l
Bahçe Havuz
Sepet 🛒 ₺0Giriş
☎ 0 (850) 255 09 53
Vilmorin Obrizya Çiçek Tohumu

Vilmorin Obrizya Çiçek Tohumu

Yayılıcı ve yer örtücü olarak kullanılan Obrizya bahar aylarında çiçeklenmeye başlar. Genellikle kaya bahçelerinde, yüksek saksılarda, kot farkı bulunan yerlerde veya zeminlerde yer örtücü olarak kullanılır.

Ağaç ve çalılıkların altlarında mükemmel sonuçlar verir. Yayılıcı yapısı nedeni ile zemin ve ekilen alanı kaplar ve rengarenk bir görüntü elde etmenizi sağlar.

Tükendi

🧾
KDV DAHİL
💳
KREDİ KARTINA TAKSİT
💵
%5 NAKİT İNDİRİMİ
🔒
%100 GÜVENLİ ALIŞVERİŞ
G
GOOGLE ONAYLI MAĞAZA
🪃
14 GÜN İÇİNDE İADE
Stok kodu: 110Kategori: , , , , , , , , , , , , , Marka: Vilmorin

Obrizya Çiçek Tohumu

Yayılıcı ve yer örtücü olarak kullanılan Obrizya bahar aylarında çiçeklenmeye başlar. Genellikle kaya bahçelerinde, yüksek saksılarda, kot farkı bulunan yerlerde veya zeminlerde yer örtücü olarak kullanılır. Ağaç ve çalılıkların altlarında mükemmel sonuçlar verir. Yayılıcı yapısı nedeni ile zemin ve ekilen alanı kaplar ve rengarenk bir görüntü elde etmenizi sağlar.

Obrizya Çiçek Tohumu Özellikleri : Bitki erişkin boyda yerden sadece 10 cm yükseldiğinden derli toplu, halı gibi bir görüntü sergiler. Yaz kış yeşil bitki, Türkiye iklimine uygun olup -23 dereceye kadar soğuğa dayanabilen, dayanıklı bir türdür. Bahar boyunca istisnasız her bir noktasından çiçeklenir.

Obrizya, bahçe kenarlarında, bordürlerde, köklerinin tutunmasına imkân verecek olan düz duvar girintilerinde, kaya bahçelerinde, ağaç altlarında ve saksıda yetiştirmeye uygundur. Serin yerleri tercih etmesine rağmen ülke genelinde yetiştirilebilir.

Vilmorin Obrizya Çiçek Tohumu Ekimi :  İki ekim dönemi vardır. Erken çiçeklenme için eylül-ekim, geç çiçeklenme için şubattan haziran ortasına kadar geniş bir sürede ekilebilir. Sonbahar ekimlerinde ilk yıl yaz boyunca çiçeklenecektir.

Vilmorin Obrizya Çiçek Tohumu Çimlendirme İşlemi :  Sonbahar ekimi; hazırladığınız nemli çimlendirme toprağının yüzeyine çiçek tohumlarını ekin. Işıkla çimlenen tohumun üstünü örtmeyin. Nemini koruması için toprağın üstüne az miktarda vermikülit serpebilirsiniz. İnce bir tabaka oluşturmaya özen gösterin. Ekim saksısının üstünü şeffaf bir plastik ya da cam ile kapatarak nemi hapsedin. 18-20°C de 2-3 haftada çimlenirler. İlk tohum çimlenir çimlenmez, üretim saksının üstünü açın ve diğerlerinin de çimlenmesi için bekleyin. Yeterli sayıda çimlenme olduğunda, saksıları daha serin bir yere taşıyın.

Don görmeyen ortalama 10-15°C arası, bol ışık alan bir alan idealdir. Küçük fideler yeterli büyüklüğe ulaştıklarında, 7 cm’lik daha geniş saksılara alarak şaşırtın. Bu aşamaları atlamadan yapmanız, sağlıklı ve bol çiçek açan bitkiler yetiştirmenizi sağlar. 7 cm’lik saksıları bitkiler doldurduklarında baharla birlikte kalıcı yerlerine gruplar halinde dikin. Bol güneş alan geçirgenliği yüksek topraklarda, hızla yayılarak büyürler. Doğrudan ekim: Baharda hazırladığınız çiçek tarhına tohumları doğrudan yüzeye ekin. Toprağı bu süreçte nemli tutun, tohumların akmasına izin vermemek için önlem alın. Daha gür ve sağlıklı gelişim için zayıf olan filizleri elle ayıklayın.

Obrizya Çiçek Tohumu Bakımı : Çiçekleri geçtikten sonra, yeni sürgünlerle daha güçlü büyümeleri için budayın. Sonbaharda budama yapmayın. Kışın donlardan etkilenen kuruyan kısımlarını bahar başında temizleyin. Toprak drenajı düşük ve yaz ayları çok sıcak oluyorsa ömrü azdır. Toprak drenajını artırın, yazları çok sıcak geçen bölgelerde, daha serin öğle güneşini almayacak yerlere ekim yapmayı tercih edin.

Obrizya Çiçek Tohumu Yetiştirilme Ortamı : Çiçek tarhları, bahçe kenarları ve bordürlere uygundur.

Diğer çiçek tohumu çeşitleri için tıklayınız.

Vilmorin Obrizya Çiçek Tohumu fiyatları nedir?

Vilmorin Obrizya Çiçek Tohumu en ucuz fiyat bilgisine sitemizden ulaşabilirsiniz. Güncel fiyatlar anlık döviz kuruna göre belirlenmektedir. 22 Eylül 2023 tarihi itibariyle Vilmorin marka Vilmorin Obrizya Çiçek Tohumu ürünü için tavsiye edilen satış fiyatı ₺14 TL + KDV'dir.

Vilmorin Obrizya Çiçek Tohumu Yorumları

  1. Misafir -

Yorum yap

Oyunuz *
Yorumunuz *


İsim *


E-posta *


Evet, beni posta listesinize ekleyin.

Benzer Ürünler

Whatsapp
ETBİS