l
Bahçe Havuz
Sepet 🛒 ₺0Giriş
☎ 0 (850) 255 09 53

Ankara Üniversitesi Havuz Fiyatları ve Detayları

Ankara Üniversitesi havuz imkanı ile en çok tercih edilen mekanlardan birisi haline gelmiştir. Ankara Üniversitesi Tandoğan kampüsünde yer alan olimpik yüzme havuz aynı zamanda Uluslararası Yüzme Federasyonu standartlarına uygun olacak şekilde tasarlandığı için de antrenman yapmak isteyenlerin sıklıkla kullandığı yerlerden birisi olmuştur. Olimpik havuz, olimpiyat standartlarına uygun olarak tasarlanmış anlamına gelmektedir.

Tavsiye Yazı: Kral Havuzu Nerde? Detaylı Gezi Rehberi 

Tüm dünya tarafından Uluslararası Yüzme Federasyonu standartlarına uygun olarak üretilen bu havuzlar 50 metre boyunda, 25 metre eninde ve 2,5 metre derinliğinde olmaktadır. Olimpik yüzme havuzlarında kulvar sayısı, kulvar genişliği ve su sıcaklığı dahi Uluslararası Yüzme Federasyonu standartlarına uygun olarak yapılmalıdır. Tasarlanan bir olimpik yüzme havuzunda 10 kulvar ve kulvar genişliği 2,5 metre olmalıdır. Su sıcaklığı 25 ile 27 santigrat arasında ayarlanmalıdır. Ankara Üniversitesi olimpik yüzme havuzu, hem öğrencilerine hem de diğer vatandaşlara kampüs kart ile yüzme alanını ve spor salonu kullanma imkanı sunmaktadır. Pazartesi günleri kapalı olan tesisin spor salonu kullanımı ise sınırlıdır. Egzersiz salonları haftanın üç günü kullanılmaktadır.

Ankara Üniversitesi havuz

 Ankara Üniversitesinin havuzu nerede?

Ankara Üniversitesi’nin Tandoğan kampüsünde yaralan yüzme havuzu ve Spor tesisi olimpik bir yüzme havuzu olması ile de en çok tercih edilen mekanlardan birisi haline gelmiştir. Pazartesi günleri kapalı olan tesiste, olimpik yüzme havuzu kullanımında sınır bulunmazken spor tesisinde 3 gün kullanım sınırı bulunmaktadır. Ankara Üniversitesi havuzu, Emniyet, Ankara’da Üniversitesi Tandoğan Kampüsü, 06560 Yenimahalle/Ankara adresinde yer almaktadır.

Ankara Üniversitesinde ki havuz olimpik mi?

Ankara Üniversitesinde yer alan havuz, Yüzme Federasyonu Standartlarına uygun olacak şekilde tasarlanmıştır. 50 metre boyunda, 25 metre eninde olan havuz 10 kulvardan  oluşmaktadır. Yüzme sporu ile ilgilenen ve idman yapması gereken bireylerin sıkça tercih ettiği alanlardan birisi olan Ankara Üniversitesi havuzu sayesinde rahatlıkla idman yapabilmektedirler. Tasarlanan bu olimpik yüzme havuz standartlara uygun şekilde yapıldığı için her yarışmanın yapıldığı  olimpik havuz aynı özelliklere sahiptir. Bu sayede yarışma alnında idman yaptığınız alan ile aynı özellikleri görmüş olursunuz. Bu sizin ortama çabuk ayak uydurmanızı ve yarışma anında şaşırmanızı engellemek amacıyla yapılmıştır. Ancak burada dikkat edilmesi gerekilen bir diğer nokta ise her havuz olimpik değildir. Mutlaka idman yapacağınız alanın yarı olimpik ya da olimpik havuz olmasına dikkat etmelisiniz.

Ankara Üniversitesindeki havuzdan kimler yararlanabilir?

Ankara Üniversitesi Tandoğan kampüsünde yer alan olimpik yüzme havuzu ve spor salonundan Ankara Üniversitesi’nde eğitimine devam eden öğrenciler kampüs kartları ile yararlanabilirler. Ankara Üniversitesi’nde öğrenci olan kişiler dışında Kamu Üniversitesi öğrencileri ve üniversitede akademik ve idari personel de kampüs kart ile üyeliklerini gerçekleştirdikten sonra olimpik havuz ve spor salonundan yararlanmaya başlayabilirler. Ankara Üniversitesi derneği üyeleri ve Ankara üniversitesi’nden mezun olmuş kişiler üyeliklerini gerçekleştirdikten sonra pazartesi günleri hariç spor salonundan ve havuzdan yararlanmaya başlayabilmektedirler. Yalnızca Ankara Üniversitesine bağlı olan öğrenci ya da akademik personeller değil tüm kamu kurum ve kuruluşlarının kadrolu personelleri gazi ve şehit yakınları da Ankara Üniversitesi’nde yer alan olimpik havuzdan yararlanabilmektedirler.

Ankara Üniversitesi havuz

Havuz içerisinde yapılan günübirlik kullanımlar kampüs kart ile gerçekleşirken havuzun pazartesi günleri kapalı olduğunu ve spor alanlarının haftada 3 kez kullanıma açıldığını belirtmemiz gerekiyor. Aynı zamanda olimpik yüzme havuzunda iktisadi ve idari işletmesi tarafından düzenlenen yüzme kursları da üyelere verilmektedir. Ankara Üniversitesi Tandoğan kampüsünde yer alan olimpik havuzu 18 yaşından küçüklerin kayıt yaptırması yasak olurken hafta içerisinde havuzdan ve spor salonundan yararlanmak isteyen bireyler için giriş çıkış saatleri de verilmektedir. Örneğin salı günü sabah 7’de teste giriş yapan bir kişi 09:00’da çıkış yapmalıdır.  Üniversitenin belirtmiş olduğu şartlar dışında kalan bireylerin olimpik yüzme havuzundan yararlanabilmeleri için Ankara Üniversitesi personeli referansı ile giriş yapmaları da mümkündür.

Ankara Üniversitesi havuz ücretleri ne kadar?

Ankara Üniversitesi olimpik yüzme havuzu için farklı ücretler belirlemiştir. Üniversite: Kendi öğrencileri, diğer üniversite öğrencileri, personel, kamu kurum çalışanları, dernek üyeleri ve misafirler için farklı üyelik ücretleri belirlemiştir. Ankara Üniversitesi tesisi egzersiz üyeliği ile yüzme havuzu üyelik ücretleri de birbirinden ayrıdır. Havuza üye olan bireyler tesis egzersiz üyeliklerini yaptırmadıkları takdirde bu bölümden yararlanamazlar. Ankara üniversitesinde öğrenci olan bir kişi 3 ay boyunca yüzme havuzu için üyelik yaptırdığında 300 TL ücret ödemektedir. Aynı şekilde üniversitede öğrenci olan bir kişi 3 aylık tesis egzersiz üyeliği 180 TL ödemektedir. Ankara Üniversitesi’nden mezun olan bireyler aylık yüzme havuzuna 800 TL öderken egzersiz için ise 500 TL ödemektedirler. Havuzdan ve tesisten misafir olarak yararlanmak isteyen kişilerin fiyatlarının daha fazla olduğu görülmektedir.

 

Whatsapp
ETBİS