l
Bahçe Havuz
Sepet 🛒 ₺0Giriş
☎ 0 (850) 255 09 53

Polonezköy Hayvanat Bahçesi Detaylı Rehber

İstanbul’da mutlaka gezilmesi gereken yerlerden birisi de Polonezköy hayvanat bahçesi olmaktadır. Özellikle doğa ile baş başa kalmak isteyen kişilerin en çok merak ettikleri yerlerden birisi olan Polonezköy tabiat parkı ve hayvanat bahçesi birçok kişinin dikkatini çekmeyi başarmış yerlerden birisidir. Bu nedenle nasıl gidileceği ve içerisinde neler bulunduğu pek çok kişi tarafından merak edilmektedir.

Doğal Yaşam Parkı Hakkında Bilgiler

Polonezköy Hayvanat Bahçesinin İstanbul Beykoz ilçesinde yer aldığı bilinmektedir. 131 dönüm arazi içerisinde yer alan ve doğal bir alan içerisinde bulunan hayvanat bahçesi Polonezköy Country Club bünyesinde açılan bir hayvanat bahçesidir. Bu hayvanat bahçesinin en önemli özelliği doğa, hayvanlar ve insanların iç içe olmasıdır.

Polonezköy Zoo doğal bir yer olmaktadır. Hayvanların yarısına yakını tamamen serbest bir şekilde dolaşmaktadır. Ziyaretçilerin yaşam alanlarına girebilecekleri yerler de bulunmaktadır. Bu alanlara giriş yaparak ziyaretçiler onları sevebilmekte ve yiyeceklerini kendileri yedirebilmektedir.

Polonezköy Hayvanat Bahçesi Nerede?

Polonezköy’de yer alan hayvanat bahçesi ve tabiat parkı hem yetişkinlerin he de çocukların güzel vakit geçirmelerini sağlayan doğa harikası bir yerdir. Bu tesis 1981 yılında açılmıştır. Eski bir tesis olan Polonezköy tabiat parkı ve hayvanat bahçesi tesis konaklama ve günübirlik olarak iki bölümden oluşmaktadır.

Çok sık sorulan sorulardan birisi de Polonezköy hayvanat bahçesi nerede sorusu olmaktadır. Hayvanat bahçesi İstanbul’un Beykoz ilçesi Polonezköy semtinde yer almaktadır. Hayvanat bahçesini ziyaret etmek isteyen kişiler özel araçları veya toplu taşıma araçları ile kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilir. Toplamda 300 hektar alan üzerine kurulu olması ile oldukça büyük bir park alanına sahip olan Polonezköy Doğal Yaşam parkı yaban domuzundan atmacaya kadar çok farklı hayvan türlerini de barındırmaktadır.

Polonezköy Hayvanat Bahçesine Nasıl Gidilir?

Polonezköy hayvanat bahçesi nasıl gidilir sorusuna cevap olarak pek çok yöntem söylemek mümkündür. Hayvanat bahçesine özel araçlar ile kolaylıkla ulaşım sağlanabilir. Anadolu yakasından gelecek kişiler Kavacık yolundan 3 kilometre ilerledikten sonra Polonezköy tabelalarını görebilmektedir. Bu tabelayı takip ederek ulaşım sağlanabilir. Avrupa yakasından özel araçları ile gelecek kişiler ise Fatih Sultan Mehmet Köprüsünü geçtikten sonra Kavacık tabelasından yine Polonezköy tabelasını takip etmelidir.

Polonezköy Hayvanat Bahçesi Detaylı Rehber

Bununla beraber toplu taşıma ile ulaşım sağlamak da mümkündür. Toplu taşıma ile ilk olarak ziyaretçiler Anadolu yakasına gelmeleri gerekir. Üsküdar’dan Beykoz otobüs hatları ile Polonezköy Tabiat Parkına ulaşım sağlanabilir. Aynı şekilde Kavacık durağından da 137 numaralı Beykoz otobüslerine binilebilir. Ümraniye tarafından gelecek ziyaretçiler Ümraniye Beykoz otobüs hattına binebilir. Bu hat üzerinde bulunan son durak Polonezköy Tabiat Parkına 5 kilometre mesafede kalmaktadır.

Hayvanat Bahçesi Giriş Ücreti

Polonezköy Tabiat parkı hayvanat bahçesi ile beraber daha pek çok alanı bünyesinde barındırmaktadır. Özellikle İstanbulluların hafta sonları sürekli ziyaret ettiği yerlerden birisidir. Fakat hayvanat bahçesine giriş yapmak isteyen kişilerin belli bir miktar ücret ödemesi gerekir. Polonezköy hayvanat bahçesi giriş ücreti yetişkinler için 90 TL, çocuklar için ise 50 TL giriş ücreti bulunmaktadır.

Bununla beraber Polonezköy Hayvanat bahçesinin ziyaret saatleri de bulunmaktadır. Doğal yaşam parkı hafta içi ziyaret saatleri 09.00 ile 17.00 saatleri arasındadır. Hafta sonu ziyaret saatleri ise 09.00 ile 18.30 saatleri arasında olmaktadır.

Polonezköy Hayvanat Bahçesi Hayvanları Listesi

Hayvanat bahçesini yıl içerisinde pek çok kişi ziyaret etmektedir. İstanbul’un il tabiat parkı olma özelliğini taşıyan bu hayvanat bahçesi 1994 yılında tabiat parkı olarak ilan edilmiştir. Günümüzde yaklaşık olarak 3000 hektar alanı kaplamaktadır. Bu sayede de İstanbul ilinin en büyük tabiat parkı olarak ön plana çıkmaktadır.

Polonezköy Hayvanat Bahçesinde yer alan pek çok farklı hayvan türü bulunmaktadır. Yıl içerisinde birçok kişinin ziyaret ettiği hayvanat bahçesi özellikle çocuklar için eğlenceli bir yer olmaktadır. Ayrıca İstanbul’da yaşayan vatandaşların hafta sonları kaçamağı olduğu yer olarak bilinmektedir. Polonezköy Hayvanat Bahçesinde memeliler, kuşlar ve sürüngenler gibi farklı hayvan grupları bulunur. Bu hayvanlar şunlardır:

Whatsapp
ETBİS