l
Bahçe Havuz
Sepet 🛒 ₺0Giriş
☎ 0 (850) 255 09 53

Kraliçe Elizabeth’e Türkiye’den 13 Ton Çiçek

Dünyanın en önemli isimleri arasında yer alan Kraliçe Elizabeth geçtiğimiz haftalarda hayatını kaybetmişti. Tüm dünya genelinde büyük bir üzüntüye yol açan Elizabeth’in vefat haberi dünya genelinde büyük bir yankı da uyandırmıştı. Bu vefat haberi ile birlikte tüm dünya ülkeleri de harekete geçerek çeşitli konularda Elizabeth’in cenazesine gönderimlerde bulunmuşlardı.

Türkiye’de Kraliçe Elizabeth’i unutmayarak, tam olarak 13 ton çiçek göndererek dikkat çekmeyi başarmıştır.

Elizabeth Kraliçe’in ölümü başta ülkemiz olmak üzere tüm dünyayı derinden sarsmıştı. Türkiye Cumhuriyeti adına kraliçe Elizabeth’in cenaze törenine toplamda 13 ton çiçek gönderildi. Bu ise Elizabetini ülkesinde büyük bir yankı uyandırmıştı.

Ayrıca Okuyabilirsiniz:  Evde Açelya Çiçeği Nasıl Yetiştirilir?

Kraliçe Elizabeth

Queen Elizabeth’in Cenazesine Türkiye’den 13 Ton Çiçek Gönderildi

21 Nisan 1926 doğumlu olan kraliçe, geçtiğimiz haftalarda geçirdiği hastalık sebebiyle hayata gözlerini yumdu. Elizabeth Alexandra Mary Windsor‘ın cenazesi içinse çok önemli bir program düzenlendi. Dünya basınında da yer alan bu haber üzücü bir haber olarak da haber manşetlerindeki yerini aldı. Kraliçe ELİZABET’in cenazesi ise düzenlenen programla son yolculuğuna da uğurlanmış oldu. Türkiye Ülkesi de kraliçe Elizabet’in cenazesine toplamda 13 ton değişik özelliklere sahip olan çiçek gönderdi. Türkiye bu jesti ile birlikte kraliçe elizabeth’i son yolculuğunda yalnız bırakmamış oldu. Elizabeth’in cenazesi düzenlenen törenle birlikte defnedildi.

Tüm Dünyayı Sarsan Ölüm Haberi Kraliçe Elizabeth Son Yolculuğuna Çiçeklerle Uğurlandı

8 Eylül 2022 tarihinde tüm dünya’yı sarsan bir ölüm haberi ortaya çıktı. Eski Birleşik Krallık Kraliçesi Elizabeth bu tarihte hayata gözlerini yumdu. Tüm dünyayı sarsan ölüm haberi ise büyük bir yankı uyandırmayı da başardı. Türkiye 2. Elizabeth’in cenazesi için ülkeden 13 ton çiçek göndererek dikkat çekmeyi başardı. Elizabeth son yolculuğuna çiçeklerle birlikte uğurlandı. 8 Eylül 2022 tarihinde son dakika gelişme olarak haber bültenlerine yansıyan Elizabeth’in ölümü tüm dünyayı da derinden sarsacak nitelikteydi. Bir saltanat olarak da değerlendirilen kraliçe Elizabeth yapmış olduğu çalışmalarla da adından söz ettirmeyi başarmıştı. Kraliçe Elizabeth’in ölümü tüm dünya ülkelerinde sıcak gelişme olarak yansıdı.

II. Elizabeth Bir Kadın Hükümdar Ünvanına da Sahipti

Birleşik Krallık konusunda en çok konuşulan konular arasında kraliçe’nin yapmış olduğu çalışmalarda yer alıyor.. İkinci Elizabeth bu konuda bir kadın hükümdar ünvanına da sahip olmayı başarmıştı. 8 Eylül 2022 tarihinde tüm dünya ikinci Elizabeth’in vefat haberi ile sarsıldı. Bütün ülkeler cenazeye çeşitli gönderimler yaparken Türkiye’de 13 ton çiçek göndererek kraliçe Elizabeth’i bu şekilde anmış oldu. Dünya genelinde ilk kadın hükümdar unvanına sahip olan Kraliçe Elizabeth 8 Eylül tarihinde hayata gözlerini yumdu. Cenaze ile ilgili çok çeşitli söylentiler ortaya çıksa da Elizabeth’in ölümü tüm dünyaya derinden etkiledi.

Türkiye’den Kraliçe Elizabeth’i 13 Ton Çiçek Gönderildi

Vefat haberi ile tüm dünyayı derin üzüntüye boğan İngiliz Milletler Topluluğu Başkanı Elizabeth’in cenazesine Türkiye’den tam 13 ton çiçek gönderiliyor. Son haftalarda Türkiye’den İngiltere’ye tonaj başında çiçek gönderildiği belirtiliyor. Kraliçe Elizabeth’in cenazesine Türkiye’den 13 ton çiçek gönderildiği ortaya çıktı. Elizabeth son yolculuğuna çiçekler içerisinde uğurlanıyor. Turkish Kargo bu önemli görevi üstlenerek Türkiye’nin de saygıdeğer bir insan olan İngiltere Kraliçesi Elizabeth’e olan saygısını da ortaya koymuş oldu. İngiltere krallığının son kraliçesi Elizabeth için Türkiye’den 13 ton çiçek gönderildiği ortaya çıktı. Son yolculuğuna uğurlanan kraliçe Elizabet tüm dünyayı etkisi altına alan bir isimdi. Kraliçe Elizabeth’in cenaze töreni tartışmalı konuları beraberinde getirse de yaşanan bu olay tüm dünya ülkelerinde derin üzüntü ile karşılandı.

Kimdir?

II. Elizabeth (Elizabeth Alexandra Mary Windsor; 21 Nisan 1926 – 8 Eylül 2022), Birleşik Krallık ve aralarında Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda’nın da olduğu İngiliz Milletler Topluluğu üyesi 14 ülkenin 1952 yılından 2022’deki ölümüne kadar kraliçesi. Aynı zamanda İngiliz Milletler Topluluğu başkanı ve İngiltere Kilisesi yüksek valisi olarak görev aldı. 70 yıl 214 günlük saltanatı ile Kraliçe Victoria’nın saltanatını geride bırakarak Birleşik Krallık’ın en uzun süre tahtta kalan hükümdarı, Fransa Kralı XIV. Louis’den sonra dünyanın en uzun süre tahtta kalan hükümdarı ve tarihte en uzun süre hüküm süren kadın hükümdar unvanlarını aldı. Çocukları: III. Charles, Prenses Anne, Prens Andrew ve Prens Edward. Kaynak: Wikipedia

Whatsapp
ETBİS