l
Bahçe Havuz
Sepet 🛒 ₺0Giriş
☎ 0 (850) 255 09 53

Termal İlçesi, Yalova

Termal ilçesi Yalova, Türkiye’nin en zengin termal kaynaklarına sahip illerinden biridir. Kıymetli yeraltı zenginliği ile şifa dağıtan Yalova’nın termalleri, tüm dünyada sıkça ziyaret edilen turistik alanlardan biridir. Termalin saymakla bitmeyen mucizevi faydaları, Yalova’nın Termal ilçesini hem deva hem de cazibe bölgesi haline getiriyor.

Termal Su Nedir?

Termal su, yeraltından çıkan oldukça sıcak, yüksek mineral oranlarına sahip şifalı bir sudur. Hastalıklara iyi gelen, vücudu dinlendiren birçok faydası bulunmaktadır. Termal sular doğal oluşum yer altı zenginliklerindendir.

Termal Hangi Hastalıklara İyi Gelir?

Yalova termal hangi hastalıklara iyi gelir sorusu gerek yurt çapında gerekse dünyaca kabul edilmiş otoriteler tarafından araştırılmaktadır. Termalin şifa verdiği, iyi geldiği hastalıklar şu şekilde sıralanabilir;

  1. Romatizmal Hastalıklar: Termal, romatizma hastalıklarına çok iyi gelen bir yöntemdir. Kireçlenme rahatsızlıkları, bel fıtığı, bacak krampları gibi hastalıklarda tedaviyi destekleyici rol oynar.
  2. Cilt Hastalıkları: Seboreik dermatit, egzama, sedef, behçet hastalığı ve sivilce gibi yüzeysel cilt hastalıklarına iyi gelir.
  3. Sindirim Sistemi Hastalıkları: Hazımsızlık, ülser, kabızlık, obezite rahatsızlığı, gut hastalığı, termal suyun iyi geldiği bilinen hastalıklardan bazılarıdır.
  4. Hareket Sistemi Hastalıkları: Felç, omurilik zedelenmesi ve genel omurilik rahatsızlıkları, özellikle ameliyatlara bağlı uzun yatışlardan sonra vücutta meydana gelen kasılmalar, kireçlenmeler.
  5. Üreme Organlarına Bağlı Hastalıklar: Kısırlık, idrar yolu enfeksiyonları, myomlar, kistler, prostat ve kadın doğum hastalıkları.
  6. Psikiyatrik Hastalıklar: Depresyon, anksiyete, sinir sistemi bozukluğu.
  7. Diğer Hastalıklar: Karaciğer yetmezliği, böbrek büyümesi, insülin direnci.

Termal su, şifa dağıtan, tedaviye yardımcı, doğal bir tedavi yöntemidir.

Yalova Termal İlçesi Nasıl Gidilir?

Dünyaca meşhur olmuş Yalova termalleri, her kesimden insanın ziyaret ettiği bir bölgedir. Yalova Termal Nasıl Gidilir diye soranlara, ulaşımın oldukça kolay olduğunu söyleyebiliriz. Yalova, Termal ilçesi, Yalova merkeze 12 km uzaklıkta bulunur.

Yalova Termal Neye İyi Gelir?

Yalova termal kaplıcaları, alternatif tıbbın en devalı tedavisidir. Gerek tedaviye yardımcı gerekse bizzat tedavi edici birçok dermanı bulunan kaplıcalar için Yalova termal kaplıcaları neye iyi gelir sorusu binlerce kullanıcı tarafından merak edilmektedir. Hastalığına şifa arayan insanlar, termale gelmeden tüm faydalarından emin olmak isterler. Yalova Termal Kaplıcaları;

Termal İlçesi, Yalova

Tüm bu hastalıkların, termal kaplıca ile iyileşme yoluna girdiği, termalin şifasını ve doğanın gücünü gözler önüne sermektedir.

Termal Kaplıcada Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yalova Kaplıcada En Az Kaç Gün Kalınmalı?

Kaplıcada kalma süresi tamamen kişinin isteğine bağlı olsa da uzmanlar, ortalama 7 ila 15 günlük bir sürenin uygun olduğu görüşünde. Bu süre, hafta sonları 2’şer gün olarak tamamlanabileceği gibi süreli bir kaplıca ziyareti şeklinde de olabilir. Özellikle solunum yolu, iskelet ve hareket sistemi rahatsızlıkları ve kalp yetmezliği, karaciğer gibi dolaşım sistemi hastalıklarında 15 günlük bir tedavi kürü uygun olacaktır.

Whatsapp
ETBİS