarak moral gecesine devam etti.

Whatsapp
ETBİS