l
Bahçe Havuz
Sepet 🛒 ₺0Giriş
☎ 0 (850) 255 09 53

Çoğu Yüzme Havuzunda Yasak Olan Şeyler

Yüzmek bireyler için bir hobiye dönüşmüştür ve eğlendikleri için yaptıkları bir eylem haline gelmiştir. Bireyler yüzme bilmese bile genel olarak eğlenmek için ya denize ya da yüzme havuzlarına akın ederler. Fakat her yerin kendine ait yasak kurallarının olduğu gibi yüzme havuzunda yasak olan şeyler mevcut olarak bulunur. Bu yasak olarak koyulan şeyler bireylerin ve çocukların sağlığını korumak için ön planda tutulmuştur. Bu sebeple de birçok şey yasaklanmış ve uyulması beklenmiştir. Yüzme havuzunda yasak olan şeyleri sırası ile açıklayacak olur isek eğer;

Bu kurallar çoğu yüzme havuzunda yasak olan şeyler arasında yer almaktadır. Kurallara uymak, herkesin yüzme havuzunda eğlenmesini sağlamaktadır.

Çoğu Yüzme Havuzunda Yasak Olan Şeyler

Havuzu Kullanırken Dikkat Edilmesi Gereken Kurallar Nelerdir?

Yüzerken bireylerin güvenliğini ve sağlığını sağlamak amacıyla konulmuş yüzme havuzunda yasak olan şeyler vardır. Fakat bunun haricinde de havuzu kullanırken dikkat edilmesi gereken kurallar vardır.  Yüzme havuzunu kullanırken dikkat edilmesi gereken kurallara bakacak olur isek eğer;

Islak mayo ile durulmaması gerekir. Islak mayo sık sık değiştirilmesi gerekir. Çünkü ıslak mayo ile durulduğunda vücutta bir takım bölgelerde enfeksiyona sebebiyet verebilir. Bu nedenle durulmaması daha iyidir. Yüzme havuzlarında eğer suyun içine dalınacaksa mutlaka gözlük ve bone kullanımının olması şarttır. Havuzlarda klor miktarı ve seviyesi oldukça yüksektir. Bu sebeple de gözlerin zarar görmemesi için gözlük kullanımı gereklidir.

Havuzu kullanırken havuz suyu yutulmamalıdır. Çünkü havuz suyu gün içerisinde değiştirilse bile mikrop ve bakteri doludur. Bu sebeple de ağız yoluyla mikropların bulaşmaması için bireylerin havuz suyunu yutmaması gerekir.

Yüzme havuzlarında uzun süre kalmak doğru değildir. Çünkü birçok bakteri yoluyla hastalık bulaşabilmektedir. Tipo, hepatit gibi hastalıklar çıkabilir.

Havuzu kullanırken dikkat edilmesi gereken bir kural ise yaranın olduğu fark edildiğinde mutlaka havuzdan çıkılması gerekir. Birey kendisi ile birlikte havuzda bulunan birçok kişinin de hayatını tehlikeye sokmuş olur.

Çoğu Yüzme Havuzunda Yasak Olan Şeyler

Yüzme Havuzunda Kullanılacak Ekipmanlar Nelerdir?

Yüzme havuzunda yasak olan şeyler olduğu kadar kullanılmasına izin verilen ekipmanlar da vardır. Bu ekipmanlarda genel olarak gözlük ve bone kullanımı şart olarak gözükür. Onun dışında da kolluk ya da simit gibi yüzme malzemelerinin yüzme havuzunda kullanımına ihtiyaç yoktur. Şnorkel ise can kurtaranın bilgi dahilinde kullanıma açıktır.

Çocuk Yüzme Havuzlarında Yasak Olan Kurallar Nedir?

Çocuklar, yüzme havuzlarının keyifli ve eğlenceli ortamını çoğu zaman tercih etmektedir. Ancak yüzme havuzunda yasak olan şeyler mevcuttur. Havuzlar için bazı kurallar vardır ve bunların uygulanması çok önemlidir. Bu kurallar, çocukların güvenli ve sağlıklı bir havuz ortamında eğlenmesine yardımcı olmak ve aileleri rahatlatmak için geliştirilmiştir.

Özellikle de çocuk ve ergen kullanımında 8 yaşından küçük çocuklar alınmamaktadır. Aynı zamanda da çocuklar havuz saatleri dışında havuzun etrafında durmaları yasaktır.8-15 yaş arasındaki çocuklar ise genel olarak ebeveyn gözetiminde havuzu kullanabilirler.

Whatsapp
ETBİS