l
Bahçe Havuz
Sepet 🛒 ₺0Giriş
☎ 0 (850) 255 09 53

Ege Üniversitesi Prof. Dr. Sermed Akgün Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu

İzmir’in Bornova ilçesinde bulunan Ege Üniversitesi Prof. Dr. Sermed Akgün Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu, 21 metre genişliğinde, 50 metre uzunluğunda, 2000 seyirci kapasitesine sahip, olimpik standartlarda kapalı yüzme havuzudur. Kampüs yerleşkesi dahilinde bulunan tesisler, 50 metre 8 kulvar ve 21 metre 20 kulvar şeklinde organze edilebilme özelliğine sahiptir. Yarışmalara da ev sahipliği yapan yüzme tesislerde, özel antrenmanlar sırasında 50 metrelik 8 kulvar özelliği kullanılır.

Ege Üniversitesi Prof. Dr. Sermed Akgün Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu’nun Özellikleri Havuzun su değerleri elektronik cihazlarla belirli periyotlarda ölçülmektedir. Havuz imkanlarından su sıcaklığı 27 santigrat derecede ortalamasında tutularak, konforlu bir şekilde aktivitelerin yerine getirilmesi sağlanır. Havuz yaş, kış kullanılabilme imkanına sahiptir.

Havuz T.C Sağlık Bakanlığı tarafından belirli periyotlarla denetlenmekte, ayrıca Halk Sağlığı Laboratuvarı tarafından su numuneleri sürekli analiz edilir. Tesislerde sağlık ekibi ve cankurtaranlar sürekli görevlendirilerek, herhangi bir olumsuzluk karşısında ani müdahale eder ve bu sayede güvenli bir şekilde aktivitelerin yerine getirilmesine olanak sağlanır.

Yüzme Havuzundan Kimler Faydalanabilir?

Ege Üniversitesi Prof. Dr. Sermed Akgün Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu öncelikle Ege Üniversitesi öğrencilerinin, akademik ve idari kadronun spor etkinliklerini geliştirme ve fayda sağlamaları amacına hizmet eder. Tesislerden ayrıca günün belirli saatlerinde şartlarını yerine getiren diğer kullanıcılarda faydalanırlar. Havuzdan faydalanacak kişiler günlük veya abonelik sistemi ile düzenli olarak imkanlardan faydalanırlar. Günlük kullanımlar ve abonelik işlemlerinde tesislerin danışmanlık hizmetleri gerekil kolaylığı sağlar.

Kapalı Yüzme Havuzu

Kapalı Yüzme Havuzu

Yüzme Havuzundan Nasıl Faydalanabilirim?

Ege Üniversitesi Prof. Dr. Sermed Akgün Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu tesislerinde yaz ve kış uygulamaları bulunur. Kış dönemi hafta sonu 06.00 ile 20.00 saatleri arasında, hafta içi 06.00 ile 22.00 saatleri arasında hizmet veren tesis, pazartesi günleri 08.00 ile 13.00 saatleri arasında havuz ve tesislerin genel bakımı nedeniyle hizmet vermez.

Tesislerin yaz döneminde, hafta içi 06.30 ile 22.00 saatleri arasında hizmet verir. Cumartesi günleri 09.00’dan sonra temizlik nedeniyle hizmet vermez. Yaz dönemimde pazar günleri kapalı olan tesisler, ayrıca yıl boyunca dini bayramlar süresince hizmete kapalıdır.

Yüzme Havuzu Kurs Ve Abonelik İşlemleri İçin Neler Gerekir?

Kurs abone kayıtları için gerekil olan evraklar istisnasız tüm havuz imkanlarından faydalanacaklar için gerekli belgelerdir.

Abonelik işlemlerinde;

İstenen belgelerdir. Ayrıca tesislerin ayrıcalıklarından faydalanma imkanına sahip olan Üniversite mensupları, kurum kimliğini beyan ederek, kimlik kartı fotokopisin başvuru sırasında teslim etmelidir. Ege Üniversitesi öğrencileri, emekli personel ve mezun öğrenciler, tesislerin avantajlarından faydalanabilirler.

Yüzme Havuzu Kuralları Neler?

Ege Üniversitesi Prof. Dr. Sermed Akgün Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu imkanlarından faydalanma imkanına sahip olan kişiler, mayo, terlik, havlu, bone bulundurmak zorundadır. Kadınlarda bikini veya haşema, erkeklerde şort kullanmaları yasaktır. Her durumda kadın ve erkekler mayo kullanmak zorundadır.

Havuzun serbest yüzme seanslarından 16 yaşını doldurmamış ve yüzme bilmeyen bireyler faydalanamazlar. Serbest yüzme seanslarında kurs ve kulüp araçlarının kullanılması yasaktır. Havuz paleti, tahta, snokel gibi araçların kullanılmasının insiyatifi, görevli cankurtaranlara bırakılmıştır.

Whatsapp
ETBİS