l
Bahçe Havuz
Sepet 🛒 ₺0Giriş
☎ 0 (850) 255 09 53

İnfrared Sauna Nedir, Faydaları

2018 yılından beri adından sıklıkla bahsettiren i̇nfrared sauna son yılların da trendi olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu saunalara ülkemizin çeşitli yerlerinde rastlamak mümkündür. Diğer saunalardan büyük farklı bulunan infrared saunaların ayrıca birçok faydası da bulunmaktadır. Bu nedenle bu sauna tipleri pek çok vatandaş tarafından araştırılmakta ve infrared sauna nedir sorusunun araştırılmasına neden olmaktadır.

İnfrared Sauna Nedir?

İnfrared saunaların diğer bir ismi de kızılötesi saunalardır. Son yıllarda popülerleşmesi ile beraber infrared sauna nedir sorusu da sıklıkla sorulmaya başlanmıştır. İnfrared saunalar havayı ısıtmak yerine direkt olarak insan vücut ısısına odaklanan ve bu ısıyı yükselten saunalara denilmektedir. Bu saunaların en önemli özelliği vücut ısısını doğal güneş ışığı gibi yükseltebilmektedir. Özellikle prematüre doğmuş bebeklerin hastanelerinde yeni doğan ünitelerinde ısıtılması buna çok güzel örnek olmaktadır.

Normal saunalar günümüzde yıllardır çok sık tercih edilmektedir. Normal saunalar genellikle havayı ısıtmaktadır. Son zamanlarda popülerleşmiş olan infrared sauna doğrudan vücut ısısını arttırmaktadır. Bu sebeple normal saunalarda 93 dereceye kadar sıcaklık çıkarken infrared saunalarda 70 derece sıcaklıkta kalıp yeterli olmaktadır. Bu saunayı kullananların daha fazla terlemesini sağlamaktadır.

Infrared Sauna Nasıl Kullanılır?

Kızılötesi saunalar olarak da bilinen infrared saunalar en fazla 70 dereceye kadar ısıtılması gerekmektedir. Ayrıca seansları da 45 dakika kadar olsa yeterli olacaktır. Fakat bu süre normal saunalarda 15 dakika olmaktadır.

Aradaki farkın sebebi ise infrared saunaların nefes alınan havayı ısıtmaması doğrudan vücudu ısıtmasıdır. Diğer yandan hamile kadınların kullanmaması gereken bu saunalar sağlık problemi olanların da doktora danışmadan kullanmaması gereken saunalardır.

Infrared Sauna Ne İşe Yarar?

İnanların sağlık durumları için yıllardır saunalar kullanılmaktadır. Geleneksel saunalar gibi infrared saunaların da iyileştirici birçok etkisi bulunmaktadır. Bu saunalarda Far- infrared ısıtıcıları sayesinde vücut derisi daha derine kadar ısınmakta ve ısınan vücutta yağ yakımı hızlanmaktadır. Bu sayede kullanıcıların daha kolay kilo vermesi de sağlanabilir.

İnfrared Sauna Nedir, Faydaları

Bununla beraber infrared saunalar kullanıcılara sunduğu gevşeme, sırt eklem ağrılarında azalma, kan dolaşımı hızlandırma ve bağışıklık sistemini güçlendirme gibi avantajları da bulunmaktadır. Bu sayede kullanıcılara da sağlıklı yaşamın kapılarını aralamaktadır.

Infrared Sauna Faydaları Nelerdir?

Vatandaşların en sık sorduğu sorulardan birisi de infrared sauna faydaları olmaktadır. Buna göre infrared saunaların faydalarını şu şekilde sıralayabiliriz:

Infrared Saunalar İle Normal Sauna Arasındaki Farklar Nelerdir?

Normal saunalar ile infrared saunalar arasında bazı farklar bulunmaktadır. Bu farklar belirgin bir fark olmakla beraber bu nedenle de birçok fayda sağlamaktadır. Normal saunalar ile infrared saunalar arasında farklar şunlardır:

Whatsapp
ETBİS