l
Bahçe Havuz
Sepet 🛒 ₺0Giriş
☎ 0 (850) 255 09 53

Mehmet Haberal Yüzme Havuzu

Mehmet Haberal yüzme havuzu Ankara Şentepe’de yer alır. Bay, bayan, çocuk ve engelli kategorisinde yüzme dersleri verilir. Bunun yanında tesis içerisinde pilates, fitness, sauna, yüzme, aerobik, zumba, taekwondo, yoga, aikido, karın egzersizi, çocuk jimnastik kursları da bulunur.

Yeni mahalle belediyesinin ilçeye kazandırmış olduğu 4. yüzme havuzu olan bu tesis dünyaca ünlü olan akademisyen ve cerrah Prof. Dr. Mehmet Haberal’ın ismini taşır. Eylül 2018 yılında hizmet vermeye başlayan yüzme havuzu Şentepe’nin Barış Mahallesinde büyük bir ihtiyacı da karşılamıştır.

Tesis içerisinde;

Mehmet Haberal Yüzme Havuzu Fiyatları Nasıldır?

Dönemsel olarak yüzme eğitimi almayı düşünen bayan, bay, engelli ve çocuk yüzücüler için yüzme kursları düzenlenir. Çocuk yüzme havuzunda gerçekleştirilen çocuk yüzme eğitimleri 4-14 yaş aralığında olan çocuklara verilir. Bu tesiste yüzme eğitimlerinin dışında fitness, pilates, yoga, zumba, taekwondo, çocuk jimnastik ve aikido kursları da yer alır. Bunun yanında Mehmet Haberal yüzme havuzu fiyatları da merak edilen konulardan biridir.

Mehmet Haberal Yüzme Havuzu

Havuz hafta içi 08:00-21:30 arasında çalışırken hafta sonu 15:00-22:00 saatleri arasında hizmet verir. Yüzme havuzu ölçüleri boy 25 metre (yarı olimpik), derinlik 2 metre, en 12,5 metredir. Çocuk yüzme havuzu ölçüleri ise boy 12,5 metre, derinlik 0,50 metre ve en 6 metredir.

Tesiste bay, bayan ve çocuklara yönelik yüzme kursları verilmektedir. Yüzme kursları grup şeklinde olabileceği gibi birebir özel olarak da verilebilir. Seanslar ile ilgili bilgileri tesis eğitmenlerinden öğrenebilirsiniz.

Gülük olarak giriş ücretleri 2 saatliktir. Grup olarak yüzme kursları ücretleri ise haftada 2 gün birer saat olacak şekilde belirlenir. Engelli çocuklarda %50 indirimli fiyat uygulanır.

Yüzme Üyelik Fiyatları Nasıldır?

Tesise Kayıt İçin Gerekli Evraklar

Yüzme havuzu için kayıtlar havuzda gerçekleştirilir. Telefonla ön bilgi ve ön kayıt işlemleri gerçekleştirilebilir. Tesis çok fazla talep gördüğünden dolayı branşlarda boşluk yakalamak kişiler için zor olabilir. Branşlarda doluluk olması halinde kişilerin bilgileri alınarak ön kayıt yapılır. Kontenjanda boşluk olması durumunda verilen iletişim bilgilerinden vatandaşlara geri dönüş yapılacaktır.

Yüzme havuzu kaydı için gerekli evraklar;

 1. Engelli bireyler için sağlık raporu
 2. Çocuklar için havuzda doldurulması gereken form
 3. Yetişkinler için 1 resim
 4. Yetişkinler için kimlik bilgileri
 5. Yüzme havuzu ve kurs için gerekli ekipmanlar
 6. Şampuan
 7. Bone kullanımı zorunlu
 8. Terlik kullanımı zorunlu
 9. Gözlük
 10. Mayo
 11. Havlu

Dünyaca ünlü akademisyen ve cerrah Prof. Dr. Mehmet Haberal’ın ismi verilen bu tesis Şentepe Bölgesi’nde bulunur. Bölgenin büyük ihtiyacını karşılayan tesis 6 bin 281 metrekare kapalı alana sahiptir.

Açık ve ferah bir yapısı olan tesisin büyük bir otoparkı da bulunur. Havuzdan sonra bir mola vermeyi düşünenler için kafeterya bölümü de vardır. Yüzme eğitimi almayı düşünen bay, bayan, çocuk ve engelli bireyler için çeşitli yüzme kursları düzenlenir. Çocuk yüzme eğitimleri çocuk havuzunda gerçekleştirilir. Bu eğitimler 4-14 yaş aralığında olan çocuklara verilir.

Mehmet Haberal Yüzme Havuzu Nerede?

Mehmet Haberal yüzme havuzu nerede pek çok kişi tarafından araştırılır. Yenimahalle Belediyesi tarafından yapılan spor tesisi her yaştan insana sağlıklı bir yaşam için gerekli spor imkanlarını sunmaktadır. Tesiste yüzme kursları, yüzme havuzu, fitness salonu, kafeterya, pilates, step-aerobic, zumba, taekwondo gibi farklı faaliyetlere yer verilir. Bunun yanında tesiste yüzme havuzu da bulunur. Büyük havuzda havuz derinliği 2 metre iken çocuk havuzunda 0,8 metredir.

Mehmet Haberal yüzme havuzuna günlük giriş yapılabileceği gibi üye olarak da faydalanmak mümkündür. Yüzme seansları 2 saatlik seanslar şeklindedir. Bunun yanında gün içerisinde farklı saatlerde bu seanslar alınabilir. Tesise gitmeden önce telefon ile arayarak günlük seanslar ile alakalı bilgiler alınabilir. Tesisten günlük olarak faydalanılabileceği gibi aylık, 3 aylık, 6 aylık ve yıllık olacak şekilde üyelik de yapılabilir.

 

Whatsapp
ETBİS