l
Bahçe Havuz
Sepet 🛒 ₺0Giriş
☎ 0 (850) 255 09 53

Koral Berkin Kutlu Spor Tesisi Ve Yüzme Havuzu

Beylikdüzü Belediyesi tarafından yapılmış bir spor tesisi olup aynı zamanda da yüzme havuzu olarak hizmete açılmıştır. Tesis 30 Ağustos’ta zafer bayramının 100. Yılında açılmıştır. Koral berkin kutlu spor tesisi ve yüzme havuzu bir etapta bitmemiş 3 etapta tamamlanmış bir tesistir.

17 yaşında olmasına rağmen Koral Berkin Kutlu birçok madalya kazanmış biridir. Bu sebeple de paralimlik yüzme havuz yarışmalarında kendini dünyaya duyurmuş ve kanıtlamış biri olduğundan dolayı yüzme havuzuna kendi adı verilmiştir. Bu sayede de çoğu kişide bu yüzme havuzunun açılması ile birlikte Koral Berkin kim olduğunu tanımış olup ne işler başardığını görmüştür.

Koral Berkin Kutlu

Koral Berk Kimdir?

Koral Berkin Kutlu İstanbul’da bulunan bir spor kulübünde yüzücü olarak karşımıza çıkmaktadır. Koral Berk bu hayatta birçok madalya kazanarak dünyaya karşı kendini kanıtlamış biridir. Koral Berk Kutlu yüzmeye 9 yaşında başlamıştır. Koral Berk Kutlu yüzmeye başladıktan sonra hayatı çok büyük bir şekilde değişmiştir. Girdiği olimpik yüzme yarışlarında arka arkaya aldığı madalyalar ile tanınmıştır.

Koral Berk Kutlu girdiği yarışlarda 50 metrelikte üçüncülük ve 100 metrelik’ te ise ikincilik unvanını kazanmış biridir. Sporculuk hayatında oldukça başarılı işlere imza atmayı başarmıştır. Bu sayede de birçok kişiye ilham olmuş ve başkalarının da bu alanda başarmalarını sağlamıştır. Daha sonrasında ise Londra’da gerçekleşecek olan bir yüzme yarışmasına katılmıştır. 2021 yılında ise Koral Berk Kutlu olimpik yarışlarında finalde 5.sırada yer almıştır.

Koral Berk milli takım ile birlikte adını dünyaya yazdırmayı başarmıştır. İtalya’da yarıştıkları olimpik yarışlarda tam tamına 8 madalya kazanmışlardır. Yine aynı zamanda girdikleri birçok yarışmada bir sürü madalya almaya hak kazanmışlardır.

Altın, bronz ve gümüş madalyalar kazanarak hala daha Koral Berk spor hayatına devam etmektedir. Koral Berkin bir kolu ve bacağı olmamasına rağmen çok ciddi işlere imza atmıştır. Koral Berk sayesinde spora başlamak isteyip fakat başlayamayan birçok kişi spora başlamıştır.

Koral Berkin Adının Tesise Verilme Nedeni Nedir?

Koral Berkin Kutlu dünya çapında çok büyük işlere imza atmış biridir. Yaşının küçük olmasına rağmen birçok yüzme yarışında madalya kazanmış ve dünyaya karşı kendini duyurmuş biridir. Bu sebepten ötürü de Beylikdüzü Belediyesi açılacak olan Koral Berkin Kutlu Spor Tesisi ve Yüzme Havuzuna bu adı vermiştir. Çünkü Koral Berk sayesinde birçok kişi de ileride dünya çapında önemli işler başaracağı düşünülmektedir.

Aynı zamanda da bu önemli isimleri unutmamak ve yaşatmak için verilmiştir. Bu spor tesisinde birçok yüzme havuzu bulunmaktadır. Çok büyük bir tesis yapısına sahiptir. O yüzden de yeterli kapasiteye sahip olduğundan dolayı birçok kişi kayıt olup spor yapıp yüzebilmektedir.

Koral Berkin Kutlu Spor Tesisi Ve Yüzme Havuzu

Koral Berkin Kutlu Spor Tesisi Ve Yüzme Havuzunun İçerisinde Neler Bulunur?

Herkes spor yapmak ve aynı zamanda da yüzerek kendine vakit ayırmak ister. Birçok spor ve yüzme havuzuna gidilse bile her zaman aranılan kapsamlı derecede olan tesisler bulunmaz. Fakat Beylikdüzü Belediyesinin yaptırmış olduğu tesis ve yüzme havuzu bu yönden oldukça kapsamlı bir tesistir.

Yüzmek ve spor yapmak isteyen kişilere kapısı açıktır. Buraya gelerek yüzme havuzlarında yüzebilir ve daha bunun gibi birçok şeyi yapabilirsiniz. Koral Berkin Kutlu Spor Tesisi Ve Yüzme Havuzunun içerisinde olimpik havuz, pilates salonu, fitness salonları ve sauna gibi yerler bulunmaktadır. Burada istediğiniz spor dalını uygulama şansına sahipsiniz.

Koral Berk Kutlu Tesis Ve Spor Yüzme Havuzunun İşlevleri Nelerdir?

Koral Berk Kutlu Tesisi ve Spor Yüzme Havuzunun sağladığı birçok işlev vardır. Bu sağladığı işlevlerden bahsedecek olur isek eğer;

Whatsapp
ETBİS