l
Bahçe Havuz
Sepet 🛒 ₺0Giriş
☎ 0 (850) 255 09 53

Galatasaray Ergun Gürsoy Olimpik Yüzme Havuzu

En popüler yüzme havuzlarından biri olan Galatasaray Ergun Gürsoy Olimpik Yüzme Havuzu, İstanbulluların sık olarak uğradığı tesislerden biridir. Tesis, Üsküdar Burhan Felek Spor Kompleksi içinde konumlanır. 16 Eylül 2006 tarihinde hizmete açılmıştır.

Galatasaray Ergun Gürsoy Olimpik Yüzme Havuzu Nedir?

Galatasaray Ergun Gürsoy Olimpik Yüzme Havuzu

Galatasaray Ergun Gürsoy Olimpik Yüzme Havuzu, günümüzün sık şekilde tercih edilen havuzlarından biridir. Üsküdar Burhan Felek Spor Kompleksi içindedir. Havuzun üstü daha öncesinde açıktı. Galatasaray tarafından yapılan tadilatla beraber kapalı ve tam bir olimpik havuz haline geldi.

Galatasaray Ergun Gürsoy Olimpik Yüzme Havuzu Özellikleri Nelerdir?

Galatasaray Ergun Gürsoy Olimpik Yüzme Havuzu

Galatasaray Ergun Gürsoy Olimpik Yüzme Havuzu, tam bir olimpik havuzdur ve üstü kapalı olacak şekilde inşa edilmiştir. Havuzun çatı kolonları tribünlerin önünden geçmez. Bu nedenle de seyircilerin karşılaşmaları tam olarak izleyebilir. 350 kişilik tribün kapasitesi bulunan tesiste yüzme kategorisinde hizmet verilir. Tesis, olimpiyat ve dünya şampiyonalarında kullanmak için de çok uygundur. Galatasaray Ergun Gürsoy Olimpik Yüzme Havuzu, günde 600-800 kişiyi ağırlayabilir.

Tesiste 40 sporcu yatılı şekilde kalabilir. Havuzun ısısı 25-26 derece kadardır. Çırpınma havuzunu sıcaklığı ise 28-29 derecedir. Tüm bu sıcaklıklar, kış aylarında da uygun koşullarda yüzebilmeyi sağlar. Sporcuların sağlıklı kalabilmelerine adına havuz suyu klorunun seviyesi de dünya standartlarında tutulmaktadır. Ayrıca bu tesiste rutubet arındırıcı santraller yer alır. Paslanmaz bileşenden imal edilen atlama taşları, alüminyum korkuluklar gibi unsurlar da bu havuzun dikkat çekici özellikleri arasında bulunuyor.

Galatasaray Ergun Gürsoy Olimpik Yüzme Havuzu, enine yirmi ve boyuna da on tane kulvar içeriyor. Havuz, haftanın belli saatlerinde halka açık şekilde hizmet verir. Bunlara ek olarak tesis bünyesinde 0-6 yaş çocuklar ve engelliler için de havuzlar var.

Galatasaray Ergun Gürsoy Olimpik Yüzme Havuzu Nerede?

Galatasaray Ergun Gürsoy Olimpik Yüzme Havuzu

Havuz düşkünleri Galatasaray Ergun Gürsoy Olimpik Yüzme Havuzu nerede diye de merak etmektedir. Havuza ulaşım oldukça kolaydır. Hem özel araçlarla hem de toplu taşıma vasıtası ile tesise erişim sağlayabilirsiniz. Bu tesis İstanbul kentimizin Üsküdar ilçesinde yer almaktadır. Havuzla ilgili bilgi almak istediğinizde (0216) 651 99 19-20 numarasını arayabilirsiniz.

Galatasaray Ergun Gürsoy Olimpik Yüzme Havuzu Kursları Nasıldır?

Galatasaray Ergun Gürsoy Olimpik Yüzme Havuzu, çocuk ve yetişkinler için yüzme kursları da sunar. Bu yüzme kursları aylık üyelik şeklinde sunulur. Derslere dahil olma, haftada iki gündür ve birer olarak ders yapılır. Yüzme kurslarının üç basamağı vardır. Bunlar yüzme bilmeyenler, bilenler ve orta seviye olarak belirlenmiştir. Dersler maksimum beş veya altı kişi ile gerçekleşmektedir. Kursa dahil olmak için belirli bir zaman yoktur. Havuzun derinliği ise 2.20 metredir. Havuzun su sıcaklığı ise mevsime bağlı olarak ayarlanır.

Galatasaray Ergun Gürsoy Olimpik Yüzme Havuzu kursları için ilk etapta eğitimleri yerinde izlemeniz önerilir. Muhakkak ön görüşme için randevu almak gerekir. Çocuk ve yetişkin yüzme kursları için aylık programlar ve fiyatlar hakkında bilgi için tesisle iletişim kurmanız mümkündür.

Yüzmenin Faydaları Nelerdir?

Galatasaray Ergun Gürsoy Olimpik Yüzme Havuzu, harika bir yüzme deneyimini mümkün hale getirir. Bu havuza uğramak isteyenler ya da tesisteki yüzme kursları ilgilenenler, yüzmenin faydaları hakkında da bilgili olmalıdır. Yüzmenin insanlar için çeşitli faydaları bulunur. Bunlar arasında öne çıkan detaylar:

Whatsapp
ETBİS