l
Bahçe Havuz
SEPET 🛒 0₺GİRİŞ YAP / ÜYE OL
☎ 0 (850) 255 09 53

Bitki Gübresi

23 sonuçtan 1-16 arası gösteriliyor

Bitki Gübresi Çeşitleri ve Fiyatları

ICL Everris marka bitki gübresi çeşitleri ve fiyatları.

Her çeşit bitkinin ihtiyacı olan özel besin ve formüllü bitki gübresi çeşitleri. Kontrollü çözünen gübreler, bitkinin ihtiyacı olan besin maddesini daha verimli şekilde almasını sağlar.

Güvenli salınım sayesinde bitkilerde yanma problemi yaşanmaz. Mevsimlik süs bitkilerine, saksı bitkilerine uygun çeşitleri vardır.

Osmocote Start, Osmocote Pro, Osmocote Exact, Ficote Total yavaş salınımlı akıllı bitki gübresi çeşitlerini inceleyebilir, detaylı bilgi için iletişim kısmından bizlere ulaşabilirsiniz.

En iyi gübre markası hangisidir?

Bitkilerinize vereceğiniz gübreler mutlaka içeriğinde azot, fosfor, potasyum elementleri ve Magnezyum, Çinko gibi mineralleri de barındırmalıdır. Yavaş salınımlı olan akıllı gübreleri tercih ettiğiniz takdirde bitkilerinize bu elemetler gerekli oranlarda verilecektir. Böylece sürekli gübreleme yapma durumu ortadan kalkacaktır. Bu nedenle ekonomik bir çözümdür. Ayrıca toprakta yıkanma ile kaybolmayacaktır. ICL ve Everris markalı akıllı gübreler sektöründe öncü durumdadır. Sportmaster, Florasol, Ficote, Osmocote, Osmoform serisi akıllı gübreleri çim ve bitkileriniz için güvenle tercih edebilirsiniz.

Akıllı gübre ne işe yarar?

Yavaş salınım yapan akıllı gübreler bitkiye ihtiyacı olan elementleri ve mineralleri belirli bir süre içerisinde kontrollü salınım yaparak verdiğinden yanma problemleri yaşanmasının önüne geçer. Bitkiye gereken elementleri ihtiyacı olduğu kadar verdiğinden ötürü hem sağlıklı bir gelişim hem de ekonomik bir çözüm sağlar. İçeriğinde bulunan azot, fosfor, potasyum ve mineraller kontrollü olarak bitki tarafından kullanılır. 2-3 ay, 5-6 ay, 8-9 ay gibi sürelerde yavaş salınım yapan gübre çeşitleri mevcuttur. İçeriğinde NPK oranına göre ve salınım sürelerine göre bitkinize gereken gübreyi seçerek gelişimini sağlıklı bir şekilde gerçekleştirmesini sağlayabilirsiniz.

Akıllı gübre ne zaman atılır?

Akıllı gübreler bitki dikiminden önce toprağa karıştırılabilir. Böylece bitkinin sağlıklı gelişim göstermesi sağlanır. Mevcut bitkilerde üstten gübreleme yapılabilir. Kış dönemine girişte bitkiyi korumak amacıyla yüksek potasyum içerikli yavaş salınımlı bitkiye verilerek koruma sağlanmalıdır. Bahar ve yaz aylarında azot içeriği yüksek olan akıllı gübreler bitkinin hızlı büyümesini sağlar.

Bitki gübresi nedir?

Bitki gübresi içeriğinde azot, fosfor, potasyum ve mineraller bulunan bitkilerinizin gelişimini destekleyen bir maddedir. Kimyasal ve organik olarak çeşitleri vardır. Kimyasal gübrelerin yavaş salınımlı olanları ekonomik ve bitkiye uzun süreli faydalı olmaları sebebiyle tercih edilir. Kontrollü salınımlı akıllı gübreler, bitkinizin ihtiyacı olan besin maddelerini toprağa kontrollü şekilde vererek bitkinin yanma ihtimalini ortadan kaldırır. Aynı zamanda yağışlarla yıkanıp kaybolma söz konusu olmaz. Bu nedenle salınım süresi boyunca etkisini sürdürür. Organik gübreler ise toprağın yapısını tarıma uygun hale getirir. Sadece bir bitki besin maddesi kaynağı olmayıp daha da önemlisi toprağın fiziksel, kimyasal ve biyolojik özelliklerini düzenleyen bir toprak düzenleyicisidir. Yağışlarla ya da sulamayla yıkanarak yavaş yavaş kaybolma söz konusu olur.

Whatsapp