l
Bahçe Havuz
Sepet 🛒 ₺0Giriş
☎ 0 (850) 255 09 53

Dünyanın En Büyük Havuzu Ve En Derin Havuz

Dünyada birçok farklı yerde büyük ve derin havuzlar bulunmaktadır. Son zamanlarda dünyanın en büyük havuzu Dubai’deki havuz almıştır.

İtalya’da Padova kentinde özel bir tesiste havuz bulunmaktadır. Havuzun derinliğinin tam tamına 40m olduğu ve dünyadaki diğer havuzlara göre daha derin olduğu söylenmektedir.  Fakat Dubai’de bulunan ve yeni yapılan bu havuz dünyanın en büyük havuzu olarak yerini almıştır. Dünyada baktığımız zaman birçok havuz bulunsa da bu havuz Guinness Dünya Rekorları arasında yerini alarak adını yazdırmıştır. Dubai’de bulunan bu havuz “Deep Dive Dubai” olarak geçmektedir.

Şehirde bulunan aynı zamanda da dünyanın birçok farklı yerinden gelen ziyaretçilere kapılarını açmıştır. Ziyaretçiler havuzu istedikleri şekilde gezebilecek ve aynı zamanda da yüzebileceklerdir. Bu havuz Dubai’de açılarak şehri daha renkli ve canlı bir hale getirmiştir. Dünyanın en büyük havuzu olarak da bilinse de aynı zamanda dünyanın en derin havuzu olarak da geçmektedir. Deep Dive Dubai’de bulunan büyük pencerelerden veya tesisin etrafında bulunan ekranlardan ziyaretçiler dalış yapanları izlenebilmektedir. Tesis bünyesinde bulunan restoran ve hediyelik eşya dükkanı bulunmaktadır.

Dünyanın En Büyük Havuzu Ve En Derin Havuz

Havuzun Derinliği Ne Kadardır?

Günümüzde dünyada birçok yerde bir sürü derin ve büyük havuzlar bulunsa da dünyanın en büyük havuzu Deep Dive Dubai havuzudur. Bu havuz dünyada bulunan diğer havuzlara göre daha büyük ve daha derin bir özelliğe sahiptir. Dubai’ye ev sahipliği yapan bu havuzun derinliği genel olarak 60 m olarak geçmektedir. Bu havuzun inanılmaz derinliği, çarpıcı manzarası ve nefes kesen güzelliği ayrıcalıklı bir havuz haline getirmektedir.

Havuz Ne Kadar Su Almaktadır?

Dubai’de bulunan havuz dünyanın en derin havuzu olma niteliğine sahip olan bir havuzdur. Aynı zamanda ise havuzun içi için baya su gerekmektedir.  Dubai’de olan dünyanın en büyük havuzu olarak geçen bu havuz yaklaşık 14 milyon litre su ile dolmaktadır. Bu da havuzun olimpik yüzme havuzlarında bulunan su kadar su aldığını göstermektedir. Dubai’de bulunan havuzun içindeki suyun tamamı tatlı sudan oluşmaktadır. Dubai’deki havuz bir tesis içine kurulmuştur.

Dünyanın En Büyük Havuzu Ve En Derin Havuz

Dünyanın En Büyük Havuzu Ve En Derin Havuzun İçinde Neler Bulunmaktadır?

Günümüzde “Deep Dive Dubai” havuzu yapılsa bile herkes bu havuzun dünyanın en büyük havuz olduğunu bilmektedir. Dubai’de daha yeni açılmış olan bu havuz birçok kişinin dikkatini ve ilgisini çekmeyi başarmıştır. Dünyanın en büyük havuzu olarak görülmesinin nedeni ise genel olarak derinliğinin diğer havuzlara göre daha fazla olmasıdır. Dubai’de olan bu havuzu her gün bir sürü turist ve ziyaretçi gidip görmektedir.

Aynı zamanda ise derinliği nedeniyle adını Guinness Dünya Rekorlarına duyurabilmeyi başarmış bir havuz olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu havuz dünyanın en büyük havuz niteliğine sahip olduğundan dolayı da havuzun içerisinde birçok alan bulunmaktadır. Havuzda bulunan bu alanlar ise ziyaretçilerin odağı haline gelmiştir. Bu havuza gelen ziyaretçiler havuzda sadece yüzmüyor aynı zamanda bu alanlarda vakit geçirmektedir.

Dubai’de bulunan bu havuzun kapladığı 1500 metrelik alanda kafe, restoran gibi yerlerde bulunmaktadır. Bu sebeple de buraya gelen ziyaretçiler mutlaka burada yemek yemeden gitmemeyi tercih etmektedirler. Aynı zamanda tesiste sevdiğiniz kişilere alabileceğiniz hediye eşya dükkânı bulunmaktadır. Havuzun altındaki tesiste bütün her şey göz önünde bulundurularak inşa edilmiş ve hizmete sunulmuştur. Bu sebeple havuzun içerisinde konferans salonu da yer almaktadır. Havuzu tam anlamıyla gören ve izleyebilen bir sürü kamera bulunmaktadır.  Havuzda yer altındaki görüntüleri kamera yoluyla ziyaretçiler görebilmekte ve izleyebilmektedir. Dünyanın en büyük havuzu olarak geçen bu havuzda birçok gelişmiş ses ve aydınlatma sistemleri bulunmaktadır.

Dubai’de bulunan havuzun suyu 6 saatte bir değiştirilerek havuz kirli sudan arındırılmaktadır. Ve dalgıçlarla giren kişilerin daha rahat yüzebilmesi için ise su sıcaklığının derecesi genel olarak 30 derecede tutulmaktadır. “Deep Dive Dubai” havuzunda batık şehir yer almaktadır. Bu sayede dalgıçlar birçok terkedilmiş sokak ve garajları görebilecektir. “Deep Dive Dubai” birçok ziyaretçisi ile birlikte havuzun içinde doğum günü kutlama ve partilerine ev sahipliği yapmaktadır. Aynı zamanda da burada birçok kişi yemek yiyerek su altını görebileceklerdir. Sadece doğum günü değil havuz altında sinema salonu da bulunduğundan film gösterileri de yapılabilmektedir. Havuz daha çok yeni açılmış bir havuzdur.

Whatsapp
ETBİS