l
Bahçe Havuz
Sepet 🛒 ₺0Giriş
☎ 0 (850) 255 09 53

İBB Haliç Su Sporları Merkezi

İstanbulluların ilgi gösterdiği İBB Haliç Su Sporları Merkezi, aktif ve eğlenceli bir yaşamı teşvik ediyor. Haziran 2023’te hizmete açılan tesis, her yaştan insanın ilgisini çekiyor.

İBB Haliç Su Sporları Merkezi Nerede?

İBB Haliç Su Sporları Merkezi

İBB Haliç Su Sporları Merkezi, hem çocukların hem de yetişkinlerin ilgisini çekiyor. Su sporları ile ilgilenmek isteyenlerin ve su sporları ile ilgilenenlerin uğrak adresi olan İBB Haliç Su Sporları Merkezi, İstanbul’un Haliç semtinde konumlanıyor.

İBB Haliç Su Sporları Merkezi Özellikleri

İBB Haliç Su Sporları Merkezi

İBB, Haliç kıyılarındaki dinamikliğe renk katacak İBB Haliç Su Sporları Merkezi açtı. Merkez, uluslararası kürek yarışları eşliğinde açıldı. Tesiste 174 tane kano kapasiteli kayıkhane var. Birçok faaliyet sahası, fitness salonu, konferans salonu, hakem kuleleri, eğitmen odası, soyunma odası bulunuyor. Kano ve kürek gibi sporlar için uygun olan tesis, birçok insanın ilgisini çekiyor.

Su Sporlarının Faydaları Nelerdir?

İBB Haliç Su Sporları Merkezi

İBB Haliç Su Sporları Merkezi ile ilgilenenler, su sporlarının faydalarını da bilmek ister. Su sporları pek çok faydayı beraberinde getirir. Bunlar arasında öne çıkanları şöyle açıklamamız mümkündür:

Tüm Aile İçin Uygun

Günümüzde insanların yüzde altmış kadarı iş dolayısı ile stres yaşadıklarını söylemekteler. İster eğlence amaçlı su sporları ile ilgileniyor olun ister su kayağı yapıyor olun, bütün aile için su sporları son derece eğlencelidir.

İş yerinde ya da okulda stresli bir günün sonrasında İBB Haliç Su Sporları Merkezi ile harika zamanlar geçirmek mümkündür. Bu sayede stresi atabilir, unutulmaz, eğlenceli zamanlar geçirme fırsatı yakalayabilirsiniz.

Harika Bir Egzersiz

Su sporları, çekirdek kaslarınızın çalışmasına ve hızlı kalori yakmanıza yardımcı olur. Eğlenirken bütün vücudunuzu çalıştırmak istediğinizde su sporlarının gücünden yararlanabilirsiniz. Yüzmek ayrıca eşsiz bir egzersiz seçeneği olarak lanse edilir. Nedeni ise vücuttaki bütün kas gruplarını çalıştırıyor olmasıdır.

Su sporları, eklemler üzerinde az etki eder ya da hiç etki etmez. Bu yüzden de İBB Haliç Su Sporları Merkezi ile spor yapmak, hemen herkesin gönül rahatlığı ile tercih edebileceği bir seçenektir. Daha önce sakatlık geçiren kişiler bile su sporlarını deneyebilirler. Vücut için herhangi bir risk içermeyen su sporları, güvenli bir aktivite biçimi olarak lanse edilir.

Su sporları yolu ile dayanıklılık elde etmek, kasları geliştirmek ve kalori yakmak son derece kolaydır. Ayrı su sporlarının kilo verme hususunda da etkisi oldukça büyüktür. Kilo vermek isteyenlere de önerilen bu aktivite türü olarak dikkat çekmektedir.

Ağrılı Eklemlere İyi Gelir

İBB Haliç Su Sporları Merkezi sayesinde eklemlerinizdeki ağrılara veda edebilirsiniz. Çünkü su sporları ile ilgilenmek ve hareket halinde olmak, ağrılı eklemleri ortadan kaldırmanın en kolay ve güvenli yollarından biri olarak kabul edilir.

Yüzme de dahil olmak üzere çoğu su sporu, artrit sorunu olan bireyler için biçilmiş kaftandır. Bunun sebebi ise yüzerken herhangi bir belirtiyi daha da kötüleştirmeden eklemlerinizi kullanıyor olmanızdır. Eklem ağrısı sonunuz var ise hidroterapi tam da size göredir.

Ruh Sağlığını İyileştirir

İBB Haliç Su Sporları Merkezi sayesinde su sporlarıyla ilgilenmek, yalnızca formda kalmak ve eğlenmek anlamına gelmez. Diğer taraftan bu tür aktivitelerin kaygı ve depresyon hususunda etkili olduğunu da belirtmekte yarar var. Düzenli olarak su sporu aktivitelerine dahil olmak, kendinizi iyi hissetmenizi sağlar, kaygı ve stresi minimize eder.

Dört Mevsim Uygun

Özellikle de kapalı yüzme havuzu, dört mevsim boyunca yüzmenize imkan sağlar. Bu nedenle de mevsim fark etmeksizin su sporlarının keyfini çıkarmanız elbette mümkündür.

Özgürlük Hissi

Birçok insan su sporlarından keyif aldığını, kendini özgür hissettiğini dile getirir. Kanoya binmek, yüzmek, kürek çekmek gibi etkinlikler, insanlara özgürlük hissi sunuyor. Rahatlamanız ve aktivitenin tadını çıkarmanız ise ruh halinizi bir üst noktaya ulaştırır.

Kemik Sağlığına Katkı

Menopoz sonrasında kadınlar ve daha ileri yaş grubu insanlar için koşu bandında koşmak zorlayıcı bir deneyim olabilir. Yüzmek, kürek çekmek, kanoya binmek gibi su sporları ise kemiklerin çok daha güçlü ve sağlıklı kalmasını sağlar. Diğer yandan kemik yoğunluğunu artıran bir aktivite biçimidir.

Yeni başlayan kişiler için de uygun olan su sporları, kemik sağlığını desteklemesinin yanı sıra bireyin çok daha dayanıklı hale gelmesine yardımcı olan bir aktivite türü olarak lanse edilir.

Whatsapp
ETBİS