l
Bahçe Havuz
Sepet 🛒 ₺0Giriş
☎ 0 (850) 255 09 53

Mavi Yolculuk Rotaları

Mavi yolculuk rotaları, yaz aylarında ve diğer mevsimlerde sıklıkla tercih edilir. Tekne ile açılmak isteyen kişiler için birçok farklı popüler rota seçeneği vardır. Bu rotaları sizler için sıraladık.

Bodrum-Gökova Körfezi

Mavi yolculuk rotaları oluştururken doğru planlama son derece önemlidir. Tercihiniz Ege ve Akdeniz’in birbirinden güzel koylarından hangisinden yana olursa olsun, bunun yaşamanızın en unutulmaz tatili olacağından emin olabilirsiniz. Fakat gene de rota seçimi yapmadan evvel kendinize bu tatilden ne istediğinizi muhakkak sormalısınız. Ardından vereceğiniz cevaplara göre bir rota seçmeniz en sağlıklısı olacaktır.

Mavinin kalbine ulaşmak istediğinizde Bodrum-Gökova Körfezi rotası harika bir seçenek olarak karşınıza çıkar. Hem kentin kalabalığından ve gürültüsünden kurtulmuş olursunuz hem de eğlenceyi doyasıya yaşamış olursunuz. Bu rota genel olarak sekiz gün kadar sürer. Rota, Yalıçiftlik, Kargılı, Kleopatra Adası, Yedi Adalar, Orak Adası gibi noktalardan geçmektedir.

Datça-Bozburun

Mavi Yolculuk Rotaları

Mavi yolculuk rotaları arasında bulunan Datça Bozburun rotası oldukça sık şekilde tercih edilir. Son dönemlerde bir hayli popüler olan rota, deniz ve güneşin tadını çıkarmak isteyenlerin beklentilerini anında karşılar. Bu bölgelerin bir başka özelliği ise koyların neredeyse hepsinin geniş ormanlıklar arasında konumlanmasıdır. İsteğiniz masmavi suların içinde gezinirken bol oksijenli bir ortam deneyimlemek ise bu rotayı tercih etmenizi öneririz.

Likya Yolu ile Kaş-Kalkan

Antalya’nın popüler destinasyonlarından olan Kalkan ve Kaş, mavi yolculuk rotaları arayanların da tercih ettiği bir yer. Mavi yolculuk deneyimi yaşamak isteyenlerin sıklıkla tercih ettiği bu rota, unutulmaz bir tatil yaşamanıza olanak tanıyor. Kaş ve Kalkan arasında görebileceğiniz çok sayıda doğal güzellik var. Bunlar arasında Noel Baba Kilisesi ve Likya Yolu’nun güzellikleri de bulunuyor.

Selimiye

Mavi Yolculuk Rotaları

Yunan Adaları, Fethiye, Bodrum ya da Marmaris, mavi yolculuk için hem ülkemizde hem de Akdeniz’de oldukça revaçta. Ancak her sene gösterilen yoğun ilgi nedeni ile Turunç ve Akvaryum gibi koylar yaz mevsiminde bir hayli kalabalık olmaktadır. Bu kalabalıktan kaçmak isteyen kişiler ise farklı alternatifler arar. Bunlardan biri de Selimiye olur. Çok huzurlu ve sessiz bir koya sahip olan Selimiye, eşsiz bir tekne tatili vadeder. Yalnızlığı sevenler için uygun bir rota olarak bir adım öne çıkan Selimiye, sakinliği ve doğal güzellikleri ile sizleri büyüleyebilir.

Orak Adası

Mavi yolculuk rotaları listesinde bir diğer seçenek de Orak Adası olur. Kristal berraklığı ile isminden söz ettiren bu destinasyon, ismini orağa benzeyen şeklinden almaktadır. Bodrum ilçesine yalnızca on altı km uzaklıkta olan ada, günübirlik teknelerin de uğrak adreslerinden biri olmaktadır. Sakinliği ve doğal güzelliği ile dikkat çeken ada, iyi bir mavi yolculuk rotası olarak lanse edilir.

Kelebekler Vadisi

Yatların sıkça uğradığı Kelebekler Vadisi, kara yolu ile ulaşıma kapalıdır. Dolayısıyla bu doğal güzelliği görmek isteyen kişiler de tekne ve yatları tercih etmekteler. Ölüdeniz’in doğu kısmında konumlanan vadi, ismini kanyonda yaşam süren kelebeklerden almıştır. Mavi yolculuk esnasında burada duraklarsanız, vadide gerçekleştireceğiniz kısa bir yürüyüş ile şelaleye erişim sağlayabilirsiniz.

İnbükü

Mavi Yolculuk Rotaları

Mavi yolculuk rotaları listemizde İnbükü de var. Çam ormanları ile kaplı olan bu alan, tertemiz ve hoş doğası ile sizleri etkileyebilir. Çevresinde herhangi bir yapılaşma olmamasından ötürü doğal bir güzelliğe sahiptir. Kuşların ve cırcır böceklerinin öne çıktığı ormanı ise bol oksijenli bir ortam sunar. Ege’nin popüler destinasyonlarından biridir.

Okluk Koyu

Mavi yolculuk rotaları arayanlar için bir diğer seçenek de Okluk Koyu olur. Çok fazla bilinmediği için sessiz ve sakin bir atmosfere sahiptir. Tekne ile dünya turu gerçekleştiren ilk Türk yelkencinin cennet olarak betimlediği bir yerdir. Aynı zamanda burada çok uzun süre yaşamıştır. Dolayısıyla İlk Türk yelkenci Sadun Boro ile özdeşleşmiş bir yerdir.

Mavi Yolculuk Rotaları: Kabak Koyu

Tekne ile keşfetmeniz gereken en önemli rotalardan biri de Kabak Koyu olur. Likya Yolu’nun önemli duraklarından biridir. Tekne yolculukları için ideal bir konumdur. Doğanın muhteşem manzaralarını deneyimleme fırsatı sunar. İdeal bir mola noktası olarak dikkat çeken Kabak Koyu, kendine has görünümü ve güzelliği ile çoğu insanın favorisi olmuştur. Denizin turkuaz rengini keşfetmek ve bu berrak sularda yüzmek isteyenler için iyi bir tercihtir. Vadi kısmında ise yürüyüş yolları bulunmaktadır.

Whatsapp
ETBİS