l
Bahçe Havuz
Sepet 🛒 ₺0Giriş
☎ 0 (850) 255 09 53
Vilmorin Alisyum Altın Sepet Çiçek Tohumu

Vilmorin Alisyum Altın Sepet Çiçek Tohumu

17

Vilmorin Alisyum Altın Sepet Çiçek Tohumu

Kokulu süs bitkilerinden biri olan Alisyum, ülkemizde ballıca adıyla bilinir. Ilıman bölgelerde, yılın büyük çoğunluğunda çiçeklerle bezeli olan bitki kalıcıdır.

Etrafa yaydığı bal kokusu ile bahçelerde varlığını hemen belli eden bu çiçek, yoğun aromalı kokusunu dikili olduğu tarh ve saksılardan tüm bahçeye yaymayı başarır.

Alisyumlar kolaylıkla saksılarda, teras ve balkonlarda yetiştirilebilir.

Tükendi

Stok kodu: 104Kategori: , , , , , , , , , , , , Marka: Vilmorin

Alisyum Altın Sepet Çiçek Tohumu

Kokulu süs bitkilerinden biri olan Alisyum, ülkemizde ballıca adıyla bilinir. Ilıman bölgelerde, yılın büyük çoğunluğunda çiçeklerle bezeli olan kalıcı bitkidir. Etrafa yaydığı bal kokusu ile bahçelerde varlığını hemen belli eden bu çiçek, yoğun aromalı kokusunu dikili olduğu tarh ve saksılardan tüm bahçeye yaymayı başarır. Alisyumlar kolaylıkla saksılarda, teras ve balkonlarda yetiştirilebilir. Bitki yerinden oynatılmazsa dikili olduğu saksı ya da çiçek tarhlarının kenarlarından 40 cm’ye yakın sarkma yapabilir. Özellikle bahar, yaz başı ve sonbaharda başlayıp kış ayları boyunca bitkinin üstü tamamen çiçeklerle kaplanır. Zahmetsiz, kendi tohumlarından da çoğalabilen, hızlı gelişen ve bakım istemeyen Alisyum tohumları kolay ve hızlı çimlenir. Ekimden sonra sadece 30 gün içinde mutlaka çiçeklenirler.

Alisyum Altın Sepet Çiçek Tohumu Ekimi : Vilmorin Alisyum Altın Sepet Çiçek Tohumu  ekimi yılın her dönemi iç mekanda ekilebilir. Dış mekan ekimlerinde şubat-haziran ve sonbahar döneminde eylül-kasım ayları arasını tercih ediniz.

Özellikleri : Çimlenme nemli torf yüzeyinde 1-2 hafta da derhal gözlenir. Üretim saksısının üzerini şeffaf streç filmle kaplamak, hem nemi korur hem de tohumların çimlenmek için gün ışığı ihtiyacı olduğundan saksının ışık almasını sağlar.Gün ışığı, güneş doğrudan saksıya asla vurmamalıdır aksi halde oluşan ısı nedeni ile tohumlar pişerek ölürler. Çimlenme ertesi, torfu sürekli nemli tutmak için üretim saksısını alttan sulamak doğru bir yoldur. Yukarıdan sulamalarda genç filizler yan yatabilir.Bu şekilde 2-3 hafta şaşırtma yapmadan havadar, aydınlık ve serince bir ortamda gelişmelerine izin verin. Elle alınabilir boya gelen genç filizleri, kalıcı yerlerine ya da içi saksı harcı doldurulmuş saksılara şaşırtıp burada yetişmelerini sağlayabilirsiniz.20 cm çaplı bir saksıya 4 adet fide yeterlidir.

Tek kök 1 sezonda 20 cm çapında yayılabilir. Bu nedenle çok sık ekerseniz hızlı bir görüntü alabilirsiniz.

Diğer Çiçek Tohumu çeşitleri için tıklayınız.

Vilmorin Alisyum Altın Sepet Çiçek Tohumu fiyatları nedir?

Vilmorin Alisyum Altın Sepet Çiçek Tohumu en ucuz fiyat bilgisine sitemizden ulaşabilirsiniz. Güncel fiyatlar anlık döviz kuruna göre belirlenmektedir. 28 Kasım 2023 tarihi itibariyle Vilmorin marka Vilmorin Alisyum Altın Sepet Çiçek Tohumu ürünü için tavsiye edilen satış fiyatı ₺14 TL + KDV'dir.

Vilmorin Alisyum Altın Sepet Çiçek Tohumu Yorumları

  1. Misafir -

Yorum yap

Oyunuz *
Yorumunuz *


İsim *


E-posta *


Evet, beni posta listesinize ekleyin.
Tüm KartlarTaksit TutarıToplam Tutar
Tek Çekim17,0017,00
2 Taksit8,5017,00
3 Taksit5,8417,53
4 Taksit4,4717,89
5 Taksit3,6618,28
6 Taksit3,1118,68
7 Taksit2,7319,10
8 Taksit2,4419,54
9 Taksit2,2220,00
10 Taksit2,0520,48
11 Taksit1,9120,99
12 Taksit1,7921,52

Benzer Ürünler

Whatsapp
ETBİS