l
Bahçe Havuz
Sepet 🛒 ₺0Giriş
☎ 0 (850) 255 09 53

İBB Çakmak Yüzme Havuzu Nerede?

İBB Çakmak Yüzme Havuzu, 2007 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından halkın kullanımına açılmıştır. Kapalı yarı olimpik yüzme havuzu ile sportif bir alan oluşturan İBB Çakmak Yüzme Havuzu aynı zamanda fitness ve uzak doğu spor salonlarına da sahiptir. İBB Çakmak Yüzme Havuzu içerisinde kapalı bir tribün bulunmakta tribünde 500 kişi ağırlanabilmektedir. Kapalı havuz aynı zamanda standartları uygun olarak tasarlanmış ve 5 kulvardan oluşan yarı olimpik bir alan haline getirilmiştir.

2,10 metre derinliğinde olan havuz, 25 metre boyunda 12,5 metre enindedir. Yaz aylarının vazgeçilmez aktivitelerinden birisi olan yüzmek kaslara destek sağladığı gibi aynı zamanda günümüzün en büyük hastalıklarından birisi olan stres ile de başa çıkma yöntemlerinden birisi haline gelmiştir.

Ayrıca Okuyabilirsiniz: İBB Halkalı Yüzme Havuzu

Durum böyle olduğunda günümüz şartları da göz önüne alındığında sürekli tatile gitmek büyük bir masraf olduğundan dolayı yüzme havuzlarına olan ilgi son dönemlerde büyük artış göstermiş özellikle büyükşehir belediyeleri tarafından yapılmış olan ve halkın kullanımına sunulan kapalı yüzme havuzları daha çok tercih edilir hale gelmiştir. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin kullanıma sunmuş olduğu İBB Çakmak Yüzme Havuzu, Fatih Sultan Mehmet, poligon caddesi no:2, 34771 Ümraniye/İstanbul adresinde bulunmaktadır.

İBB Çakmak Yüzme Havuzu

İBB Çakmak Yüzme Havuzuna Kayıt Nasıl Yapılır?

Yüzmek kasları geliştirdiği gibi kalp damar sağlığını da etkileyen aktivitelerden birisidir. Özellikle kas ekleme ağrısı çekenlerin ve fizik tedavi görenlerin en uğrak noktalarından birisi olan yüzme havuzlarına aynı zamanda kilo vermek isteyenler de gitmektedir. Su içerisinde fazladan efor sarf edildiği için kilo vermek daha kolay hale almaktadır. Bunun dışında yaz aylarının vazgeçilmez aktivitelerinden birisi olan yüzmek bunaltıcı havaların da kaçış noktalarından birisi haline gelmiştir.

Tatile gitmek her zaman mümkün olmadığı gibi yoğun dönemlerde sürekli şehir dışına çıkmak da bir hayli zordur. Ancak tasarlanmış olan kapalı yüzme havuzları sayesinde gün içerisinde dahi hem aktivite hem de stres atmak amaçlı yüzme havuzlarına gidilebilmektedir. Özel olarak yapılan yüzme havuzları gibi büyükşehir belediyelerinin de yapmış olduğu yüzme havuzları bulunmaktadır.

Belediyeler genellikle yarı olimpik standartlarına uygun havuzlar inşa etmekte ve tesis içerisinde spor yapılabilecek pek çok alan tasarlamaktadırlar. İBB Çakmak Yüzme Havuzu kayıt yaptırabilmek için online üzerinden yapılabildiği gibi tesise giderek de başvuru yapılabilmektedir. Yüzme havuzuna kayıt yaptırabilmek için belli şartlar bulunmaktadır. Öncelikle hepatit  A testi istenmektedir. Tam idrar tahlili ve kişinin Spor yapmasını engel olmayacağını gösteren doktor onaylı sağlık raporu alınması gerekmektedir. Bu belgelerin dışında ise 2 adet resim ve tesisin belirtmiş olduğu ücret yeterli görülmektedir

İBB Çakmak Yüzme Havuzu

İBB Çakmak Yüzme Havuzu Hangi Günler Açık?

İBB Çakmak Yüzme Havuzu Ümraniye’deki 2 tesisten birisidir. Ümraniye Çakmak’ta hizmet verdiği için Ümraniye Çakmak Kapalı Yüzme Havuzu olarak da adı bilinen İBB çakmak yüzme havuzu tesisi ücretli ve ücretsiz olmak üzere hizmet vermektedir. 510 kişilik seyirci kapasitesi ile 1 adet tribünü fitness salonu ve savunma sporları salonu olan bu tesis pazartesi günleri bakım ve temizlikten dolayı kapatılmaktadır. Pazartesi günleri hariç haftanın her günü aktif olarak hizmet veren bu tesis sabah 08.00 saatlerinde açılmakta ve akşam 22.00 saatlerine kadar hizmet vermektedir.

İBB Çakmak Yüzme Havuzu

İBB Çakmak Yüzme Havuzu Fiyatları

İBB Çakmak Yüzme Havuzu diğer spor branşlarında ve yüzme havuzunda da belediyenin yürütmüş olduğu sporla sağlıklı nesillere doğru projesi kapsamında gündüz saatlerinde ücretsiz olarak hizmet vermektedir. Gündüz saatlerinde uzman eğitmenler tarafından bay bayan ve çocuklara farklı gün ve saatlerde yüzme dersleri verilmektedir. Haftada 2 gün 2 ay boyunca ücretsiz olarak yararlanılan bu hizmette en az 1 aylık kayıt yaptırabilmek gerekiyor. Aynı zamanda İBB çakmak yüzme havuzu imkanlarından yararlanabilmek için en az bir sağlıklı nesillere projesi kapsamında ise en az 2 aylık kayıt yapılması gerekmektedir.

İBB çakmak yüzme havuzunun günübirlik girişleri bulunmamaktadır. Gündüz saatlerinde sporla sağlıklı nesillere projesi kapsamında 4 6 ve 7-12 yaş aralığındaki çocuklara uzmanlar eşliğinde ücretsiz bir şekilde yüzme kursu yapılmaktadır. Gündüz seanslarında yüzme kursu eğitimlerine katılmak isteyen ve proje kapsamında ücretsiz olarak yararlanmak isteyen bayanlar haftada iki gün ücretsiz bir şekilde bu eğitimlere katılabildikleri gibi akşam seanslarına katılmak isteyenler ise haftada iki gün katıldıkları bu eğitime aylık 90 TL ödemeleri gerekmektedir.

Erkek yüzme kursu fiyatları ve seansları da aynı şekilde bayanlar ile eşleşmektedir. Testin içerisinde bulunan fitness salonları gündüz seanslarında proje kapsamında ücretsiz bir şekilde hizmet verirken akşam seanslarında ise haftada 7 gün 1 aylık ücreti 70 TL olarak belirlenmiştir. Tesis içerisinde tekvando, pilates, judo, step aerobik ve Capoeira kursları da bulunmaktadır.

 

Whatsapp
ETBİS