l
Bahçe Havuz
Sepet 🛒 ₺0Giriş
☎ 0 (850) 255 09 53

Tahtalı Kaplıcaları

Tahtalı, Tokat ilçesinin Niksar ilçesine bağlı olan bir köydür. Oldukça küçük ve az nüfuslu yerleşim yeri bir köy olmasına rağmen kaplıcaları sayesinde oldukça fazla kişi tarafından ziyaret edilmektedir. Doğal güzellikleri ve yerli halkın sıcak kanlılığı sayesinde bir çok kişiyi kendisini hayran bırakmaya devam etmektedir. Konaklama açısından da genel olarak uygun fiyatlar söz konusu olduğundan dolayı bir çok kişiye kısa ve uzun süreli tatil yapabilme imkanı sunar. Peki, en çok bilinen ve sıklıkla tercih edilen tahtalı kaplıcaları hangileridir?

En Çok Ziyaret Edilen Tahtalı Kaplıcaları

Tahtalı sakin bir tatil planı yapmak isteyen kişilerin vazgeçilmez yerlerinden birisidir. Bir çok kişi tarafından kaplıcaların şifası bilinir ve özellikle belirli hastalıkları olan kişiler senenin belirli zamanlarında kaplıcaları ziyaret ederek vücutlarının ihtiyaç duyduğu şifayı kaplıcalardan alırlar.

Tahtalı’ da en çok gidilen bazı kaplıcalar;

Bu kaplıcalar Tahtalı köyünde ve Tahtalı köyü yakınlarında yer alır. Her birinin sunduğu konaklama imkanları ve fiyat seçenekleri birbirinden farklıdır. Kaplıcalar hem yaz mevsiminde hem de kış mevsiminde aktif olarak hizmet vermeye devam ettiğinden dolayı gitmeden önce rezervasyon yaptırmayı unutmamak gerekir.

Tahtalı Kaplıcaları

Tahtalı Kaplıcaları

Beyter Beypazarı Dutlu Tahtalı Termal Tesisleri

Beyter, birçok açıdan verimli bir tatil yapmanızı sağlayacak olan termal tesislerden birisidir. Özellikle konumu bakımından dağ arasında kurulmuş olan tesis, sakinliği ve doğal güzelliği ile oldukça beğeni toplar. Özellikle hijyen kurallarına oldukça önem verilen tesiste tüm bölümlerden faydalanmak mümkündür. Aileniz ile birlikte oldukça güzel vakit geçirebileceğiniz tesiste yöresel yemekler ve bol çeşitli kahvaltılar da oldukça beğeni toplamaktadır.

Tahtalı Kaplıcalarının Şifalı Sularının Nelere Faydası Vardır?

Tahtalı kaplıcaları Sağlık Bakanlığı tarafından kontrol altında tutulan ve gerekli izinleri alınmış olan konaklama merkezlerinden birisidir. Tahtalı kaplıcalarında romatizma ağrılarına, eklem ağrıları ve kireçlenmelere, cilt hastalıklarına, siyatik ve bel fıtığı gibi hastalıklara, belirli kadın hastalıklarına, safra kesesi ve bazı karaciğer hastalıklarına oldukça faydalıdır.

Whatsapp
ETBİS