l
Bahçe Havuz
Sepet 🛒 ₺0Giriş
☎ 0 (850) 255 09 53

İBB Halkalı Yüzme Havuzu

İBB Halkalı yüzme havuzu denize gidemeyenlerin en çok tercih ettiği mekanlardan birisi haline geldi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından 2007 tarihinde yapımı tamamlanan ve halkın kullanımına açılmış olan İBB Halkalı yüzme havuzu aynı zamanda yarı olimpik olması ile de en çok tercih edilen kapalı yüzme havuzlarından birisi haline geldi. Özellikle sıcak yaz aylarını daha çekilebilir hale getirmek amacıyla sık sık denize ve havuza giden kişiler denize gidemedikleri zamanları ise havuza giderek değerlendirme kararı aldılar.

Ayrıca Okuyabilirsiniz: Büyükçekmece Gölü Nerede? Tüm Detaylar 2022

Yarı olimpik yüzme havuzuna sahip olan İBB Halkalı yüzme havuzu 5 kulvardan oluşmaktadır. 2.10 derinliğe sahip olan yarı olimpik bu yüzme havuz belirlenen standartlar dahilinde kullanıma açılmıştır. İBB Halkalı yüzme havuzunun içerisinde 425 seyirci kapasiteli bir tribünü bulunmaktadır. Seyirci kapasiteli olmasının yanı sıra düzenlenmiş olan bu tesis içerisinde fitness salonu ve çok amaçlı spor salonu da bulunmaktadır. İBB Halkalı yüzme havuzunun içerisinde kafeterya, otopark ve çocuklar için tasarlanmış oyun odasının olmasının yanı sıra Türk hamamı ve sauna da hizmet vermektedir.

İBB Halkalı Yüzme Havuzu

İBB Halkalı Yüzme Havuzu Nerede?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından 2007 yılında kullanıma açılan Halkalı yüzme havuzu yılda yaklaşık neredeyse 23.000 vatandaşa hizmet vermektedir. Tesisin içerisinde bulunan fitness salonları, hamam ve saunalarda en çok kullanılan yerlerden birisi olmaktadır.

Yarı olimpik bir yüzme havuzuna da sahip olan İBB Halkalı yüzme havuzu 5 kulvardan oluşmaktadır. İBB Halkalı yüzme havuzuna ulaşımda bir hayli kolaydır. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Halkalı yüzme havuzu Halkalı toplu konutlar Atakent 1 kısım Malazgirt caddesi Etap 4, 34403 Küçükçekmece/İstanbul adresinde yer almaktadır.

İBB Halkalı Yüzme Havuzu Kayıt Nasıl Yapılır?

İBB Halkalı yüzme havuzu 25 metre boyunda 12,5 metre eninde ve 2,10 metre derinliktedir. İBB Halkalı yüzme havuzu içerisinde yüzme dersleri verildiği gibi diğer spor branşlarından da yararlanabilmek için uzman eğitmenler tarafından dersler verilmektedir. Uzman kişiler bay bayan ve çocuklara farklı gün ve saatlerde eğitim haftaları belirlemişlerdir. Aynı zamanda belediyenin başlatmış olduğu sporla sağlıklı nesillere doğru projesi kapsamında 2 ay boyunca ücretsiz bir şekilde bu aktivitelerden yararlanabilmektedir.

İBB Halkalı yüzme havuzuna ne yazık ki günübirlik girişler yapılmamaktadır. Tesisten yararlanmak isteyen kişiler mutlaka bir aylık kayıt yaptırmaları gerekmektedir. 16 yaşından küçükler fitness salonunu kullanamamakta ve çocuk yüzme eğitim programlarını 4 ile 13 yaşında olanlar katılmaktadır. İBB Halkalı yüzme havuzuna kayıt yapabilmek için tesisler bizzat giderek ya da online üzerinden işlemleri tamamlayabilirsiniz.

Online başvuru yaptığınızda sizden istenilen bazı evraklar bulunmaktadır. Öncelikle yüzme havuzuna giriş yapabilmek için hepatit A testi, tam idrar tahlili ve kişinin spor yapabileceğini gösteren doktor onaylı sağlık raporu alınması gerekmektedir. Bu belgelerin dışında 2 adet resim ve tesisin belirtmiş olduğu ücret yeterli görülmektedir.

İBB Halkalı Yüzme Havuzu

İBB Halkalı Yüzme Havuzunun İçerisinde Fitness Salonu Var Mı?

İBB Halkalı yüzme havuzu kapalı yarı olimpik yüzme havuzunun haricinde içerisinde uzmanlar tarafından yüzme eğitimi de verilmektedir. Küçükçekmece’de yer alan İBB Halkalı yüzme havuzunun içerisinde sauna ve Türk hamamı olmasının yanı sıra fitness salonu da bulunmaktadır.

İBB Halkalı Yüzme Havuzu Fiyatları

İBB Halkalı yüzme havuzuna günübirlik giriş yapılmadığı için en az 1 aylık kayıt yaptırmak gerekmektedir. Sporla sağlıklı nesillere doğru projesi kapsamında 2 aylık süreçler çok uygun fiyatlar ile kayıt yapılmaktadır. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi yüzme havuzunda eğitim görecek olan 4 ile 12 yaş arasındaki çocuklar gündüz sporla sağlıklı nesillere projesi kapsamında ücretsiz olarak bu kurstan yararlanabilmektedirler.

Bayanların haftada 2 gün akşam saatlerinde yüzme kursu yapılmaktadır ve aylık olarak ücreti 90 TL’dir. Ancak sporla sağlıklı nesillere projesi kapsamında ücretsizdir. Tesis içerisinde yer alan fitness kursu haftada 7 gün hizmet vermekte ve ayda 55 TL bayan ve erkek de dahil olmak üzere ücreti bulunmaktadır.

İBB Halkalı Yüzme Havuzu

İBB Halkalı Yüzme Havuzu Ne Zaman Açık?

İBB Halkalı yüzme havuzu hafta içi pazartesi günleri hariç kullanımı açıktır. Halkalı yüzme havuzunun temizliği pazartesi günleri yapıldığı için pazartesi günü tesis kullanıma kapatılmaktadır. Geriye kalan günlerde ise hafta sonu da dahil olmak üzere Sabah 08.00 akşam 22.00 arasında Halkalı yüzme havuzu ve tesis içerisindeki diğer alanlar kullanıma açık olmaktadır.

 

Whatsapp
ETBİS