l
Bahçe Havuz
Sepet 🛒 ₺0Giriş
☎ 0 (850) 255 09 53
Vilmorin Karışık Renkli Kadife Çiçeği

Vilmorin Karışık Renkli Kadife Çiçeği

Oldukça canlı sarı-turuncu renkleri ile bahçelerinize enerji veren vazgeçilmez bitkilerden biri olan karışık renkli kadife çiçeğine kapıda ödeme imkanı ile sahip olabilirsiniz.

Tek yıllık bir bitkidir. Parlak renkli ve katmerli çiçekleri ve kolay bakımı nedeniyle peyzaj düzenlemelerinde oldukça fazla tercih edilir.

Tükendi

🧾
KDV DAHİL
💳
KREDİ KARTINA TAKSİT
💵
%5 NAKİT İNDİRİMİ
🔒
%100 GÜVENLİ ALIŞVERİŞ
G
GOOGLE ONAYLI MAĞAZA
🪃
14 GÜN İÇİNDE İADE
Stok kodu: V-193Kategori: , , , , , , , , , , , , , , , , , Marka: Vilmorin

Vilmorin Karışık Renkli Kadife Çiçeği Tohumu

Oldukça canlı sarı-turuncu renkleri ile bahçelerinize enerji veren vazgeçilmez bitkilerden biri olan karışık renkli kadife çiçeği kapıda ödeme imkanı ile sahip olabilirsiniz.

Tek yıllık bir bitkidir. Parlak renkli ve katmerli çiçekleri ve kolay bakımı nedeniyle peyzaj düzenlemelerinde oldukça fazla tercih edilir. Aynı zamanda bu bitkiden boya üretimi ve esans yapımında da faydalanılır.

Bakımı fazla zahmet gerektirmeyen ve hoş bir kokuya sahip olan bu bitki 30 cm kadar boy yapar. Saksılarda, çiçek tarhlarında ve yol kenarlarında yapılan düzenlemelerde oldukça hoş görüntülere ulaşılabilir.

Sıcağı ve ışığı seven bir bitkidir. Kendisi de sıcağı sevdiği gibi renkleriyle de sizin bahçenizi ısıtacak.

Balkonlarda da oldukça kolay yetişir.

İlkbahar aylarından sonbahar sonuna kadar çiçekli kalırlar. Çiçeklenmesi bittikten sonra topraktan tamamen sökülmesi önerilir. Çiçekleri katmerli yapıdadır. Bol çiçek açması için sıvı ve katı gübre kullanılabilir.

Tohumdan üretimi oldukça kolaydır. Ekiminden önce toprak mutlaka temizlenmelidir.

Üretim: Tohumdan üretilir.

Karışık Renkli Kadife Çiçeği Yetiştirilmesi

Yetişme İstekleri: Bol güneşli alanları severler ve toprak nemini kaybettikçe su ister.

Çiçek Tohumu Ekim Zamanı: İlkbahar aylarında tohum ekimi yapılır, bir ay sonra çıkan fideler 20 cm aralıklarla yerlerine dikilir.

Ekim yeri: Çiçeklenme pozisyonuna veya hazırlanmış tohum yataklarına.

Ekim Şekli: Tohumları gölge bir yerde torf içinde çimlendiriniz ve çıkan fideleri gerçek yerlerine şaşırtınız. Fideler arasında 20 cm mesafe bırakarak dikim yapınız.

Bakımı: Düzenli olarak sulama yapılmasına ve yabancı otların temizliğine dikkat edilmelidir. Solan çiçekleri düzenli olarak budanmalıdır.

Diğer çiçek tohumu çeşitleri için tıklayınız.

Vilmorin Karışık Renkli Kadife Çiçeği | Kapıda Ödeme fiyatları nedir?

Vilmorin Karışık Renkli Kadife Çiçeği | Kapıda Ödeme en ucuz fiyat bilgisine sitemizden ulaşabilirsiniz. Güncel fiyatlar anlık döviz kuruna göre belirlenmektedir. 24 Eylül 2023 tarihi itibariyle Vilmorin marka Vilmorin Karışık Renkli Kadife Çiçeği | Kapıda Ödeme ürünü için tavsiye edilen satış fiyatı ₺14 TL + KDV'dir.

Vilmorin Karışık Renkli Kadife Çiçeği Yorumları

  1. Misafir -

Yorum yap

Oyunuz *
Yorumunuz *


İsim *


E-posta *


Evet, beni posta listesinize ekleyin.

Benzer Ürünler

Whatsapp
ETBİS