l
Bahçe Havuz
Sepet 🛒 ₺0Giriş
☎ 0 (850) 255 09 53

Atıcılar Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu, Bursa

Atıcılar Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu, Bursalı vatandaşların ilgi gösterdiği havuzlardan biridir. Yaz ve kış mevsiminde açık olan tesis, olimpik ölçülere sahiptir. 1.80 derinliği bulunur. Burada hem yetişkinler hem de çocuklar için dönemsel olarak yüzme dersleri verilir.

Atıcılar Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu Nerede?

Atıcılar Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu, Bursa

Atıcılar Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu Bursa kendimizde konumlanır. Ankara asfaltından Zafer Mahallesi yolu takip edilerek tesise ulaşmak mümkündür. Havuz, Bursa atlı spor kulübünün hemen yan tarafında yer alır.

Atıcılar Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu Nedir?

Havuz, Bursa-Osmangazi Atıcılar’dadır. Valiliğe bağlıdır ve kapalı yüzme havuzudur. Engelli, bay, çocuk ve bayan kullanımına uygundur. 2011 senesinde hizmete başlayan tesis, zamanında kırk milyon liraya mal olmuştur. Bursa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı şekilde hizmet sunar.

Atıcılar Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu, bir tanesi olimpik, diğeri de yarı olimpik ölçülerde iki tane kapalı yüzme havuzu barındırır. Ayrıca tesiste yüzmeye yeni başlayan küçük çocuklar için de çırpınma havuzu bulunur. Havuzlar üstten taşmalı olacak şekilde inşa edilmiştir. Olimpik havuzun 2750 metreküp su hacmi vardır.

Yapıldığı dönemde ülkemizin en modern yüzme havuzu unvanına sahip olan Atıcılar Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu, Dünya, Avrupa ve Balkan şampiyonalarının gerçekleştirilebileceği standartlarda bir tam olimpik yüzme havuzuyla bir adet yarı olimpik kapalı yüzme havuzu içerir. Bir tane çırpınma havuzu barındırır. Bu da çocuklar için tesisin uygun olduğunu kanıtlar.

Atıcılar Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu, 2500 seyirci kapasitesi olan tribün, 11 çalışma ofisi, bir eğitim salonu, bir basın ofisi, altı soyunma odası, sauna, restoran, kafeterya, sağlık odası, ses yayın odası gibi mekanları da içermektedir.

Atıcılar Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu içinde düzenli şekilde hijyen denetimleri yapılır ve burada hijyene son derece önem verilir.

Atıcılar Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu Ölçüleri Nedir?

Atıcılar Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu, Bursa

Olimpik yüzme havuzunun boyu 50 metredir, eni 25 metre iken derinliği ise 2,2 metredir. Yarı olimpik havuzun boyu 25 metre ve 5 kulvardır. Eni ise 12,5 metredir ve derinliği 1,8 metredir.

Atıcılar Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu Kursları Nelerdir?

Tesiste yetişkinler ve çocuklar için yüzme kursları bulunur. Havuzlardan yetişkinler üyelik vasıtası ile yararlanabilir. Aynı zamanda çocuklar ve yetişkinler için farklı gün ve saatlerde yüzme kursu sunulur. Yüzme ücretleri yetişkin kadınlar için sekiz günlük 140 liradır. Yetişkin erkekler için 12 günlük ücret 200 liradır.

Atıcılar Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu kurs ücretleri ise bayan gruplarında sekiz ders için 200 liradır. Erkekler için on iki derslik ücret ise 250 liradır. Çocuklar için hafta sonları yüzme kursu verilir. Sekiz ders için ücret 200 lira şeklinde belirlenmiştir.

Atıcılar Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu Diğer Kurslar

Atıcılar Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu, Bursa

Atıcılar Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu, yüzme haricinde pek çok alanda hizmet sunar. Bunlar arasında pilates, step, aerobik, fitness yer alır. Bayanlar için bu tür aktivitelerin aylık ücreti 125 lira olarak belirlenmiştir. Uygun gün ve saatler ise Salı, Perşembe ve Cuma şeklindedir. Akşam 18.00 ila 21.00 arasında hizmet verilir.

Erkekler için aylık fitness ücreti 125 liradır. Bu ücret 12 ders için geçerlidir ve haftada üç gün olarak sunulur. Seanslar ise Pazartesi, Çarşamba, Cuma günleri 19.00 ila 21.00 arasında gerçekleşir.

Atıcılar Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu, yukarıda söz edilenler dışında masaj ve sauna hizmeti de vermektedir. Bayanlar için masaj ve sauna hizmeti cumartesi günleri sunulmakla beraber yarım saat masaj ve yirmi dakika sauna şeklindedir. Hizmetin bedeli ise yüz lira şeklindedir.

Atıcılar Yüzme Havuzu ile erkekler de masaj ve sauna hizmetinden yararlanabilirler. Erkekler için masaj ve sauna pazartesi günleri sunulur. Yarım saat masaj ve yirmi dakika da sauna vardır. İlgili hizmetin bedeli ise kadınlarda olduğu gibi yüz liradır.

Masaj ve sauna hizmeti için randevu alınması gerekir. Teker teker sunulan hizmet sırasında aralarda mekan temizliği gerçekleştirilmektedir. Dolayısıyla masaj ve sauna ihtiyacınız için önceden tesisten randevu almanız şarttır.

Atıcılar Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu Kurs İçin Gereken Belgeler Neler?

Atıcılar Yüzme Havuzu, yüzme kursu için çeşitli evrakları getirmenizi ister. Bunlar arasında resim, kimlik fotokopisi ve başvuru formu yer alır.

Whatsapp
ETBİS