l
Bahçe Havuz
Sepet 🛒 ₺0Giriş
☎ 0 (850) 255 09 53

Bayraklı Yüzme Havuzu

Bayraklı Yüzme Havuzu, İzmir kentimizin en popüler yüzme havuzlarından biridir. Bayraklı Belediyesi’nin bünyesinde olan havuz, her yaştan insana hitap eder.

Bayraklı Yüzme Havuzu Nerede?

Bayraklı Yüzme Havuzu

Bayraklı Belediye’sine ait olan açık yüzme havuzu, İzmir’in en çok tercih edilen yüzme havuzları arasında yer alır. 2012 senesinde tadilattan geçen ve tekrardan halk ile buluşan Bayraklı Yüzme Havuzu, belediyenin sosyal tesisleri içinde konumlanmaktadır. Yarım olimpik ölçülerdedir. Havuzu Bayraklı Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü işletir. Her sene haziran ayında faaliyete başlar. Yaz mevsiminde İzmir halkının serinlemek ve yüzme eğitimi almak için sık olarak uğradığı yerlerden biridir.

Akşam saat 18’e kadar açık olan havuz, bu saatten sonra da havuz başı düğün, nişan ve sünnet gibi etkinliklere ev sahipliği yapar. Tesisteki yüzme havuzu açık ve kapalı düğün salonu olarak hizmet sunar ve 500 kişi kapasitesi bulunur.

Yaz spor etkinlikleri dahilinde 5-17 yaş arasındaki kişiler için dört gün boyunca yüzme eğitimi verilir. Bayraklı Yüzme Havuzu, yüzme öğrenmek isteyenler için de iyi bir seçenektir. Eğitimler, uzman bireyler tarafından verilir. Aynı zamanda kadınlar ve ailelere özel farklı günlerde yüzme olanağı sunulur.

Bayraklı Yüzme Havuzu Özellikleri Nelerdir?

Bayraklı Yüzme Havuzu

Bayraklı yüzme havuzu hakkında şu özellikler öne çıkar:

Bayraklı Yüzme Havuzu Kurs Fiyatları Ne Kadar?

Bayraklı Yüzme Havuzu

Bayraklı Yüzme Havuzu, her sene olduğu gibi bu yıl da ücretsiz olarak çocuklara yüzme eğitimi sunar. Hafta içinde verilen eğitimlere 5-15 yaş arası dahil olur. Haftada iki gün birer saat şeklinde yüzme kursu verilir. Havuz kullanımı engelli bireyler için ücretsizdir. 0-7 yaş arası için de Bayraklı Yüzme Havuzu ücretsiz olarak hizmet sağlar. 4 kişilik aileler için toplam ücret elli liradır. Kadınlar için tek giriş 25 liradır.

Yüzmenin Faydaları Nelerdir?

Fitness seviyeniz her ne olursa olsun yüzmeden pek çok farklı yararını deneyimleyebilirsiniz. Kaslarınızı baştan yaratmak, eşsiz bir kardiyo yapmak, sakinleşmek ve genel sağlığınızı teşvik etmek için yüzmeyi deneyebilirsiniz.

Bayraklı Yüzme Havuzu hakkında bilgi almak isteyenler, yüzmenin yararlarını da öğrenmek ister. Bayraklı Yüzme Havuzu ile keyifli zamanlar geçirirken diğer yandan da pek çok sağlık yararı elde etmek mümkündür. Yüzmenin faydaları hakkında şunları söyleyebiliriz:

Tam Vücut Egzersizi

Yüzme sırasında vücudunuzdaki bütün kasları kullanırsınız. Bu nedenle de ister kurbağalama isterseniz de kelebek yüzme stili olsun, tüm yüzme stillerinde bütün vücudunuz çalışır. Aynı zamanda suda egzersiz yapmak vücudunuzun daha çok çalışmasına yardımcı olur. Dolayısıyla havuzda yarım saat yüzmek, karadaki 45 dakikalık egzersize eşdeğerdir.

Genel Refahı İyileştirir

Yüzmenin faydalarından bir diğeri de genel refahı iyileştirmesidir. Dengeli ve sağlıklı bir beslenme, iyi bir yaşam tarzının yanı sıra haftada üç kez yalnızca 30 dakikalık yüzme etkinliği, formda ve sağlıklı kalmanın harika bir yoludur. Bununla beraber olumlu bir zihinsel bakış açısını korumanıza da olanak tanır. Bu etkinliğin aile ve arkadaşlarla birlikte yapılması ise çok daha eğlenceli zamanlar geçirmenize izin verir.

Stresi Azaltır ve Rahatlatır

İster iş ister aile sebebi ile stres yaşıyor olun, yüzme etkinliği sayesinde stres seviyenizi minimuma indirebilirsiniz. Düzenli olarak yüzmek, stres seviyelerini azaltır ve kaygı, depresyon gibi durumların iyileşmesine olanak tanır. Yüzmek ayrıca uyku düzenini de normale sokar. Yüzmenin zihinsel yararlarını elde etmek için düzenli olarak bu aktiviteyi uygulamak önerilir.

Kalori Yaktırır

Yüzme, kalori harcamanın en kolay ve en hızlı yollarından biridir. Hafif bir yüzme aktivitesi yalnızca yarım saatte iki yüz kaloriden fazla harcatır. Bu nedenle de koşma ya da bisiklete binmekten daha fazla kalori harcarsınız. Kilo vermek isteyen kişilere de yüzme sporu tavsiye edilir.

Hastalık Riskini Azaltır

Yüzme, iyi bir kardiyovasküler egzersizdir. Bundan dolayı kalp hastalıklarına yakalanma riskini düşürür. Haftada sadece otuz dakikalık yüzme etkinliği kalp hastalıklarına, felce ve tip 2 diyabete yakalanma riskini önlemektedir.

Vücudu Destekler

Su, vücut ağırlığının yüzde doksanını desteklemektedir. Yani vücudunuzda hafif bir rahatsızlık varsa bile rahatlıkla yüzebilirsiniz. Sakatlık ya da hastalık geçirdiyseniz, yüzme etkinliği ile harika bir şekilde aktif kalma şansı yakalamış olursunuz.

Whatsapp
ETBİS