l
Bahçe Havuz
Sepet 🛒 ₺0Giriş
☎ 0 (850) 255 09 53

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Olimpik Yüzme Havuzu

Yüzme sporu tüm bedeni çalıştıran oldukça keyifli ve faydalı bir spor türüdür. Günümüzde yüzme sporu açık ve kapalı yüzme havuzları sayesinde her mevsim yapılabilmektedir. Son yıllarda ülkemizde yüzme sporuna olan ilginin artmasıyla açık ve kapalı havuzların sayısı da artmaya başlamıştır. Kütahya Dumlupınar Üniversitesi olimpik yüzme havuzu ve profesyonel ekibiyle her mevsim hizmet vermektedir.

Olimpik Yüzme Havuzu Nedir?

Olimpik yüzme havuzu Uluslararası Yüzme Federasyonu’nun belirlediği olimpiyat standartları ve ebatlarına uygun olan yüzme havuzlarıdır. Olimpik havuz yarı olimpik ve tam olimpik havuz olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Bu bağlamda Kütahya Dumlupınar Üniversitesi yüzme havuzu tam olimpik yüzme havuzu sınıfındadır.

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Olimpik Yüzme Havuzu

Kütahya Dumlupınar üniversitesi olimpik yüzme havuzu Kütahya Dumlupınar Üniversitesinin Evliya Çelebi yerleşkesinde yer alan olimpik bir yüzme havuzudur. Kütahya Dumlupınar Üniversitesi olimpik havuzu 01.07.2010 tarihinde tüm Kütahya halkının, üniversite öğrenci ve personellerinin hizmetine açılmıştır.

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Olimpik Yüzme Havuzu Hakkında

Dumlupınar Üniversitesinin Evliya Çelebi yerleşkesinde bulunan Kütahya Dumlupınar üniversitesi olimpik yüzme havuzu 4000 metrekare kapalı alanda konumlanmaktadır. Uluslararası yüzme federasyonu tarafından belirlenen tam olimpik havuz standartlarına uygun olan Dumlupınar Üniversitesi olimpik yüzme havuzu ölçüleri 50 metre boy uzunluğu, 25 metre en uzunluğu ve 2,40 metre derinlik şeklindedir.

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Olimpik Yüzme Havuzu

Tesis bünyesinde 100’er kişilik bayan ve erkek soyunma odaları, duşakabinler ve 550 kişilik seyirci kapasitesi bulunan izleme alanları mevcuttur. Aynı zamanda tesisin alt katında tüm misafirlerin yararlanabileceği fitness salonu yer almaktadır. Havuzun temizliği ve bakımı yetkili personel tarafından düzenli olarak yapılmaktadır.

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Olimpik Yüzme havuzu alanında uzman 3 yüzme antrenörü, 3 fitness antrenörü, 6 cankurtaran, 1 havuz teknisyeni, 3 danışma görevlisi ve 8 temizlik görevlisi ile hizmet vermektedir.

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Olimpik Yüzme Havuzu Özellikleri

Tüm Kütahya halkı, Dumlupınar Üniversitesi öğrencileri öğretim görevlilerinin her mevsim kullanımına açık olan Kütahya Dumlupınar üniversitesi olimpik havuz özellikleri aşağıdaki şekildedir:

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Olimpik Yüzme Havuzu Kullanım Şartları

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Olimpik Havuzu kullanım şartları aşağıdaki şekildedir. Havuzu kullanacak olan tüm üyelerin güvenlikleri ve hijyen açısında havuza girmeden önce aşağıdaki şartları yerine getirmesi gerekmektedir.

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Olimpik Havuzu Yüzme Kursları

Havuzumuz bünyesinde verilen yüzme eğitimleri hakkında detaylı bilgiler aşağıdaki şekildedir:

  1. Yüzme kurslarımız çocuk, bayan ve erkek yüzme kursları olmak üzere 3 ayrı kategoride verilmektedir.
  2. Eğitimler haftanın iki günü verilmektedir. Ayda toplam 8 ders verilmektedir.
  3. Her grupta maksimum 10 kişi bulunmaktadır.
  4. Bir yüzme grubunun açılabilmesi için en az 3 kişi olması gereklidir.
  5. Kayıt ücreti alınıp kayıt tamamlandıktan sonra ücret iadesi yapılmamaktadır.

Yüzme kurslarımızın ders programları, fiyatları hakkında detaylı bilgi almak ve yüzme kurslarımıza kaydolmak için 0 (274) 443 43 43 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Whatsapp
ETBİS