l
Bahçe Havuz
Sepet 🛒 ₺0Giriş
☎ 0 (850) 255 09 53

Kaş İçmeleri

Antalya’nın Kaş İçmeleri il merkezine 188 kilometre mesafede, Kaş ilçesi sınırları içerisinde yer alır. Kaş ziyaretçilerine dört mevsim tatil olanağı sunması yanında, şifalı sularından ziyaretçiler yılın dört mevsimi faydalanma imkanı bulur.

Kaş İçmelerinin şifalı suları;

Bakımından oldukça zengindir. Kaş İçmelerinin şifalı suları romatizma, islek, mantar, egzama gibi cilt hastalıklarına iyi gelmektedir. Kaş İçmelerinden faydalanan ziyaretçiler aynı zamanda vücutlarında zindelik ve tazelik hissederler.

Kaş İçmeleri Nerededir?

Antalya il merkezine 188 kilometre mesafede bulunan Kaş içmeleri, Kaş ilçe merkezine yaklaşık 35 kilometredir. İçmeler ilçenin kuzey-batı yönünde, Hacıoğlan köyü yakınlarındadır.

Kaş İçmeleri Konaklama

Kaş İçmelerinden fayda sağlayacak ziyaretçiler, bölgede çadır, karavan gibi konaklama imkanlarından veya ilçe merkezinde bulunan apart, otel gibi konaklama imkanlarından faydalanırlar. Kaş ilçe merkezi konaklama imkanları bakımından gelişmiş olup, her bütçeye uygun konaklama imkanı sunar.

Kaş İçmeleri

Kaş İçmeleri

Kaş İçmelerine Nasıl Gidilir?

Kaş İçmeleri bölgesine kara yolu ve hava yolu ile ulaşım imkanı bulunur. Hava yolunu tercih edecek ziyaretçiler Dalaman ve Antalya havalimanlarını kullanırlar. Kaş ilçe merkezinden içmelere ulaşım sağlayacak ziyaretçiler, Hacıoğlan Köyü toplu taşıma araçlarını veya hususi araçlarını kullanırlar.

Kaş İçmeleri Fiyatları

Kaş Belediyesi tarafından belirlenen Kaş İçmelerinin fiyatları, yıllık olarak belirlenmektedir. Yoğun tatil sezonlarında artış gösterebilir. Kaş içmelerinin fiyatları genellikle makul düzeyde tutulmakta olup, her bütçeye uygundur.

Kaş İçmelerinin Özellikleri

Kaş İçmeleri sağlıklı şifalı suları ile ziyaretçilerine şifa dağıtmaktadır. Bunun yanında bulunduğu konum itibari ile mesire alanı olarak da yöre halkı tarafından sıklıkla tercih edilen yerler arasındadır. Kaş İçmeleri Demre Çayı’na yakın konumda olup, ilçe merkezine oranla yaz aylarında daha serin olmaktadır. Buda ziyaretçi sayısını arttırır. İçmelerin bulunduğu konumun bol oksijenli olması, tedavi sürecinde ekstra katkı sağlar. Kaş İçmeleri aynı zamanda dünyaca ünlü Patara Plajı’na da yakın konumdadır.

Bu sayede içmeleri ziyaret edenler, aynı zamanda plaj imkanlarından faydalanma imkanı bulurlar. Kaş İçmelerinin Patara Antik Kenti ören yerine, Antiphellos Antik ören yerine yakın konumda olması, ziyaretçilerin aynı zamanda kültür turizminden de fayda sağlamasına olanak tanır.

 

 

Whatsapp
ETBİS