l
Bahçe Havuz
Sepet 🛒 ₺0Giriş
☎ 0 (850) 255 09 53

Sarısu İçmeleri Kaplıcaları

Toros eteklerinde Antalya İli Gaziemir İlçesi sınırlarında yer alan Sarısu içmeleri kaplıcaları karbondioksit ve radyoaktif elementler bakımından suyu zengin bir elementtir. Suyunun sıcaklığı 16.5 C derecededir. Hastalıklar için ve cilt güzelliği için Sarısu kaplıcaları her mevsim ziyarete açıktır.

Hangi Hastalıklara İyi Gelir?

Zengin mineral ve tuzlar açısından pek çok hastalıklara şifa olduğu bilinen kaplıca ziyaretçileri her mevsim yoğun olarak bölgeye akın ediyor;

Tesisler Mevcut

Sağlık turizmi kapsamında değerlendirilen Sarısu kaplıcaları yoğun hasta talebini karşılamak üzere kalmak için tesis, özel banyo ve terapi havuzları ve genel tedavi havuzlarından oluşur. Yatılı olarak ta konaklamanın mümkün olduğu bölgede otel ve motel gibi işletmeler hizmet veriyor.

Havuzlar Ücretli

Tedavi ya da gezmek amaçlı ziyaret edilen sarısu kaplıca işletmelerinin tamamı ücrete tabidir. Belli bir yaşa kadar olanlardan ücret alınmasa da hem erkekler hem kadınlar için kaplıca ücretlidir. İşletme sahipleri ücretlendirmeyi fiş karşılığında alır. Kaplıca dışında yapılan her türlü alış veriş te ücrete tabidir. Konaklama ücretleri de otellerin konforuna göre değişkenlik gösterir. Sarısu bölgesinde yer alan konaklama tesislerine ulaşmak için internet üzeri bilgilere erişim 7/24 sağlanır.

Ulaşım Nasıl Sağlanır?

Karadan ulaşım imkanı sağlanan Sarısu kaplıcalarına ulaşmak için Antalya iline ulaşmak daha sonrasında ise Gaziemir ilçesine seyahat etmek gerekir. Antalya iline ise hava ve karayolu ile ulaşım imkanı ülkenin her yerinden mevcuttur. Toplu taşıma olanağının da mümkün olduğu Sarısu kaplıcasına erişim sağlanır. Toplu ulaşım için o yöne araç tahsisi yapan firmalar bulunur.

Hasta Yorumları

Sarısu kaplıcaları gibi ülkemizde yer altından çıkan mineral bakımından zengin olan pek çok kaplıca vardır. Sağlık turizmi açısından toplumun benimsediği bu kaplıcalara gidenler memnuniyetlerini dile getirerek, çevrelerinin de bu sağlık turizmden faydalanmalarına aracılık eder. Bilinen bir gerçek te şudur ki mineralli sular vücuda faydalıdır.

 

 

 

 

Whatsapp
ETBİS