l
Bahçe Havuz
Sepet 🛒 ₺0Giriş
☎ 0 (850) 255 09 53

Ata Tohumu Organik Talep Formu

Ata tohumu genel olarak genetiğiyle hiçbir şekilde değişiklik yapılmamış, DNA yapısında bir bozukluk görülmemiş besin değeri oldukça yüksek olan bir tohum olarak karşımıza çıkar. Bu tohumlardan çoğunlukla mahsul alınmakta olan bir tohum çeşididir. Atatohumu talep formu ile genellikle ücretsiz bir şekilde getirilmektedir. Her şehirde belediye tarafından vatandaşların isteğine göre seçtikleri biber, salatalık, patlıcan, domates, havuç gibi sebzeler için ata tohumları talebi olmaktadır. Bu sebeple de istek olduğu için ata tohum talep formu doldurulur.  Talep formu, bireylerin ya da çiftçilerin organik ata tohumu talebinin olmasıyla birlikte hem belediye üzerinden hem de getirmek istedikleri siteden talep formu doldurarak işlemi gerçekleştirmektedirler.

Ata tohumları diğer tohum türlerine göre çok daha yavaş çıkmaktadır. Ayrıca bu tohumlarının sürekli olması sebebiyle tarlalarda hızlı bir şekilde çıkmaktadır. Ata tohumu devamlılığı sağlanabilen bir tohum çeşidi olduğundan dolayı çok fazla kullanılmakta ve tercih edilmekte olan bir tohum türüdür. Bu sebeple de çiftçiler tarlalarında bu ata tohumlarını meyvelerde ya da sebzelerde kullanmaktadır.

Ata tohumu organik talep formu doldurulmasının sebebi kimin ne kadar ata tohumu istediğini belirlemek ve herhangi bir karışıklığı önlemek amacıyla doldurulmaktadır.  Ata tohumunun süreklilik arz etmesinden dolayı bu formlar doldurularak ücretsiz bir şekilde formu dolduran kişilere gönderilmektedir.  Talebi dolduran kişinin adresine gönderim sağlanmaktadır.

Ata Tohumu Organik Talep Formu

Ata Tohumu Talep Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ata tohumu organik ve DNA’sı hiçbir şekilde değişikliğe uğramadığı için son zamanlarda oldukça tercih edilen bir tohum haline gelmiştir. İnsanlar tarafından bu tohum trend haline gelerek çok fazla bir şekilde talep artmış ve alınmaya başlanmıştır. Bu sebeple de belediye ata tohumlarında talep arttığını görünce bir proje başlatarak ata tohumlarını ücretsiz bir şekilde verme kararı almıştır. Böylece de çiftçiler ya da tarlasına ekim yapacak kişiler için büyük bir avantaj haline gelmiştir. Bireylerin bu yüzden ekmek istediği bir sürü ürünü ata tohumlarını kullanarak ekmeyi tercih etmişlerdir. Ata tohumlarını Muğla Büyük şehir Belediyesi’nin yerel tohum merkezinden genellikle talepler yapıldığında bireyler oradan ya da kendi illerine tohum talebinde bulunabilmektedir.

Tohum talebinde genellikle 5 tohum türü seçebilmektedir. Domates, biber, patlıcan, fasulye, nohut, börülce, salatalık, bamya, kavun, marul, kabak gibi tarım ata tohumları bulunduğundan bireyler bunlardan seçebilmekte ve söyleyebilmektedir. Bireyler ata tohumlarını site içerisinde genel manada seçip bitirdikten sonra ata tohumu organik talep formunu doldurmaktadırlar. Bu sayede ata tohumları bireylerin seçtikleri tohum türü tercihlerine göre ücretsiz bir şekilde evlerine küçük bir kese kâğıdının içinde gönderilmektedir. Ata tohumları çok eski zamanlardan beri kullanıldığı için istek ve talep çok fazla olmakta ve gerçekleşmektedir. Bu sebeple de isteğe bağlı olarak tohumlar üretilerek yollanır.

Proje sahibi Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı. Proje, il başkan yardımcısı Mahmut Kılıç tarafından hayata geçiriliyor ve takibi sağlanıyor.

Tohum Talep Formunu Dolduran Bireylere Tohumlar Nasıl Yollanır?

Ata tohumunun çok fazla tercih edilmesinin sebepleri arasında genellikle doğal ve organik olduğundan dolayı talep gün geçtikçe daha fazla artmaktadır. Ata tohumu ne kadar üretilirse üretilsin talep her geçen gün çok fazla olduğundan dolayı tükendiği için yine binlerce üretilmeye devam edilmektedir. Ata tohumun yetiştirilmesinde kimyasal ürün kullanımı olmadığından ve aynı zamanda çok fazla gübreleme olmadığı için yetiştirmesi kolay bir tohum çeşididir.

Bu sebepten ötürü de yoldan geçerken tarlalarda gördüğümüz tarım ürünleri ya da pazardan aldığımız birçok tarım ürünü hep ata tohumlarının ekilmesiyle meydana gelmiş ürünlerdir. Ata tohumu almak isteyen kişiler herhangi bir siteden tohum talep formunun doldurması ile birlikte yerel tohumları seçer. Daha sonrasında ise seçilen yerel tohumlar bir kese kâğıdı içerisine konularak kişilerin evlerine ücretsiz bir şekilde ulaşmaktadır. Kişiler bu tohumları ekerek doğal bir biçimde organik olan bir tarım ürünü ortaya çıkabilmektedir.

Ata Tohumu Organik Talep Formunda İstenilen Bilgiler Nelerdir Ve Kaç Çeşit Tohum Seçme Hakkı Vardır

AtaTohumu Talep Formunda İstenilen Bilgiler Nelerdir Ve Kaç Çeşit Tohum Seçme Hakkı Vardır?

Tohum talep formunda genellikle bireye ait bilgiler istenmektedir. Bireyin adı, soyadı, adresi ve telefon numarası istenir. Bu talep edilen bilgiler girildikten sonra ise tohumlar seçilir. Ata tohumu yerel tohum türü seçmek genellikle 5 adet olarak gerçekleşmektedir. Ayrıca çoğunlukla sebze tohumları seçilmektedir.

Whatsapp
ETBİS