l
Bahçe Havuz
Sepet 🛒 ₺0Giriş
☎ 0 (850) 255 09 53

Küçükköy Yüzme Havuzu ve Fitness Merkezi

Küçükköy Yüzme Havuzu ve Fitness Merkezi, çoğu insanın ilgisini çeken tesislerden biri oluyor. Henüz yeni açılan tesis, her yaştan insana eşsiz bir deneyim sunuyor. Hem yüzme havuzu hem de fitness merkezi olarak hizmet veriyor.

Küçükköy Yüzme Havuzu ve Fitness Merkezi Nedir?

Küçükköy Yüzme Havuzu ve Fitness Merkezi

Havuz ve fitness merkezini içinde barındıran tesis, geçtiğimiz aylarda hizmete açıldı. Gençlik ve Spor Bakanının eşliğinde açılan Küçükköy Yüzme Havuzu ve Fitness Merkezi, İstanbul’un popüler havuz ve fitness merkezlerinden biri olmaya aday.

Tesisin içinde yetişkinler ve çocuklar için uygun olan havuz ve ayrıca fitness merkezi yer alıyor. Burada çeşitli kurslar düzenleniyor. Özellikle yüzme kurslarına olan ilgi oldukça fazla. Yüzme kursu dört yaş ve üzeri için uygunken, fitness branşı ise 17 yaş ve üzerine hitap ediyor.

Küçükköy Yüzme Havuzu ve Fitness Merkezi Nerede?

Küçükköy Yüzme Havuzu ve Fitness Merkezi

Küçükköy Yüzme Havuzu ve Fitness Merkezi, İstanbul’un Gaziosmanpaşa ilçesinde konumlanmaktadır. Yeni Mahalle’de yer alan tesise 0212 453 52 32 telefon numarasından ulaşılabilir.

Küçükköy Yüzme Havuzu ve Fitness Merkezi Özellikleri Nelerdir?

Küçükköy Yüzme Havuzu ve Fitness Merkezi

Belediye bünyesinde faaliyetlerini sürdüren tesis, Gaziosmanpaşa ilçesinde ikamet eden bütün vatandaşlara çeşitli branşlarda hizmet sunuyor. Belirli branşlarda ve yaş gruplarına hizmet sunan Küçükköy Yüzme Havuzu ve Fitness Merkezi, çoğu insanın ilgisini çekmiş durumda.

Spor tesisinde yüzme ve fitness branşlarında hizmet sunan bütün eğitmenler alanında tam donanımlı, uzman ve spor bilimleri fakültesi mezunudur.

Küçükköy Yüzme Havuzu ve Fitness Merkezi Kursları

Küçükköy Yüzme Havuzu ve Fitness Merkezi çok çeşitli kurslar sunuyor. Fitness programı iki aylık dönemden oluşuyor. Ayrıca sabah ve akşam olmak üzere seanslara ayrılmış durumdadır. Gündüz seansı haftada üç gün birer saatten 24 seanstır. Akşam seansı ise haftada üç gün bir buçuk saatten 36 seanstır.

Küçükköy Yüzme Havuzu ve Fitness Merkezi yüzme kursu ise iki aylık dönemden meydana gelir. Haftada iki gün birer saat şeklinde düzenlenir ve on altı seanstan oluşur.

Yüzmenin Faydaları Nelerdir?

Küçükköy Yüzme Havuzu ve Fitness Merkezi hakkında bilinmesi gerekenleri açıkladık. Peki, yüzmenin faydaları neler? Yüzme herkesin harcıdır. Yaşınız, tecrübeniz veya cinsiyetiniz her ne olursa olsun yüzmenin sihirli yararlarını elde edebilirsiniz. Yüzme, vücudunuzun her kasını çalıştıran ve yalnızca fiziksel sağlığınız için değil, aynı zamanda ruhsal sağlığınız için de harikalar yaratan bir egzersiz biçimidir.

Yüzmenin çeşitli hastalıklara iyi geldiği bilinmektedir. Sadece bütün vücudunuzu çalıştırmakla kalmadığını için iç organlarınız üzerinde ve hatta psikolojiniz üzerinde de son derece etkilidir. Yüzmenin faydaları hakkında şunları söylemek mümkün olacaktır:

Enerji Seviyesini Yükseltir

Hava koşulları ve artan hareketsizlik seviyeleri nedeniyle çoğu insan kendisini yorgun ve bitkin hisseder. Haftada iki veya üç kez yarım saat yüzdüğünüz taktirde kendinizi çok daha enerjik hissedersiniz. Enerji seviyeniz yüzme sayesinde artar ve aynı oranda metabolizma hızınız da artış gösterir. Yüzme, kasların sıkılaşmasına, güç ve dayanıklılığın geliştirilmesine yardımcı olur. Yüzme rutininize daha fazla dahil edilebilecek çeşitli yüzme stilleri de bulunmaktadır.

Stresi Giderir

Haftada birkaç kez yüzmek, rahatlamanıza ve gençleşmenize yardımcı olabilir. Ayrıca günlük karmaşadan uzaklaşmanıza da imkan tanıyan bu eğlenceli aktivite modeli, kaygıyı ve depresyonu azaltmanıza destek sunar. Üstelik pozitif fiziksel efor da sizi yorar ve huzurlu bir uyku çekmenize yardımcı olur. Uzun vadede yüzmek, uyku düzenini iyileştirmeye olanak sağlar.

Kalori Yaktırır

Yüzme, kalori yakmak için en çok denenmiş ve test edilmiş egzersiz seçeneklerinden biridir. Düzenli tempoda yüzmek, yürümeye kıyasla daha fazla kalori yaktırır. Yüzmeyi koşma ile karşılaştırdığımız zaman, havuzda yüzmek, bir saat boyunca koşmaktan daha çok kalori yaktırır. Bir saat yüzdüğünüzde 715 kalori harcarsınız. Koşarken aynı kaloriyi yakmak için toplamda beş saat koşmanız lazım.

Komple Vücut Egzersizi

Çok yönlü bir egzersiz biçimi olarak dikkat çeken yüzme, gücünüzü ve dayanıklılığınızı teşvik eder. Sizi çok daha çevik hale getirir. Özellikle de kurbağalama, sırtüstü yüzme ve kelebek yüzme çeşitleri tüm vücudunuzun çalışmasına izin verir. Yüzerken kendinizi suda itmek adına çok sayıda kasınızı kullanırsınız. Sonuç olarak bütün vücudunuzun çok daha esnek hale gelmesi yüzme sporu ile mümkün olabilecektir. Bundan dolayı vücudunuzu geliştirmek istediğinizde yüzme en iyi seçimdir.

Whatsapp
ETBİS