l
Bahçe Havuz
Sepet 🛒 ₺0Giriş
☎ 0 (850) 255 09 53

Balçova Termal Havuz Detayları

Balçova termal havuz, en çok tercih edilen termal havuzlardan birisidir. Termal havuzlar içerisinde bulunan yararlı mineralleri ve şifalı suları ile ülkemizde yaygın olarak bulunmaktadır. Termal suların olduğu bölgeye inşa edilen tesisler sayesinde yerli ve yabancı halka hizmet verilmektedir. Tesislerin kurulmasındaki bir diğer amaç tedavi edici şifalı suların kullanımını yaygınlaştırmaktır. Termal tesisler tedavi için kullanılmaktadır. Özellikle fizik tedavi hastaları sıklıkla termal havuzları kullanmaktadırlar.

Ayrıca Okuyabilirsiniz: İBB Çakmak Yüzme Havuzu Nerede?

Destekleyici bir tedavi olan termal havuzların genel olarak sıcaklığı 56 santigrattır. Termal havuzların içerisinde genelde de kükürt, sodyum, birkarbonat, potasyum ve magnezyum gibi çeşitli elementler ve mineraller bulunmaktadır. Termal havuzlar sayesinde cilt hastalıkları tedavi edilebildiği gibi özellikle ekran rahatsızlıklarına çok iyi geldiği bilinmektedir.

Termal sular sayesinde ağrılar diner ve vücut sağlığı artar. Bedeni ve ruhu arındıran Termal sular aynı zamanda kan akışını ve kan basıncını düzenlediği için kalp hastaları da tercih etmektedir. Balçova termal havuz genel kullanıma açıldığı gibi özel Termal banyoları da bulunmaktadır. 8 değişik büyüklükte ve ısıda termal havuzları olan Balçova termalde havuz kullanımı 2 saat ile sınırlandırılmaktadır.

Termal  havuzların kullanımı uzmanlar tarafından değerlendirildiğinde ilk 15 dakika alışma süreci oldu en fazla yarım saat ile bir saat aralıklı Termal havuzlarda durulması gerektiği açıklanmıştır. Tesis sahipleri de sağlık açısından Termal havuzların kullanım süresini 2 saat ile sınırlandırmışlardır.

Balçova Termal Havuz

Balçova Termal Havuz Neye İyi Gelir?

Termal havuzlar geçmişten günümüze şifa kaynağı olarak görülmektedir. Yer altından gelen suların toplandığı alanlara termal havuz denmektedir. Yer altından çıkan bu şifa kaynağı 20 ile 110 derece arasında bir sıcaklığa sahiptir. Termal havuzlar pek çok hastalığın tedavisinde de kullanılan alternatif bir yöntem halini almıştır. Aynı zamanda termal suların insan vücudunda dinlendirici ve stres giderici etkisi de vardır.

Türkiye coğrafi ve jeolojik konumu sebebiyle havuzları ve kaplıcaları ile yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı olmuştur. Terme havuzlar genellikle cilt rahatsızlığı olanların ve fizik tedavi için kullanılmaktadır. Bunların dışında günün stresi sıkıntısını atmak isteyenlerin de sıklıkla uğramış olduğu Termal havuzlar psikoterapide de yaygın bir tedavi biçimidir. Termal suların içerisinde bulunan mineraller cildi besleyerek daha güzel bir görünüm ortaya çıkartmaktadır.

Termal sular sıcak olduğu için aynı zamanda mineral dolu olduğundan dolayı eklem ve kas ağrılarını hafifleterek kireçlenme kramp ve kas tutulmaları gibi rahatsızlıkların tedavisinde de yardımcı olmaktadır. Günümüzde Termal havuzların yapılmış olduğu tesisler içerisine kaliteyi daha da fazla arttırabilmek adına çamur banyosu gaz banyosu ve kürler birleştirilmiştir.

Balçova Termal Havuz

Balçova Termal Havuza Nasıl Gidilir?

Doğal termal kaynaklar üzerine kurulmuş olan tesis sakin ve huzur dolu atmosferi ile tatili de ayağınıza getirmektedir. Kaplıca ve kür merkezleri ile alternatif tıbbın da en güzel ve en kolay yanını insanlar ile buluşturan bu merkeze ulaşım ise bir hayli kolaydır. Balçova Termal Havuz Vali Hüseyin Öğütcan Caddesi No 2 35 1330 Balçova İzmir’de yer almaktadır.

Balçova Termal Havuz Google Maps Bilgisi

Balçova Termal Havuz Giriş Ücretleri

Termal sular jeolojik kaynakların göstergesi olduğu gibi alternatif tıbbında en çok tercih ettiği yöntemlerden birisidir. Özellikle fizik tedavi hastalarının sıklıkla kullanmış olduğu Termal sular yakınına inşa edilmiş olan tesisler ile kullanımı kolay hale gelmiştir. İçerisinde çeşitli kür ve spa merkezleri ile hizmeti en üst noktaya çıkartan bu tesisler sayesinde ulaşım ve hizmet daha kolay olmuştur.

Termal sular içerisinde belli bir süre kalmak isteyenler için konaklama hizmeti de sunmuş olan bu tesisler sayesinde günübirlik yorgunluğunu çekmenize gerek kalmamaktadır. Tedavinin sürecine göre uygun bir konaklama imkanı ile tesis içerisindeki bütün imkanlardan yararlanabilirsiniz. Termal havuz kullanımları kişi başı ₺150’den başlarken Termal banyolar ise kişi başı 70 TL’den başlamaktadır.

Tesis içerisinde romatizmal hastalıklar, eklem hastalıkları, kas ve yumuşak doku hastalıkları, kemik ve metabolizma hastalıkları, ağrıya sebep olan mekanik problemler, ortopedik ve nörolojik rehabilitasyon gerektiren hastalıkların tedavisi yapılmaktadır.

Balçova Termal Havuz

Balçova Termal Havuz Kullanımı

Termal havuz kullanımı uzmanlar tarafından tavsiye edilmiş olsa da fazla termal suda kalmak da zarar vermektedir. Tesisler termal suların kullanımını 2 saat ile sınırlandırmıştır. Uzmanlar ise ilk defa termal havuza gidecekler için ilk 15 dk daha sonrasında ise süreyi uzatabileceklerini açıklamışlardır.

Whatsapp
ETBİS