l
Bahçe Havuz
Sepet 🛒 ₺0Giriş
☎ 0 (850) 255 09 53

Infrared Kızılötesi Sauna Nedir, Faydaları Nelerdir?

İnfrared sauna genel olarak kızılötesi sauna olarak da geçmektedir. Son zamanlarda oldukça popülerleşerek insanların oldukça dikkatini çekmiştir. İnfrared kızılötesi sauna diğer sauna tiplerine benzememektedir. Bu saunanın genel amacı kızılötesi ısıtıcıların sayesinde insanların vücuduna doğrudan bir etki sağlamaktadır. İnsanlara doğrudan bir ısı etkisi sağlayarak sauna işlemi gerçekleşmektedir.

Son derece güvenilir olmakla birlikte insan vücudu içinde gerekli olup sağlıklıdır. İnfrared sauna işlemi bireyin vücudunda gerçekleştikten sonra vücutta ya da deride yanma, kızarma gibi durumlara sebebiyet vermemektedir.

İnsanlar günümüzde son zamanlarda saunaya çok fazla tercih etmektedirler. İnfrared kızıl ötesi sauna diğer saunalar gibi birçok faydası bulunmaktadır. İnfrared kızılötesi sauna faydalarına bakacak olur isek eğer,

Infrared Kızılötesi Sauna

İnfrared Kızılötesi Sauna Nasıl Kullanılır?

İnfrared kızılötesi sauna genel olarak kullanıldığında ısısı bireyin isteğine göre ayarlanabilmektedir. İnfrared sauna en fazla 70 dereceye kadar açılabilme olanağına sahip bir sauna çeşidi olarak karşımıza çıkar.

Saunanın amacı ısının bireylerin vücuduyla temas edilebilmesinin sağlanmasıdır. Bu sebeple de infrared sauna genel olarak seans olarak 30 ile 45 dakika arasının yeterli olacağı düşünülmektedir. Normal saunadan oldukça farklıdır. Çünkü normal saunanın seans süresi genelde daha azdır. Bu sauna türünü hamile kadınların sağlığı açısından oldukça zararlı olup kullanmaması gerekmektedir. Ve eğer saunaya girmek isteyen var ise ilk öncelikle bireye zararlı olup olmadığı doktor tarafından karar verilmelidir. Doktor bireye zararlı olmadığını söylerse saunaya girebilmektedir.

İnfrared Kızılötesi Sauna Ne İşe Yarar?

Günümüzde bireylerin yaşamış oldukları sağlık problemlerinden dolayı doktorlar saunaya gidilmesinin faydalı olacağı söylenmektedir. Bu sebeple de günümüzde son derece tercih edilir bir vaziyete gelmiş bulunmaktadır. İnfrared kızılötesi sauna sağlık problemlerine iyi gelmekte olan bir sauna türüdür. Bireyler saunaya girerek vücutlarında gereksiz olan zararlı maddeleri kızılötesi ısıtıcılar yoluyla terleyerek atmaktadır. Aynı zamanda da birçok hastalıktan korur.

İnfrared Kızılötesi Sauna Öncesinde Yapılması Gerekenler Nelerdir

İnfrared Kızılötesi Sauna Öncesinde Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Her saunaya girilmeden önce mutlaka yapılması gereken şeyler bulunmaktadır. Sauna öncesi yapılması gerekenlere bakacak olur isek eğer;

İnfrared Kızılötesi Sauna Sonrasında Neler Yapılmalı?

İnfrared kızılötesi sauna sonrasında genel olarak bireylerin vücutlarındaki toksinlerin direkt dışarı atılması için duş almaları önerilmektedir. Aynı zamanda da yine sauna öncesinde de olduğu gibi sonrasında da sıvı tüketimi yapılmalıdır.

 

Whatsapp
ETBİS