l
Bahçe Havuz
Sepet 🛒 ₺0Giriş
☎ 0 (850) 255 09 53

Galaksi Olimpik Yüzme Havuzu, Konya

Galaksi Olimpik Yüzme Havuzu, Konya’nın en popüler yüzme havuzlarından biridir. Yediden yetmişe hemen herkese hitap eden tesis, hem olanakları hem de temizliği ile dikkat çekiyor. Bu benzersiz havuz hakkında tüm detayları açıkladık.

Galaksi Olimpik Yüzme Havuzu Nerede?

Galaksi Olimpik Yüzme Havuzu

Galaksi Olimpik Yüzme Havuzu, Konya kentimizde konumlanmaktadır. Selçuklu ilçesinde yer alan yüzme havuzu, Alaaddin Keykubat Kampüsü içindedir. 22.30’a kadar hizmet sunan yüzme havuzu, hem halkın hem de üniversite öğrencilerinin ilgi gösterdiği bir tesis olarak bir adım öne çıkar.

Konya’nın en büyük tam olimpik yüzme havuzu olan Galaksi Olimpik Yüzme Havuzu, beklentileri maksimum oranda karşılar. Yarışmalara hazırlanan kişiler için de çok uygun olan havuz, olimpik ölçüleri ile farkını ortaya koyar.

Galaksi Olimpik Yüzme Havuzu Özellikleri Nelerdir?

Galaksi Olimpik Yüzme Havuzu

Galaksi Olimpik Yüzme Havuzu, tam olimpik bir havuzdur. Bu yönüyle çoğu insana hitap etmeyi başarır. Ölçüleri, Uluslararası Yüzme Federasyonu Standartlarına uygun olan Galaksi Olimpik Yüzme Havuzu, yarışma ve antrenman havuzu olarak da sıklıkla kullanılır. Tam olimpik olan havuz, 25 metre en, 50 metre boy ve 2 metre derinlik içerir. On adet kulvarı bulunmaktadır.

Tesis içinde yalnızca havuz değil, aynı zamanda fitness, buhar ve sauna gibi alanlar da yer alır. Bundan dolayı farklı etkinliklere dahil olmak isteyenler de Galaksi Olimpik Yüzme Havuzu tesisini tercih edebilirler.

Galaksi Olimpik Yüzme Havuzu Kursları Nasıldır?

Galaksi Olimpik Yüzme Havuzu

Galaksi Olimpik Yüzme Havuzu, dönemsel olarak çocuklara ve yetişkinlere yüzme kursu sunar. Örneğin, 4-14 yaş aralığı için altı aylık teknik yüzme eğitim kursu, çoğu insanın ilgisini çeker. Ekonomik fiyatlar ile yüzme eğitimi almanızı sağlayan havuz, çocuklar ve yetişkinlerin favorisi konumundadır.

Galaksi Olimpik Yüzme Havuzu Kullanımı

Galaksi Olimpik Yüzme Havuzu açılış saati 08.00 şeklindedir. Sauna ve buhar odası sabah 10.00 ile 12.00 arasında ve ayrıca akşam 17.00 ile 22.00 arasında kullanılabilir. Galaksi Olimpik Yüzme Havuzu, haftanın belirli günlerinde ve saatlerinde yalnızca kadınlara hizmet sunar. Karışık ve kadın olarak belirlenen havuz seans programı, yüzme havuzunun Instagram hesabından takip edilebilir.

Yüzmenin Faydaları Nelerdir?

Galaksi Olimpik Yüzme Havuzu hakkında bilgiler verdik. Peki, yüzmek sizlere hangi açıdan yarar sunar? İşte, yüzmenin benzersiz faydaları:

Ruh Sağlığınızı İyileştirir

Yüzme, dış dünyayı geride bırakmanızı sağlayan az sayıda spordan biridir. Havuzda fiziksel şekilde Instagram’a bakamazsınız, e-postalara göz atamazsınız veya mesajlaşamazsınız. Bundan dolayı en büyük yararlardan biri de sürekli dijital uyarımdan zihninizi uzaklaştırmayı sağlamasıdır. Pek çok insan yalnızca suyun içinde olma hissinin bile ruh halini iyileştirdiğini söyler. Dolayısıyla kaygı, depresyon ve stres için en iyi yöntemlerden biri de yüzmektir.

Kas Kütlenizi Artırır

Sağlıklı kalabilmek adına 19-64 yaş aralığındaki herkesin haftada en azından yüz elli dakika spor yapması gerekmektedir. Bu koşma, yüzme, fitness olabilir. Yüzme ise daha hızlı kas kazanmanın ve kalori yakmanın en kolay yollarından biridir. Vücudun tümünü çalıştırdığı için harika bir aktivite olarak öne çıkar. Özellikle de kaslarını geliştirmek ve kas kütlesini artırmak isteyenler için biçilmiş kaftandır.

Uyku Kalitesini İyileştirir

Aerobik egzersiz türlerinden biri olan yüzme, daha iyi uyku kalitesi ve daha iyi uyku süresi vadeder. Bu yüzden de uyku sorunu yaşayanlara yüzme tavsiye edilmektedir. Ruh halinizi, uyku kalitenizi ve yaşam kalitenizi artırmak için siz de yüzmeyi deneyebilirsiniz.

Hamileler İçin Güvenli Egzersiz

Tüm hamilelikler farklı olduğu için herhangi bir egzersiz rutinine başlamadan evvel doktora danışmanız önerilir. Genel olarak konuştuğumuzda ise yüzme, hamileler için güvenli bir egzersiz şekli olarak kabul edilir. Su sizi destekler, ayak ve ayak bileklerindeki ağrıları hafifletmeye yardımcı olur. Araştırmalar, hamileliğin erken dönemlerinde yüzmeye başlayan kişilerin problemsiz bir doğum süreci elde ettiklerini göstermektedir.

Stresi Azaltır

Egzersiz yapmak ruh halini yükseltmenin en kolay yoludur. Ancak yüzmenin bir başka faydası da stresin etkilerini kimyasal olarak hafifletmeye yardımcı olmasıdır. Egzersiz yaptığınızda vücudunuz doğal olarak stres hormonlarını azaltır. İş ve stresli bir yaşam arasında kaldıysanız, havuzda yüzerek bu ruh halinden kurtulabilir ve kendinizi çok daha iyi hissedebilirsiniz. Galaksi Olimpik Yüzme Havuzu, Konya’da yaşayanlar için en iyi seçimlerden biridir. Konya’da iseniz siz de bu yüzme havuzunu tercih edebilir ve harika zamanlar geçirebilirsiniz.

Whatsapp
ETBİS