l
Bahçe Havuz
Sepet 🛒 ₺0Giriş
☎ 0 (850) 255 09 53
Vilmorin Gündüz Güzeli Çiçek Tohumu

Vilmorin Gündüz Güzeli Çiçek Tohumu

29

Vilmorin Gündüz Güzeli Çiçek Tohumu, gündüz sefası da denilen gündüz güzeli çiçeğinin en yeni tipi cüce gündüz güzeli yazın gözdesi olacak.

Pencere içleri, balkonlar ve terasları renklendirecek cüce gündüz güzelini  şimdi denemelisiniz.

Özel bir bakım istemeyen bu egzotik minyatür gündüz güzeli, Akdeniz’e has çok özel bir tür olup tüm yaz boyunca bahçe, teras, balkon, veranda her nerede olursa olsun çiçekleri ile göz kamaştıracak.

Tükendi

Stok kodu: 114Kategori: , , , , , , , , , , , , Marka: Vilmorin

Vilmorin Gündüz Güzeli Çiçek Tohumu Karışık Renkli

Gündüz sefası da denilen gündüz güzelinin en yeni tipi cüce gündüz güzeli yazın gözdesi olacak. Pencere içleri, balkonlar ve terasları renklendirecek cüce gündüz güzelini hiç ekmediyseniz şimdi denemelisiniz. Özel bir bakım istemeyen bu egzotik minyatür gündüz güzeli, Akdeniz’e has çok özel bir tür olup tüm yaz boyunca bahçe, teras, balkon, veranda her nerede olursa olsun çiçekleri ile göz kamaştıracak.

Vilmorin Gündüz Güzeli Çiçek Tohumu Özellikleri

Trompet şeklindeki 3,5 ila 5 cm boyunda çiçeklerle dolar taşar. Tek çiçekte üç rengi birden barındırır. Çivit mavi, mor, koyu kırmızı, gülkurusu, pembe ve beyaz ana renklerde olabilen çiçeklerin altın sarısı göbeklerini yıldız şeklindeki beyaz renk takip eder ve ardından inanılmaz bir ahenkle ana renk tüm güzelliği ile göz alır.

İnanılmaz derecede hızlı gelişen bu tür, yazın ilk günlerinden sonbahar sonu-kış başına kadar çiçekleri ile hem sizin hem de çevrenizdekilerin yüzünü güldürecek. Çok dallı bitki diğer gündüz sefası türlerinden farklı olarak 30 ila 45 cm boylanır ve 22 ila 30 cm çapında bir alan kaplar. Güneşli bir konum da normal bir sulama ile çok mutlu olacak ve yaz boyunca hiç durmayan çiçeklerini size sunacak.

Cüce gündüz güzelini balkon ya da terasınızda genişçe bir saksıya birkaçını bir araya ekerek aranjman yapabileceğiniz gibi, hızla gelişmesi avantajını kullanarak bahçelerinizde de geniş alanları çiçeklendirmede kullanabilirsiniz.

Kümeler halinde ekilebileceği gibi daha uzun bitkilerin önüne sıralı olarak da dikebilir ya da bordür kenarlarını her daim çiçekli bu bitkilerle taçlandırabilirsiniz.

Tek yıllık bir bitki olarak anılsa da nadiren de olsa kış aylarını ılıman geçiren bölgelerde çok yıllık olarak da yaşayabilmektedirler. Üstelik tohumdan üretmek çok ama çok kolaydır. Bırakın bu çiçekler tüm yaz sizi rengârenk çiçekleri ile şaşırtsınlar.

Vilmorin Gündüz Güzeli Çiçek Tohumu

Vilmorin Gündüz Güzeli Çiçek Tohumu Ekimi

Son donların geçmesiyle birlikte doğrudan sarılmasını istediğiniz yere, iç mekânda son donlardan 3 hafta önce derin üretim saksılarına çiçek tohumu ekimi yapılır.

Vilmorin Gündüz Güzeli Çiçek Tohumu Bakımı

Güneşli alan, geçirgen nemli toprakta yetiştirin. Kök bölgesinin doğrudan güneş almaması gerekir. Fazla gübreli topraktan hoşlanmaz.

Vilmorin Gündüz Güzeli Çiçek Tohumu Yetiştirilme Ortamı

Derin ve geniş saksılarda balkon, teras yetiştiriciliğine uygundur. Sarılabilmesi için çit, tel, kafes benzeri bir yerin yanına ekilmesi uygundur. Bol güneş bol çiçek demek olsa da benzer çiçeklenmeyi yarı gölgede de yüksek performansla gösterir. Bol çiçeklenmesi için sadece sabah ve akşam saatlerinde 3 saat güneş görmesi yeterlidir.

Diğer çiçek tohumu çeşitleri için Tıklayınız.

Vilmorin Gündüz Güzeli Çiçek Tohumu | Gündüz Sefası fiyatları nedir?

Vilmorin Gündüz Güzeli Çiçek Tohumu | Gündüz Sefası en ucuz fiyat bilgisine sitemizden ulaşabilirsiniz. Güncel fiyatlar anlık döviz kuruna göre belirlenmektedir. 28 Kasım 2023 tarihi itibariyle Vilmorin marka Vilmorin Gündüz Güzeli Çiçek Tohumu | Gündüz Sefası ürünü için tavsiye edilen satış fiyatı ₺24 TL + KDV'dir.

Vilmorin Gündüz Güzeli Çiçek Tohumu Yorumları

  1. Misafir -

Yorum yap

Oyunuz *
Yorumunuz *


İsim *


E-posta *


Evet, beni posta listesinize ekleyin.
Tüm KartlarTaksit TutarıToplam Tutar
Tek Çekim29,0029,00
2 Taksit14,5029,00
3 Taksit9,9729,90
4 Taksit7,6330,53
5 Taksit6,2431,18
6 Taksit5,3131,87
7 Taksit4,6532,58
8 Taksit4,1733,33
9 Taksit3,7934,12
10 Taksit3,4934,94
11 Taksit3,2535,80
12 Taksit3,0636,71

Benzer Ürünler

Whatsapp
ETBİS