l
Bahçe Havuz
Sepet 🛒 ₺0Giriş
☎ 0 (850) 255 09 53
Orkide Toprağı 5 lt

Orkide Toprağı 5 lt

Orkide Toprağı, doğal fermente edilmiş çam kabuğu içerir.

Geçirgen yapısı sayesinde yüksek oranda hava iletkenliğine sahiptir.

Yabancı tohum ve organizmalar içermez. Mineral bakımından çok zengindir.

Çiçeğin köklerinin arasına, köklere zarar vermeden nazikçe yerleştirilir.

Tükendi

🧾
KDV DAHİL
💳
KREDİ KARTINA TAKSİT
💵
%5 NAKİT İNDİRİMİ
🔒
%100 GÜVENLİ ALIŞVERİŞ
G
GOOGLE ONAYLI MAĞAZA
🪃
14 GÜN İÇİNDE İADE
Stok kodu: YOT-05Kategori: , , , , Marka: Yurtşah

Orkide Toprağı 5 lt

Orkide Toprağı İçeriği; Orkide çiçeğinin ihtiyacına uygun, özel olarak hazırlanan Yurtşah Orkide Toprağı, doğal fermente edilmiş çam kabuğu içerir. Geçirgen yapısı sayesinde yüksek oranda hava iletkenliğine sahiptir. Bu özelliği aynı zamanda nem tutma kapasitesinin artmasını da sağlar.

Yabancı tohum ve organizmalar içermez. Mineral bakımından çok zengindir. İçerisinde muhafaza ettiği bitki besin elementlerini bitkiye ihtiyacı olduğu kadar verir, bitkinin düzenli ve sağlıklı bir şekilde büyümesini sağlar. Her renk ve türdeki orkideye uygundur.

Orkide Toprağı Kullanımı; Kullanıma hazır sunulan Yurtşah Orkide Toprağı, çiçeğin köklerinin arasına, köklere zarar vermeden nazikçe yerleştirilir. Aralarında fazlasıyla hava boşluğu bulunan iyi drene edebilen bir saksı gerektirir. Boyutlara uygun şeffaf bir saksı içine konulan çiçeğin çevresi de orkide toprağı ile kapanır. Bu esnada, köklerin hala ışık alabilmesine dikkat edilir. Orkidelerin loş bir yere konulması, başta pencereden içeri sızan güneş ışığı olmak üzere doğrudan güneş ışığına maruz kalmaması gerekir.

orkide toprağı

Orkidelerin Yetişme İstekleri

Orkideler tercihen iç mekanda yetiştirilmelidir. Bahar, sonbahar ve kış mevsiminde dışarıdaki sıcaklıklar düşük olacağından iç sıcaklık en az 18°C’de tutulmalıdır.

Büyümeleri, gelişmeleri ve çiçek açmaları için orkidelerin gübreye ihtiyacı vardır. Güçlü ve sağlıklı olmaları için bahar ve yaz mevsimi boyunca orkideler ayda en az bir defa gübrelenmelidir.

Orkideler; soğuk kış etkilerine maruz kalmayan ve uygun hava sirkülasyonun olduğu bir ortama konulursa çok daha sağlıklı şekilde büyürler.

Yetiştirme ortamına bağlı olarak bir orkidenin yazın haftada iki-üç defa ve kışın haftada bir defa sulanması gerekebilir. Orkideler, hiçbir zaman suyun içine konulmamalıdır. Kullanılan su, yağmur veya memba suyu olmalıdır.

Orkide Toprağı 5 lt

Orkide Toprağı İçeriği

pH Değeri: yaklaşık 5.4-5.9

Porosity Ağırlığı: %99

Hacim Ağırlığı (g/l) (kuru halde): yaklaşık 70 g/l

Organik Madde Oranı (kuru halde): %99

Nem Oranı: %20

Hava İletkenliği Oranı: yaklaşık &85

EC Elektrik İletkenliği Oranı: yaklaşık 270 μS/cm

Azot (N): yaklaşık 100-180 Mg/l

Fosfor (P205): yaklaşık 120-200 Mg/l

Potasyum (K20): yaklaşık 140-220 Mg/l

Orkide Toprağı 5 lt

Diğer torf ve toprak çeşitleri için Tıklayınız.

Orkide Toprağı 5 lt fiyatları nedir?

Orkide Toprağı 5 lt en ucuz fiyat bilgisine sitemizden ulaşabilirsiniz. Güncel fiyatlar anlık döviz kuruna göre belirlenmektedir. 22 Eylül 2023 tarihi itibariyle Yurtşah marka Orkide Toprağı 5 lt ürünü için tavsiye edilen satış fiyatı ₺50 TL + KDV'dir.

Orkide Toprağı 5 lt Yorumları

  1. Misafir -

Yorum yap

Oyunuz *
Yorumunuz *


İsim *


E-posta *


Evet, beni posta listesinize ekleyin.

Benzer Ürünler

Whatsapp
ETBİS