Bahçe Havuz
SEPET 🛒 0₺GİRİŞ YAP / ÜYE OL
☎ 0 (850) 255 09 53

Çiçek Tohumu

128 sonuçtan 1-16 arası gösteriliyor

Bahçelerinizde, balkonlarda yetiştirebileceğiniz yüksek kaliteli ve çok çeşitli çiçek tohumu çeşitleri. Çok yıllık ve tek yıllık bitki, rengarenk ve hibrid çiçek tohumları.

Tohum çimlendirme yöntemiyle bitkilerinizi elde edeceğiniz bu keyifli süreci deneyimlemek için Vilmorin ve Genta Marka Mevsimlik ve Çok Yıllık Çiçek tohumlarını aşağıda inceleyebilir ve temin edebilirsiniz.

En hızlı büyüyen çiçek tohumu hangisidir?

En hızlı büyüyen çiçek Kosmos Çiçeği'dir . Türlerine göre tek yıllık, otsu en hızlı büyüyen bitkilerdendir. Karışık renkli, ince, gelişmiş dallarla telsi saplarının ucunda çiçeklenmeleri, temmuzdan sonbahardaki ilk donlara kadar sürekli açan çiçekleri 5-10 cm genişlikte gösterişlidir. Hızlı gelişir, zarif görünümleri vardır. 10-15 gün içinde çimlenir. 60-80 cm yüksekliğindedir.

Çiçek tohumu kaç günde filizlenir?

Tohum 14-21 gün aralığında filizlenir . Işık gören bir yerde çimlendirme yapılmalıdır.

Çiçek tohumu ne zaman ekilir?

Yıllık çiçeklerin bir kısmının tohumu Eylül ayında asıl yerine ekilir. Bunlar sonbaharda çimlenir ve soğuktan korkmadan kışı geçirirler. İlkbaharda gelişir ve çiçek açarlar.

Çiçek tohumu hangi sıklıkla sulanır?

Sulama sıklığı en başta toprağın nem kaybetme hızına, sonra mevsime ve bitkinin kök özelliğine göre değişir. Toprak sağlıklı olduktan sonra ve sulama doğru yapıldıktan sonra sıklığının fazlasının zararı olmaz. En doğrusu toprağın kuruyup kurumadığını kontrol ederek gerekli ise sulamaktır.

Yenilebilir çiçek tohumu hangisidir?

Kırmızı Latin Çiçeği tek yıllık otsu bir bitki olup gösterişli çiçekleri ve yaprakları nedeniyle dünyaya yayılan, ülkemizde de süs bitkisi ve yenilebilir çiçek olarak yetiştirilmektedir. Bitkinin tohumları fasulye iriliğinde olup kuruyunca minik yerfıstıklarına benzer. İlkbahar donlarından sonra ekilmeli. Yaz boyu çiçek açarlar. Saksıda yetiştiriciliğe uygundur.

Whatsapp