l
Bahçe Havuz
Sepet 🛒 ₺0Giriş
☎ 0 (850) 255 09 53
Vilmorin Bostan Patlıcan

Vilmorin Bostan Patlıcan

Yuvarlak, çok siyah, lezzetli, çekirdeksiz, melez çeşit bostan patlıcan tohumu.

Vilmorin sebze tohumları serisinden.

Balkonda, serada ve bahçenizde rahatlıkla yetiştirebilirsiniz.

Diğer sebze tohumları için tıklayınız.

 

Tükendi

📦
KARGO BEDAVA
🧾
KDV DAHİL
💳
KREDİ KARTINA TAKSİT
💵
%5 NAKİT İNDİRİMİ
🔒
%100 GÜVENLİ ALIŞVERİŞ
G
GOOGLE ONAYLI MAĞAZA
🪃
14 GÜN İÇİNDE İADE
Stok kodu: V-729Kategori: , , , , Marka: Vilmorin

Vilmorin Bostan Patlıcan Tohumu

Yuvarlak, çok siyah, lezzetli, çekirdeksiz, melez çeşit Vilmorin Bostan Patlıcan tohumu.

Vilmorin Bostan Patlıcan Tohumu hazırlığı ve ekimi

Tohum ekimi Ocak ayı ile Nisan ayı arasındadır. Tohumları ekmeden 24 saat önce nemli bir tülbent içerisinde ıslatın.

Uygun bir kasa veya kap içerisine 10 cm kalınlığında torf koyduktan sonra tohumları 1 cm derinliğe ekip, üzerlerini 1 cm kalınlığında torf ile örtün.

El fısfısı ile sisleme şeklinde sulayıp, kabın üstünü şeffaf naylon ile örtün.Gölge ve serin bir yerde muhafaza ederek toprağın nemini her gün kontrol edip rutubetli kalmasını sağlayın.

Çimlenme başladığında örtüyü kaldırıp kabı ışığa çıkartın, fakat doğrudan güneşten koruyun. 8-10 gün içerisinde çimlenecektir.

Fideler 4-5 cm boylandığında, dikim alanına metrekareye 300 gr gelecek şekilde gübre serperek çapalayıp, düzeltin. Fideleri yetiştireceğiniz yere şaşırtın.

Dikimden sonra da belli aralıklarla bitkilerinizi organik gübre kullanarak besleyin. Bol ve düzenli sulama yapın.

Tohum ekimlerinden sonra Haziran ayından Kasım ayı ortalarına kadar hasat yapılabilir.

Vilmorin Bostan Patlıcan Bakımı

Dikimden 4-5 gün sonra meydana gelen çatlamaların büyümesini önlemek amacıyla sulama yapılır. Düzenli sulamalarla,4-5 yapraklı olması ve toprak üstünden 15-20 cm boy alması beklenerek,bu dönemde ilk çapası yapılır. Çapalamadan sonra 3-4 gün sulama yapmayarak yabancı otların ölmesi sağlanır.

Çeşit hasat iriliğini aldığında aşağıdan yukarı çekilerek hasat yapılır . İlk meyveler genellikle uç kısımları çamur veya toprağa temas ederek gelişir. Bu nedenle ilk meyvelerde şekil bozuklukları ve böcek zararlarına sıkça rastlanır.

En kaliteli ürün ikinci, üçüncü ve dördüncü hasatlarda elde edilir. Daha sonraki hasatlarda ürün kalitesi gittikçe bozulur.

Dikimden 7-10 gün sonra birinci çapalama, dikimden 20-30 gün sonra 2. çapalama yapılır. Ot mücadelesi ve toprak rutubetini muhafazası için etmek amacıyla çapaya devam edilebilir. Patlıcan fideleri dallanıp boylandığında çapaya son verilir.

Damla sulama çok idealdir. Yağmurlama sulama önerilmez. İlk can suyundan sonra ilk meyveler görülünceye kadar fazla su verilmez.

Patlıcanda ürün ilk hasattan itibaren önce artar, bir süre sonra azalır. Bu azalma tarlada hava sıcaklığının yükseldiği Haziran-Temmuz aylarında meydana gelir. Bu şekilde azalan verim Eylül ayından itibaren tekrar artar ve mevsim sonuna doğru tekrar düşme gösterir.

Patlıcanlarda budama, birinci verim döneminde ürün miktarının tam anlamıyla azaldığı devrede yapılır. Bu amaçla bitkinin taçlanma bölgesinden çıkmış olan dalları tacın bir miktar üstünden kesilerek bitki sert bir şekilde budamaya tabi tutulur. Daha sonra bol su verilir ve gübrelenir.

Diğer sebze tohumları için tıklayınız.

Vilmorin Bostan Patlıcan | Kapıda Ödeme fiyatları nedir?

Vilmorin Bostan Patlıcan | Kapıda Ödeme en ucuz fiyat bilgisine sitemizden ulaşabilirsiniz. Güncel fiyatlar anlık döviz kuruna göre belirlenmektedir. 22 Eylül 2023 tarihi itibariyle Vilmorin marka Vilmorin Bostan Patlıcan | Kapıda Ödeme ürünü için tavsiye edilen satış fiyatı ₺28 TL + KDV'dir.

Ağırlık0,001 kg

Vilmorin Bostan Patlıcan Yorumları

  1. Misafir -

Yorum yap

Oyunuz *
Yorumunuz *


İsim *


E-posta *


Evet, beni posta listesinize ekleyin.

Benzer Ürünler

Whatsapp
ETBİS