l
Bahçe Havuz
Sepet 🛒 ₺0Giriş
☎ 0 (850) 255 09 53

Küçük Ev Akımı: Tinyhouse, Bungalov ve Prefabrikasyon

Küçük ev akımı gün geçtikçe popüler olmaya devam ediyor. Bu akımda öne çıkan tinyhouse, bungalov ve prefabrikasyon evlerden söz edeceğiz.

Küçük Ev Akımı: Tinyhouse Nedir?

Küçük Ev Akımı

Küçük ev akımı denilince öne çıkan tinyhouse, birçok yönü ile kullanıcıların ilgisini çeker. Bu evler düşük giderlidir. Evin yapımı da düşük maliyetler ile tamamlanabilir. Tinyhouse inşa etmek için normal bir beton eve oranla daha az ödeme yaparsınız. Bu evler yalnızca yapım aşamasında düşük maliyetli olmakla kalmaz, diğer yandan genel olarak da tinyhouse’da yaşadığınızda daha az harcamanız olur.

Küçük ev akımı bundan dolayı da popülerdir. Çünkü harcamalar genel manada çok daha azdır. Örneğin, küçük bir evi ısıtmak için harcanan enerji elbette daha azdır. Bu da sonuç olarak yakıt masraflarından tasarruf etmenize olanak tanır. Tinyhouse size hareket özgürlüğü verir. Çünkü evinizi istediğiniz başka bir alanda da konumlandırabilirsiniz. Farklı bir yerde yaşama kararı aldıysanız, evinizi taşıyıp yeni bir ilçede ya da kasabada yaşama başlayabilirsiniz.

Küçük yapılı evlerin bakımı nispeten daha kolaydır. Temizlenecek daha az alan vardır ve tamir gereksinimi bu evlerde düşüktür. Bu sayede arta kalan zamanda kendinizle ilgilenebilir, iş yapabilir ya da hobilerinizle ilgilenebilirsiniz.

Tinyhouse, doğa ile iç içe bir yaşam sunar. İster yeşilliklerin içinde isterseniz de havuz ya da deniz kenarında evinizi konumlandırabilirsiniz. Bu tür evler, özellikle de minimal ve sade bir yaşam tarzını benimseyen insanlar için harika bir seçimdir.

Küçük Ev Akımı: Bungalov Nedir?

Küçük Ev Akımı

Küçük ev akımı, bungalov evleri de kapsıyor. Bu tür evler, geleneksel beton evlere alternatif arayanlar için eşsiz ve kullanışlı bir tercih. Bungalovda yaşamak, pek çok farklı avantajı da beraberinde getiriyor. Bu evleri diğerlerinden ayıran birçok özellik var. Başka yerlerde bulamayacağınız çekicilik ve karakter, bungalovlar ile sizlere sunuluyor. Düzenleri ve tasarımları nedeniyle benzersiz olan bungalov, özgün bir evde yaşamayı mümkün hale getiriyor. Bu evler tek katlı olabileceği gibi aynı zamanda çok katlı olacak şekilde de imal edilebiliyor.

Rahatlık düşünülerek özel olarak tasarlanan bungalov, ihtiyacınız olan her şeye anında erişim sağlamanıza izin veriyor. Aşırı efor harcama gibi bir sorununuz olmuyor. Bungalovlar, beton evlere göre daha küçük yapılı olan yaşam alanlarıdır. Bu da onları minimal yaşamak isteyenler için ideal kılar. Ayrıca yaşlılar için de oldukça kullanışlıdır. Her şeye kısa sürede erişim kolaylığı vadeder.

Bungalovların bakımları da son derece kolaydır. Küçük oldukları için bakım ve temizlikleri kısa zaman içinde halledilebilir. Bu durum temizlik, onarım ve bakım gibi işlemler için hem zaman hem de para tasarrufu sunar. Bungalovların en beğenilen özelliklerinden biri de elbette daha düşük maliyetli olmalarıdır. Bu tür evleri inşa etmek için daha az malzeme gerekir. Bu da inşaat masraflarından tasarruf sağlamanıza yardım eder. Yeni bir ev satın almak istiyorsanız ve bütçeniz de kısıtlı ise sizin için bungalov evler iyi bir seçenek olabilir.

Küçük Ev Akımı: Prefabrikasyon Nedir?

Küçük Ev Akımı

Küçük ev akımı prefabrik evleri de kapsıyor. Diğer alternatiflere oranla daha fazla bilinen ve tercih edilen prefabrik evler, kişiye özel şekilde tasarlanabiliyor. Hatta bir beton evden çok da farklı olmayan bir görüntü sunabiliyor. Bu nedenle de çoğu insanın ilk tercihleri arasında sayılıyor. Prefabrik evi kurmak için yeterli alanınız var ise istek ve ihtiyaçlarınıza uyum sağlayan bir prefabrik ev satın alabilir ya da yaptırabilirsiniz.

Beton evlere oranla çok daha ekonomik bir şekilde tasarlanabilen prefabrikler, isteğe göre tek katlı ya da çok katlı olacak biçimde dizayn edilebilir. Yani aile üyesinin sayısına ya da kişinin tercihine göre prefabrik yaptırmak mümkündür.

Bu tür evler istenen herhangi bir yere konulabilir. Sokaktan uzak bir alana da kurulabilen prefabrikler, tüm beklentileri karşılayacak niteliklere sahiptir. Prefabrik evlerde, pek çok yerde bulamayacağınız samimi ve sıcak bir hava hakimdir. Bu, onları aileler ve çiftler için ideal kılar.

Prefabrik evlerin bakımı ve temizliği de pratik bir şekilde tamamlanabilir. Bu tür evlerin inşası için daha az ödeme yaparsınız. Bu da maliyet tasarrufu elde etmenize yardımcı olur. Prefabriklerin dayanıklı ve sağlam yapılar olduğunu, uzun seneler boyunca güvenle kullanılabileceğini de unutmamalısınız.

Whatsapp
ETBİS