l
Bahçe Havuz
Sepet 🛒 ₺0Giriş
☎ 0 (850) 255 09 53
Genta Yosun Önleyici Çim Gübresi 1 kg

Genta Yosun Önleyici Çim Gübresi 1 kg

34
ÜCRETSİZ KARGO

Çimlerde oluşan yosunlaşmayı Genta yosun önleyici çim gübresi ile önleyebilir, sağlıklı ve kaliteli yeşeren çim alanlara sahip olabilirsiniz.

Yosunlar, besin ve organik maddece fakir, drenajı iyi olmayan topraklarda, özellikle gölgesi bol alanlarda görülür; hava ve su geçirgenliği az, sıkışık yapılı topraklarda çimler sağlıklı gelişip, yayılamaz ve aralarında yosunların yerleşebileceği boşluklar bırakır.

Düşük azot ve yüksek demir sülfat çim alanın sağlamlaşmasına yardımcı olur. Yüksek demir oranı sayesinde yosun kontrolüne yardımcı olur. Sağlıklı ve ince çim görünümü sağlar.

Kullanım Zamanı: Ocak-Şubat-Mart-Eylül-Ekim-Kasım-Aralık.

Tükendi

Stok kodu: G-67598Kategori: , , , , , , , , , Marka: Genta

Genta Yosun Önleyici Çim Gübresi 1 kg

Çimlerde oluşan yosunlaşmayı Genta yosun önleyici çim gübresi ile önleyebilir, sağlıklı ve kaliteli yeşeren çim alanlara sahip olabilirsiniz.

Çim içerisinde yosun oluşumları, düşük pH, sert toprak yüzeyi, rutubetli ve havasız, drenajı iyi olmayan bir toprak, yetersiz güneşlenme benzeri nedenler sonucu toprağın zayıflığına ve kötü yetiştirme koşullarına işaret eder.

Yosunlar, besin ve organik maddece fakir, drenajı iyi olmayan topraklarda, özellikle gölgesi bol alanlarda görülür; hava ve su geçirgenliği az, sıkışık yapılı topraklarda çimler sağlıklı gelişip, yayılamaz ve aralarında yosunların yerleşebileceği boşluklar bırakır.

Uzun vadede kesin bir sonuca ulaşabilmek için özellikle sahanın drenaj sorununu çözmeli, toprağın geçirgenliğini arttırmalısınız. Drenaj sorunu büyük ise köklü çözüm için profesyonel yardım almak gerekebilir.

Düşük azot ve yüksek demir sülfat çim alanın sağlamlaşmasına yardımcı olur. Yüksek demir oranı sayesinde yosun kontrolüne yardımcı olur. Genta Yosun Önleyici Çim Gübresi 1 kg Sağlıklı ve ince çim görünümü sağlar.

Genta Yosun Önleyici Çim Gübresi 1 kg Kullanım Zamanı: Ocak-Şubat-Mart-Eylül-Ekim-Kasım-Aralık.

 

Genta Yosun Önleyici Çim Gübresi 1 kg Nasıl Kullanılır?

Tavsiye edilen kullanım miktarı (doz) m²’ye 60 gramdır. Özellikle ilkbahar veya sonbahar aylarında kullanılmalıdır. Tercihen ıslak çimler üzerine m²’ye 1,5 ila 2 avuç besini eşit şekilde dağıtınız; eğer yosun yoğunluğu fazla ise kullanım dozunu 2 kat arttırınız.

Uygulamayı yosun oluşumu gözükmeyen yerler dahil tüm alana yapınız. Kuru havalarda uygulamadan 2 ile 3 gün önce çok az sulama yapınız.

Uygulamadan birkaç gün sonra ölen yosunların rengi siyaha dönüşecektir. Yosun artıklarını uygun bir tırmık veya tercihen özel çim bıçağı ile çimlere zarar vermeden dikkatlice kazıyarak çim alanını temizleyiniz.

Çim alanlarda yosunların ölmesiyle boşluklar oluşacaktır. Genta veya Vilmorin Tamir Onarım Çim Tohumu ile bu boş alanlara ekim yapıp hızlı bir onarım sağlayabilirsiniz.

Tekrar yosun oluşumu görürseniz birkaç ay sonra aynı uygulamayı tekrarlayınız. Çim harici diğer bitkilerde kullanmayınız. (1 avuç ürün yaklaşık 35 gramdır.)

Ürün %6 Azot, %55 Demir Sülfat içerir. Ürünü kullanırken eldiven kullanınız.

Diğer çim gübresi çeşitleri için Tıklayınız.

Genta Yosun Önleyici Çim Gübresi 1 kg fiyatları nedir?

Genta Yosun Önleyici Çim Gübresi 1 kg en ucuz fiyat bilgisine sitemizden ulaşabilirsiniz. Güncel fiyatlar anlık döviz kuruna göre belirlenmektedir. 21 Mayıs 2024 tarihi itibariyle Genta marka Genta Yosun Önleyici Çim Gübresi 1 kg ürünü için tavsiye edilen satış fiyatı ₺28 TL + KDV'dir.

Ağırlık1 kg

Genta Yosun Önleyici Çim Gübresi 1 kg Yorumları

  1. 5 üzerinden 5 oy aldıMisafir -

Yorum yap

Oyunuz *
Yorumunuz *


İsim *


E-posta *


Evet, beni posta listesinize ekleyin.
Tüm KartlarTaksit TutarıToplam Tutar
Tek Çekim34,0034,00
2 Taksit17,0034,00
3 Taksit11,6835,05
4 Taksit8,9535,79
5 Taksit7,3136,56
6 Taksit6,2337,36
7 Taksit5,4638,20
8 Taksit4,8939,08
9 Taksit4,4440,00
10 Taksit4,1040,96
11 Taksit3,8241,97
12 Taksit3,5943,04

Benzer Ürünler

Whatsapp
ETBİS